Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kenguru vagy hordozó kendő 5...

Kenguru vagy hordozó kendő 5 hetesnek?

Figyelt kérdés
Melyiket tudnám már most használni és persze legtovább?Melyik miért jó?Köszönöm.
2012. júl. 14. 21:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
12%

Te hordozókendő ügynök vagy, vagy ennyire unatkozol? Eszem megáll... Nem te fogod eldönteni, hogy miben hordozom a gyerekem, akármennyire is erőlködsz. Leírtam már, hogy 3 különböző orvosra hallgatok, akiket megkérdeztem erről. Bizony, akárhogy is fáj, az ő véleményükben jobban megbízom, mint a tiédben.

Nem mintha bármi közöd lenne hozzá, de van babakocsi, csak a gyerekem ordít benne, ezért használunk kengurut. A hordozókendőt valóban nem ismerem közelről, csak annyira ismerem, hogy hallottam, hogy egy ismerős babája kiesett belőle az utcán. Nem is akarom ennél jobban megismerni, nekünk a kenguru bevált, ennyi.

Én ezzel lezártam a vitát, linkelgess nyugodtan, meg mondd el nyugodtan még 50szer ugyanazt, ha ettől neked jobb lesz, én már unom a témát.

2012. júl. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagyok hordozókendő ügynök, de nagyon zavar az értetlenséged.

Légyszíves írd meg annak a három orvosnak a nevét és telefonszámát, mert igazán, nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy valóban léteznek-e, és nem te kamuzol.

2012. júl. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
87%

25-ös vagyok megint. Bocsi, hogy így beleavatkozok a vitátokba, de én sem értelek, "kendő-ellenző" válaszoló. Vagyis értem, hogy mit akarsz, de eddig semmiféle logikus érvvel nem támasztottad alá az álláspontodat. Csak annyival, hogy 3 orvos azt mondta, hogy nem árt, és azzal, hogy egy ismerős gyerek kiesett a kendőből.

Értem én, hogy az orvosnak hiszel, de csupán azért ellenezni valamit, mert az orvos mondta... Mint már írtam egy előző hozzászólásomban, a gyerekorvos nekem is mondott sok hülyeséget, amiket eleinte én is elhittem, elsőgyerekesként, mert az orvos mondta. És aztán az itteni "laikus fórumozók" mondták el, hogy ne hagyjam sírni az újszülöttet és ne teáztassam például. És nem azért hittem nekik, mert sokan mondták, hanem mert több értelmet láttam benne.

Én a hordozás témában nagyon körbenéztem, elsősorban itt a neten, és a cikkek 90%-a ellenezte a kengurut, de nem is emiatt döntöttem úgy, hogy a kendőt/SSC-t választom, hanem azért, mert logikusan leírták, hogy miért nem jó. Míg a kengurut ajánló cikkekben legfeljebb annyi érvelést találtam, hogy "ortopéd orvosok ajánlják", de ennyi. Az, hogy miért ajánlják, arról szó sem volt. Ezen kívül ki is próbáltam a babával több kengurut, kendőt stb, és az összes kenguruban (a BabyBjörn-ben és a noname-ben is) teljesen összegörnyedt (pedig mindig jó szorosra húztam), a lábai lógtak, és szegény próbálta mindig felhúzni, kalimpált a levegőben. Míg a kendőben teljesen olyan pózban volt, mintha kézbe vettem volna. És nem kell orvos, meg laikus fórumozó, hogy ezt észrevegye valaki. Persze te nem próbáltál még kendőt vagy ilyesmi hordozót (legalábbis eddig nem írtad), így nincs összehasonlítási alapod, mégis a kengurut ajánlgatod.

Az meg, hogy kiesett a kendőből egy baba (ami gyakorlatilag teljesen lehetetlen, de ez most nem lényeg), az nem feltétlenül indokolja a kengurut. Mert van ezermás hordozóeszköz, amit nem kell kötözgetni, mégis megfelelő tartást biztosít (pl. SSC, karikás kendő, erszény stb). De ha az az anyuka nem rendeltetésszerűen használt a kendőt (és ha tényleg kiesett a gyermek, akkor csak erre tudok gondolni), akkor pedig nincs min csodálkozni. Ha nem kötöd be a babahintában a gyereket, akkor kieshet. Ha idősebb babánál nincs eléggé leengedve a kiságy, akkor könnyen kimászhat, és leeshet. Ha az etetőszéket egyenletlen homokos helyre rakod, felborulhat. Vagyis ha valamit nem úgy használ az ember, ahogy kéne, akkor az veszélyes lehet, és ez nem az adott eszköz hibája.


