Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kenguru vagy hordozó kendő 5...

Kenguru vagy hordozó kendő 5 hetesnek?

Figyelt kérdés
Melyiket tudnám már most használni és persze legtovább?Melyik miért jó?Köszönöm.
2012. júl. 14. 21:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
85%

Találtam egy 1997,es cikket, ami a kenguruk használatáról is szól

[link]

"...Használjunk-e kengurut?

Az előbbiekből következően csak akkor, amikor már magától ülni tud a csecsemő. Láttam már olyan csecsemőt, akinek a kenguruban való szállítás miatt a hónaljában, ahogy feltámaszkodott a vékony vászonra, a kenguru szinte vágott sebeket okozott."

Nos, a seb lehetséges, de valószínűleg legalább egy rövidujjú body-t ad mindenki a gyerekre, úgyhogy ez szerintem lényegtelen momentum. Az viszont fontos, hogy már '97-ben is felhívták a figyelmet arra, hogy ülni tudó gyereket lehet kenguruba tenni. Az pedig az átlag gyereknél 6-8 hónapos korban aktuális.

(Tudom, tudom... A "figyinek" ezek a cikkek sem lesznek eléggé professzinálisak, de nem is neki írtam az utóbbi kommenteket. )

2012. júl. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
80%

Ide is posztolom, hátha hasznos lehet: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


"Mivel már jó ideje közelharc folyik a "kendősök" és a "kengurusok" között (én spec a "kendősök" "csoportjába" tartozom), és szeretném kicsit enyhíteni a két csoport közötti ellentétet, nekiálltam és végignéztem egy csomó fajta kengurut már csak kíváncsiságból is. Igen, annyira unatkozom, hogy még a néhány, velem ellenséges kenguru kedvelőknek is szeretnék segíteni. Néhány ember azt hiszi, hogy kenguru ellenes vagyok, de ez nem igaz. Az olyan hordozóeszközök ellenzője vagyok, ami nem egészséges a babának és/vagy a mamának. Ma találtam egy olyat, ami - néhány szemponttól eltekintve, de - szerintem sokkal egészségesebb konstrukció, mint az átlagos kenguru.


- Széles a lábtámasz (legkeskenyebb része kb 30 cm; az átlag 10-15cm szokott lenni, max 20), a gyerek háttámlája helyesen formázott a popsijánál is, így a magvalósulhat az M lábtartás. Az egyik képen lentebb egy totyogó ül háton, és jól látszik, hogy majdnem térdhajlatig ér az alátámasztás, egyáltalán nem lóg lefelé a lába, ami JÓ!


- Ennél a típusnál megvan a fokozatmentes háttámla-állítási lehetőség, és a hordozó személy, és a baba közötti anyag úgy van elrendezve, hogy a hordozó személy érezhesse, mennyire szoros a kötés a gyereknek. A body emelési szöge három fokozatban állítható. Ennél a típusnál (nézd a totyogós, hátonhordós képet!) a body felfüggesztése nagyon hasonlít egy kendő, vagy csatos hordozó felfüggesztéséhez. Az erővonalak a gyerek lapockáitól a hónalja alatt vezetnek át a hordozó személy vállcsúcsáig. (Nézd csak, mennyire hasonlít egy Manduca Newstyle csatos hordozóra: [link] )


Hasznos segítség, hogy a "szülői rész" és a gyereket tartó body rész külön lecsatolható, és a body részben a gyerek pelusáig van egy kis beülő anyagdarab, így könnyű a gyereket a body-val együtt a hátadra rakni.

A "szülői" rész derékpárnázása nagyon kényelmes lehet hosszú távon is, és a vállpántok is elég szélesek ahhoz, hogy ne szakadjon le az ember háta.

Hibának tartom, hogy lehetővé teszi, ajánlja az arccal kifelé hordozást, ami sok szempontból sem egészséges a gyerek számára, de - ugye - nem kötelező használni ezt a funkciót.


Nos a kenguru neve: STOKKE a pesti, Árkádban levő Brendonban 44,000Ft


Képek itt:

[link]

[link]

Egész jól megvan a békapóz, és a fejtámla nagyon hasznos, jól szabott!

