Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kenguru vagy hordozó kendő 5...

Kenguru vagy hordozó kendő 5 hetesnek?

Figyelt kérdés
Melyiket tudnám már most használni és persze legtovább?Melyik miért jó?Köszönöm.
2012. júl. 14. 21:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
84%
Ehhh... Hagyd már szegény eszetlen kenguruanyut! Még az indiánok is jól bántak az ilyenekkel... Mindegy, mi van, csak ne írjon több kommentet. Ekkora mértéktelen butaság és elég egyértelmű ...khm... igazságtól fényévekre levő rizsa már fáj!
2012. júl. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
18%

52-es! Nem tudom észrevetted-e, hogy a mocskolódást nem én kezdtem. Ja, véranyuztam, meg hülyéztem, meg ilyenek, sajnos az a típus vagyok, akinek ha beszólnak, akkor visszaszól, még ha nem is olyan alpári stílusban, ahogy az említett hozzászóló tette. Csak neki ugye elnézzük, mert kendős. Mindegy. Olvasd el kérlek a 40-es hozzászólást például, mert olyan, mintha azt pl átugrottad volna.

Ő hülyézett le engem, az orvosomat (mert vidéki...), meg mindenkit, aki nem a gyk-en tájékozódik babahordozás ügyben.


"Itt megint nem erről van szó, hogy téged meggyőzzön bárki is, hanem arról (és ezt már én írom le ezredszer), hogy te egy olyan dolgot reklámozol, amiről eddig semmit nem tudtál írni (pedig a kérdésben is kér a kérdező indokot: "Melyik miért jó?"), és mást nem is próbáltál."

Én is ezredszer írom le, hogy nem akarok reklámozni semmit. A kérdést én úgy értelmeztem, hogy kinek mi vált be. Erre válaszoltam, hogy nekünk pl a kenguru bevált, ezért és ezért. Nem írta a kérdező, hogy csak az válaszoljon, aki minden létező babahordozót kipróbált, és ez alapján tudományos értekezést tud írni a hordozók különböző fajtáinak előnyeiről és hátrányairól.

2012. júl. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
23%

Na igen, ilyenekről beszélek mint az pl 53-as hozzászólás :)

Nem reagálok rá, mert egy bizonyos szint alá nem süllyedek a vitában, de azért kicsit gondolkodjatok már el, hogy ki személyeskedik és sértegeti a másikat.

2012. júl. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
84%

És időközben véglegesen eldöntöttem,hogy beállok a "véranyuk " soraiba és kendőbe rakom a gyereket. Azért is döntöttem így, mert úgy tűnik a kenguru szövetében agyevő bogár van.

Kendőre véranyu! :–)))

2012. júl. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
79%

"Ő hülyézett le engem" jesszusom, de gyerekes vagy... és ezzel igazoltad is az áltlad emlegett komment mondanivalóját, miszerint gyerekes vagy...

Annak a kommentelőnek azért bocsájtok meg, mert –mint látszik–igaza van...

Nem azt mondtad két órája, hogy van ennél jobb dolgod? Én büfiztetek, ráérek írogatni közben...

Hopp, már ez i kész, egyedül hagylak én is. Aludj jól!

2012. júl. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
78%

"Nem tudom észrevetted-e, hogy a mocskolódást nem én kezdtem. Ja, véranyuztam, meg hülyéztem, meg ilyenek, sajnos az a típus vagyok, akinek ha beszólnak, akkor visszaszól, még ha nem is olyan alpári stílusban, ahogy az említett hozzászóló tette. Csak neki ugye elnézzük, mert kendős. Mindegy. Olvasd el kérlek a 40-es hozzászólást például, mert olyan, mintha azt pl átugrottad volna.

Ő hülyézett le engem, az orvosomat (mert vidéki...), meg mindenkit, aki nem a gyk-en tájékozódik babahordozás ügyben."

Az lényegében mindegy, hogy ki kezdte (bár szerintem te), és tény, hogy a másik válaszoló is beszólogatott, ami nekem sem tetszett, DE ő írt olyat, ami értékelhető.

Az, hogy ilyen előítélettel volt az orvosodról, az igen, megintcsak nem volt szép, de neki meg tudok bocsátani. Nem azért, mert kendős, hanem azért mert értelmesen meg tudta magyarázni azt, hogy az ő általa kedvelt eszköz miért jó.