Tehát csak arra lennék kíváncsi, hogy mégis milyen észérvvel tudnál kiállni a kenguru mellett, a fent említetteken kívül...

2012. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
78%

@31: Hasonló cipőben járok, mint a kérdező, most 8 napos a babám, és engem is érdeket ez a téma. Elrettenve olvastam a kommentjeidet, és fikarcnyi kedvet nem érzek arra, hogy egyszer is kipróbáljam az általad leírt kengurut. Már csak azért sem, mert - ahogy az előttem szólók többször is leírták - semmi, de semmi nem indokolja az agresszív megnyilvánulásaidat.

Ezzel szemben nagyon köszönöm 4-esnek és 6-osnak, 19-20-asnak, a tanácsokat és a linkeket, 30-asnak pedig a telefonszámot, amit nem voltam rest felhívni, és a kedves doktor úr röviden vázolta szakmai véleményét, miszerint a láblelógatós kenguru, és az arccal kifelé fordított hordozás "erősen NEM javasolt" bármilyen korosztályú gyerekről van is szó. Tájékoztatott róla, hogy létezik olyan kenguru is, ami már kicsit fejlettebb, és combközépig tartja a gyerek lábát. Ebben megvalósulhat a békapóz, de a gyerek gerincét maga a kenguru merevsége nem tartja helyes pozícióban, súly helyeződik a csigolyákra, ami abszolút rossz.

Ő azt javasolja, hogy vagy olyan babakocsit használjunk, aminek teljesen vízzintesre le lehet engedni a háttámláját, vagy ha hordozni szeretnénk, akkor szövött hordozókendőt javasolt. Ebben is kizárólag arccal felém, és elöl megkötve.


31-esről az a vicc jut eszembe, amikor egy trabant vezetője az sztrádán bekapcsolja a rádiót, ahol ez a figyelmeztetés hallatszik:

-"Vigyázat! Egy őrült autós közlekedik szemben a forgalommal a sztrádán!"-

Erre az autós: -"Mit egy?!?! Az összes!"-

Szóval No comment a továbbiakban a kenguru mellett ...

2012. júl. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
13%

Nem tudom miért követeltek tőlem érveket, szerintem eleget mondtam. Nem fogom megadni az orvosok elérhetőségét, csak hogy nagy kendős véranyuk zaklathassák őket. Engem aztán hidegen hagy, hogy hisztek-e nekem, vagy nem.

Az én gyerekorvosom nem beszél hülyeségeket, nem tudom nálatok hogy ment, mi választhattunk gyerekorvost, és olyat választottam, akiben megbízom.

De nem csak a gyerekorvos van ezen a véleményen, voltunk csípő szűrésen és ultrahangon is a babámmal, ott egy elismert gyerekortopéd orvos megnézte a kengurut amit használunk, és azt mondta, hogy nem fog problémát okozni.

Igen, nekem ennyi elég ahhoz, hogy megnyugodjak. Ti biztos sokkal okosabbnak tartjátok magatokat minden szaktekintélynél, de ez legyen a ti bajotok, ha megengeditek, én máshogy gondolkodom. Ha nem, akkor is :) És most már tényleg befejeztem, nem fogok többet reagálni, szerintem elég rendesen kimerítettük a témát.

2012. júl. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
87%

"Nem tudom miért követeltek tőlem érveket, szerintem eleget mondtam."

Én spec. azért, mert bár régóta hordozok, mégis szeretném megismerni a hordozást, a hordozókat még mélyebben, és kíváncsi vagyok, hogy te miért ajánlgatod a kengurut, logikus magyarázattal.

"Az én gyerekorvosom nem beszél hülyeségeket, nem tudom nálatok hogy ment, mi választhattunk gyerekorvost, és olyat választottam, akiben megbízom."

Mi is választhattunk, de semmi fogalmam nem volt arról, hogy melyik orvos milyen.