[link]

Mint írtam előbb, a láb alátámasztása jó pozícióban, elegendő hosszúságban megvan, ezzel nincs gond. A képen egyetlen hiba van: nincs eléggé feszesre húzva a gyerek háttámlája, ami ébren levő totyogó számára nem okozhat gondot, viszont kissebbeknél, vagy ha a totyogó elalszik, mindenképpen szorosabbra kell állítani.


Szeretném, ha az összes kenguru ilyen lenne!!! Ha talál valaki még hasonló struktúrájút, az kérem, posztolja ide, szerintem a kérdező erre volt kíváncsi, igaz?"

2012. aug. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
79%

59-es vagyok.


Igen, én is láttam már ezt a Stokke MyCarriert, és én is nagyon örültem, mikor megláttam. :D Csak az a gond, hogy az ára miatt szerintem nem fog túl széles réteghez eljutni. :(


De én is találtam ám, nem is egyet! :D

Cybex first.GO, Cybex 2.GO, Cybex u.GO, ezek lényegében ugyanazok a hordozók.

Itt van néhány kép:

[link]

[link]

[link]


BabyBjörn Comfort Carrier.

[link]

[link]


Esprit/Hauck 3 Way Carrier.

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=dC36BMEIpDk


Mindegyik kenguruban megvalósul a terpesztartás,még ha nem teljesen térdhajlattól térdhajlatig támaszt. Hátrányuk (ami a Stokke-nak is), hogy ajánlott velük kifelé hordozni. Bár még ez is valamivel jobb, mint általában a kenguruknál, mert ezeknél kifelé fordított pózban is megvalósul a terpesz, így legalább a csípőnek jó valamennyire...

De ezt leszámítva sokkal, de sokkal jobb kialakításúak, mint az átlag-kenguruk, viszont egyik sem 2 fillér sajnos.


És miközben kerestem a BB Comfort Carriert, véletlenül találtam egy képet a cég első kengurujáról, a "Hjärtenära"-ról.

[link]

Bár a képen a baba eléggé be van öltöztetve, de azért szerintem tisztán látszik, hogy elég széles a body része a hordozónak. Tehát ők már akkor, 1973-ban, a világ első kengurujánál tudták, hogy ez így jó, csak valamiért átalakították idővel. Én arra tippelek, hogy a kifelé fordítás kitalálása miatt szabták keskenyebbre a láb közötti részt.


Amúgy én is kíváncsi lennék, hogy van-e még ilyen kenguru, úgyhogy jó lenne, ha valaki ismer ilyet, akkor belinkelné. :)

2012. aug. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó vagyok.

Még az kimaradt, hogyha átlapozzátok a BB történetéről szóló kis fotóalbumot, láthatjátok, hogy még a '90-es években is volt terpesze a kengurunak (bár már jóval kisebb, mint a '70-es években), és csak a 2000-es évekre lettek nagyon keskenyek.

[link]

2012. aug. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
80%

62-es vagyok:

A Cibex is jónak tűnik! Nah, ezt a fajtát nem láttam eddig! Ötletes a cippzárral nyitható popsirész, és ez még eléggé hasonlít egy csatos hordozóra.

A Baby Björnnek totyogóhoz sztem már keskeny a lábtámasz, és a vállpánt alsó része nem felfelé emeli a gyereket, hanem inkább a hordozóhoz húzza. Szerintem ez talán hosszú távon ágyéki lordosishoz vezetHET. (Hozzáteszem, hogy nekem a Liliputi csatos hordozóval kapcsolatban is ez volt a meglátásom, ezért hamar lecseréltük egy másik típusra)

A Hauck sem egy rossz darab, pici babához, viszont a kengurukat is általában 3-4-6 hónapos kortól ajánlják a gyártók, akkor meg már jóval hoszabb a lába a gyereknek. Totyogóhoz lehet, hogy ez is keskeny, nem?

Ha azt a cippzáros Cibex szerű megoldást használnák mondjuk egynél több fokozatú lehetőséggel, az tök jó lenne.