A 40-es válasszal pedig szerintem semmi probléma nincs...


"Én is ezredszer írom le, hogy nem akarok reklámozni semmit. A kérdést én úgy értelmeztem, hogy kinek mi vált be. Erre válaszoltam, hogy nekünk pl a kenguru bevált, ezért és ezért. Nem írta a kérdező, hogy csak az válaszoljon, aki minden létező babahordozót kipróbált, és ez alapján tudományos értekezést tud írni a hordozók különböző fajtáinak előnyeiről és hátrányairól."

Konkrétan ezzel nem is lenne gond, de a kérdező kérdezte, hogy "Melyik miért jó?", szóval én ezt úgy értelmezem, hogy ez és az azért, jó, mert... De te ilyet nem írtál, és engem is érdekelne, hogy miért tartod olyan jónak.



Kérdező! Tőled elnézést kérek, hogy idepiszkítottunk a kérdésed alá, remélem azért nagyon nem haragszol... :S

2012. júl. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
78%

"Ő hülyézett le engem, az orvosomat (mert vidéki...), meg mindenkit, aki nem a gyk-en tájékozódik babahordozás ügyben."

Ja, és itt sem erről van szó. A hangsúly nem a vidékin volt, hanem arról, hogy "dunsztja sincs a gyerekhordozásról". És nekem is az az általános tapasztalatom, hogy az idősebb orvosok (főleg a falusi sztk-kból - és ezt most nem lenézésként írom), nem tudnak semmit a hordozásról. Mert amikor fiatalok voltak, akkor csak a kengurut ismerték, és ott leragadtak, és nem is hajlandóak nyitni az új dolgok felé (és ugyanez az ok, amiért 4 hónaposan már erőltetik a hozzátáplálást, a korai elválasztást és hasonló dolgokat).

2012. júl. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, csak mikor megláttam, milyen sok válasz érkezett a kérdésemre megörültem.Aztán láttam, hogy csak pár ember vitázott.Túlélem :D
2012. júl. 30. 14:59
 59/72 anonim ***** válasza:
74%
És egyébként hogy döntöttél, kérdező? :D Vagy inkább nem is akarsz hordozni, amióta megláttad a nagy vitát? :D
2012. júl. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
87%

OFF:Az, hogy ki kezdte a hülyézést, az a 24# kommentből kiderül

ON: Németországban már kiadtak egy hivatalos állásfoglalást Dr. Wolfram Hartmanntól, a Német Gyermek és Ifjúsági Orvosok Szövetségének elnökétől. ( [link]

Röviden idézem a cikket posztoló oldal kommentjét:

"Hartmann szerint az arccal kifelé hordozás káros lehet, hiszen a lábak a saját súlyuknál fogva lógnak, ez pedig a még puha, könnyen formálható csípőízületeknek nem tesz jót (nem az optimális pózban vannak a lábak). Ugyanez a helyzet akkor is, ha a hordozóeszköz alja túl keskeny (nincs meg a térdhajlattól térdhajlatig érő alátámasztás)."

Magyar oldalakon még nem találtam hivatalos ortopédiai állásfoglalást a témában (bár lehet, hogy létezik, csak nem laikusok számára elérhetően), de feltettem a kérdést az informed.hu-n ( Ha utánanézel, milyen oldal az informed, akkor láthatod, hogy nem gagyi, áltudományos maszlag, hanem hivatalos orvosi közlöny...) Dr. Farkas Juditnak (ortopédiai, traumatológiai szakorvos), és A Péterfy S.u.K gyermekortopédiai osztály illetékesének, hogy - ha létezik hivatalos állásfoglalás, akkor küldjék el az elérhetőségét. Ha nem létezik, akkor pedig legyenek szívesek összefoglaló információkat küldeni.

Az informedes választ a következő címen lehet majd elérni amint megküldik: [link]

Remélem, hamarosan küldenek választ, azt ugyanitt közzéteszem.

Egy gondolatindító kérdés: Tudtad-e, hogy Magyarországon egyre több újszülött osztályon aktívan használnak hordozókendőt a csecsemős nővérek? Vidéken is!!!

Aki nem hiszi, járjon bután! Na!

2012. júl. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!