"De nem csak a gyerekorvos van ezen a véleményen, voltunk csípő szűrésen és ultrahangon is a babámmal, ott egy elismert gyerekortopéd orvos megnézte a kengurut amit használunk, és azt mondta, hogy nem fog problémát okozni."

Én pedig már csak kíváncsiságból felhívtam több ortopéd orvost és gyógytornászt, hogy kikérjem a véleményüket. EGYIKÜK SEM ajánlotta a kengurut, sőt, kifejezetten ellenezték, helyette a kendőt, mei tai-t, erszényt javasolták. És aki a kengurut ajánlja, az nagyon nagy valószínűséggel nagyon nem jártas a hordozásban.

"Igen, nekem ennyi elég ahhoz, hogy megnyugodjak. Ti biztos sokkal okosabbnak tartjátok magatokat minden szaktekintélynél, de ez legyen a ti bajotok, ha megengeditek, én máshogy gondolkodom."

Oké, neked elég ennyi. Nekem nem. Én a legjobbat akarom a gyerekemnek (persze szerintem te is), és a lehető legalaposabban próbálok minden témát megismerni, és ha már tényleg úgy érzem, hogy elég mélyre ástam, akkor döntök.


(Persze feltételezem, hogy te ezek után még csak ki sem fogod próbálni a kendőt, mei tai-t, SSC vagy akármelyik olyan hordozóeszközt, amit megfelelő tartást biztosít, már csak dacból sem, és majd mindenkit próbálsz majd lebeszélni róla - észérvek nélkül -, úgyhogy én részemről lerázom a vitát, és igazából én konkrétan nem is akarlak téged meggyőzni, mert a te dolgod, hogy miben hordozol, csak az nem tetszik, hogy a kérdezőnek olyan eszközt ajánlasz, amiről el sem tudom mondani, hogy mégis miért olyan jó.)

2012. júl. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
78%
Off: hogyhogy az előző válasz moderálva lett? Gondolom, valaki jelentette, de fogalmam sincs, hogy miért, semmi rossz nem volt benne szerintem...
2012. júl. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
85%

Tulajdonképpen nem mondtál semmit, ami a kenguru mellett áll, mint észérv a kendővel szemben.

"Ti biztos sokkal okosabbnak tartjátok magatokat minden szaktekintélynél, de ez legyen a ti bajotok, ha megengeditek, én máshogy gondolkodom."

Nyilván, de ne akard, hogy más is úgy gondolkozzon, mint te. Ha esetleg tudtunkra adtad volna, hogy milyen szintű az a "szaktekintély", akkor könnyebb lenne a válaszadás. Ha azt írod, hogy az orvos a Magyar Gyermekortopédiai Társaság tagja, akkor természetesen adunk a szavára (és akkor már nem is nehéz kideríteni a nevét pl...) De nem adok egy 85 éves, vidéki akárki szavára, akinek dunsztja sincs egyáltalán a gyerekhordozásról. Persze ezek a kérdések is nyitottak maradnak, mert te még egyetlen egy észérvet nem tudtál felhozni.

Ezek után nem hiszem, hogy bárki kedvet kapna a kenguruhoz, mert a "kendős véranyuk" (hogy meg ne szakadjak, hogy te milyen kis vicces vagy...) is eleget mondtak, csak ők érvekkel, bizonyítható tényekkel alátámasztva.

Ha nem tetszik egy komment, akkor meg nem jelenteni kell, meg lepontozni, hanem ésszel válaszolni...

2012. júl. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
13%

Vidéki? 85 éves? Hmm-hmm. Vannak itt érdekes előítéletek. Ja "vidéki" orvos volt, gondolom te pesti vagy, és neked egy megyeszékhelyen lévő orvostudományi egyetemen tanító professzor vidéki sarlatánnak számít. Úgyhogy végülis igazad van, bravó! :)

Ezek után nekem tényleg nincs több hozzáfűzni valóm.

Off: azért lett moderálva az a hozzászólás, mert provokatív, mocskolódó és értelmetlen hozzászólás volt.

2012. júl. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
80%

Na végre valami infó! Már csak két hely van ahol érdeklődni kell a titokzatos professzor, és az ő véleménye iránt:

[link]

[link]

Nekem nem lesz nehéz dolgom, a többiek meg megoldják máshogy. :-PPP

2012. júl. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!