Az árral kapcsolatban pedig: Ha már valaki széles terpeszű, a hátat és csípőt jól tartó babahordozót szeretne, akkor miért vegyen egy 44 ezer forintos kütyüt, ha hasonjó paraméterűt kaphat sokkal olcsóbban is? A drágábbik fajta (nem írom a nevét) most újonnan 30 ezer, de amit én használok (és a sokféle kipróbált típus közül az abszolút kedvencem) az újonnan 17ezer volt...

Lehet, hogy nem tudják/félnek így hátratenni a gyereket? Megértem, én is remegtem az első pár alkalommal, de megszoktam hamar és már biztonságosan és flottul megy.

Lehet, hogy félnek, hogy alul kicsúszik a gyerek? Gyakorlott hordozóként mondhatom, hogy ha a derékpánt rendesen össze van csatolva, és méretre van állítva, akkor ez lehetetlen.

Ha még ez sem, akkor miért? (lehet, hogy ez egy másik topikban lesz megbeszélve :-D)

2012. aug. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
79%

Igen, azt én is figyeltem, hogy nagyobb babánál már nem biztos, hogy elég a terpesz szélessége...

Egyébként egyetértek, én sem venném meg a 44.000-es hordozót. Meg ahogy néztem, eléggé bonyolult az összeszerelése is, nem olyan, mint a csatosoknál, hogy csak felkapom és kész. :D

Nem tudom, de szerintem is sokan tartanak a hátratételtől. De pl. a Beco csatosban egy "zsebben" ül a gyerkőc, mint a Stokke-nél, és mint egy hátizsákot, hátra lehet tenni.

De tényleg nem nagy ördöngösség, gyakorlás kérdése az egész. :D

2012. aug. 3. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
33%

Utolsó vagyok.

OFF:Nem azért, de az utolsó 5 komment miért lett lepontozva? Ezekben aztán tényleg nem volt semmiféle kenguru-ellenesség, vagy éppen kendő-pártolás.

Bár gondolom, a "kedves" "véranyu" (hogy az ő szavaival éljek) pontozott le...

2012. aug. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 A kérdező kommentje:
Az egyik ismerősömnek kiderült van kenguruja, kipróbálom, bár nem tudom milyen fajta.A unokanővéremnek pedig kendője, kipróbálom azt is,csak most nyaralnak.Remélem segít dönteni.A másik dolog, hogy érdemes-e még ezen gondolkodnom, mert lassan itt az ősz.Ti akkor is használtátok a kendőt ill. a kengurut?Egyébként várom még a hozzászólásokat, véleményeket. :)
2012. aug. 3. 14:33
 69/72 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon jó ötlet kipróbálni sokfajta hordozót! Úgy könnyebb a döntés mindeképpen, ha van konkrét tapasztalatod is! Egy.egy típust szerintem érdemes legalább egy-két hétig próbálgatni, hogy a hordozó több funkcióját is megismerhesd, és tapasztalatot szerezz a rövid - és hosszú távon cipelésről :-)

Mi leginkább ősztől tavaszig hordozózunk, amikor nincs harminc fok meleg. Nyáron a csípőmön viszem, ha elkerülhetetlen a hordozás, az szellősebb egy kicsit. Télen pedig egy kabáton belül vagyunk, és úgy cipelem. Garantáltan nem fázunk! Az otthoni ruhája fölé csak egy sapit, sálat, cipőt, vagy vastag zoknit adok, felveszem a hordozóba, felvesszük a kabátot és már mehetünk is. Nem kell az öltöztetéssel bíbelődni :-) Ezt pl bármelyik hordozófajtával megteheted típustól függetlenül.

2012. aug. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
70%

Az én fiam februárban született, mi tavasszal kezdtünk kenguruval sétálni. Én a plüss rugi fölé kocsikabátot adtam rá, és esetleg a rugi alá harisnyát, ha hidegebb volt. Na meg persze sapka. A hordozó eszköz és ugye a te tested is melegíti, ezért szerintem nem kell annyira beöltöztetni, mint ha babakocsiban sétáltatnád.

A hordozó kabát is jó ötlet.

2012. aug. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!