Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért sír mindenki a gyerektar...

Miért sír mindenki a gyerektartásért?

Figyelt kérdés
Egyre többen kérdezitek, mi a teendő, ha az apa nem fizet, eltűnt, vagy emelést akartok kérni. Vajon ennyire megszaporodott volna a felelőtlen apukák száma, mi nők lettünk pénzéhesebbek, vagy egyszerűen csak többen írjátok ki a kérdést?
2012. okt. 15. 08:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
86%

Nem leszek népszerű a válaszommal.


Egyrészt a gyerektartás jár. Nem tudom elítélni azt, aki a gyermeke jobb élete reményében kéri. Elvileg 2 ember felelősdöntése következtében születik meg egy harmadik. Mindegy mi lesz az apa és anya kapcsolatával annak a gyermek nem ihatja meg a levét sem anyagi sem érzelmi szempontból.


Másrészt viszont úgy gondolom, hogy maga az anyaság (tisztelet a kivételnek) iszonyatosan túl van misztifikálva. Senki nem tudja annyira jól és felelősségteljesen ellátni a gyereket, mint az anyja. Mindig minden tekintetben az anya illetve a gyerek az első. Senki semmilyen körülmények között nem múlhatja felül ezt a kapcsolatot. Sok apa a bírósági ítélet ellenére se láthatja a gyereket, nem szólhat bele semmilyen szinten az életébe, korlátozottan viheti el, abban a pillanatban amikor a gyerek úgy megy haza, hogy tök jó volt apával, már valamilyen módon támadva van a férfi. Szóval sok esetben csak pénz forrás a férfi és anyagias a nő.

2012. okt. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagyok abban ahelyzetben, de elmondom én hogy látom, ha érdekel.

Szerintem nehezebb az élet és sokan ebbe is belekapaszkodnak, úgy mint akciók, kupponok, gyűjtőpontok stb.

Anyám egyedül nevelt, apám le se tojt, de más világ volt, stabil munkahely, jó fizetés, nem szenvedtünk hiányt. Sokszor kérdeztem, mi lett volna ha szükség lett volna arra a pénzre, anyám azt válaszolta: akkor sem pereltem volna az apádat. Én ma már másként gondolom ezt.

2012. okt. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
69%
A pénz miatt.
2012. okt. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
8%
A nők lettek pénzéhesebbek, valamiből ki kell fizetni a fodrászt meg a manikűröst.
2012. okt. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
10%
Igen, igen, ez is igaz, nőttek az igények :)
2012. okt. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
84%

Az senkiben nem merül fel, hogy szép lassan már hetente kerül a boltban minden többe - csak egy kicsit...?


Nyilván vannak pénzéhes nők is, de ma Magyarországon, és főleg az itt kérdezősködők közt jó eséllyel elég sok akad, akinek bizony napi szinten gondot okoz, hogy egy fizetésből pl. tápláló ételt és meleg ruhát adjon a gyerekének.

Másrészt ahogy előttem is írták, a gyerektartás jár. Ennyi. Nem véletlenül állapítja meg a bíróság.

Az apának is felelősséget kell vállalnia a gyerekért, az ő ellátásáért. Ha kimaradozik a fizetés, akkor mit csináljon az anya? Egyik hónapban fizet villanyszámlát, másikban nem, mert apuka épp nem fizetett?


Ezzel együtt nyilván két normális szülő meg tudja beszélni, ha Apukának valamelyik hónapban olyan pluszkiadása lett, hogy gondot okoz neki a fizetés, és kérne haladékot.


Az emelés... hát igen, az kényes kérdés, de mint írtam, mindennek emelkedik az ára, és ha ezt nem követi sem az anyuka bére, sem a gyerektartás, akkor bizony elég nehéz helyzetbe kerülhet.


(Mondom mindezt úgy, hogy se gyerekem, se elvált férjem, tehát ne mondja senki, hogy én is pénzéhes vagyok. ;)

2012. okt. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 A kérdező kommentje:

Egy kicsit azért nem értem, igen, akinek van pénze fodrászra, manikűrre, pedikűrre, meg heti szinten új ruhára, az miért csorgatja a nyálát a férfi pénzére?


A pénz meg tipikusan az a dolog, hogyha van, akkor jó, ha nincs, akkor meg fogja oldani az anyuka, mert igenis meg fogja oldani, meg TUDJA oldani.


Szerettem volna a bíróságon lemondani a gyerektartást, mert nekem ne szóljon be a volt férjem, hogy miből tellett új kosztümre, meg ilyenek, egyedül is boldogulok, de a bíró nem hagyta jóvá, megítélte. Végül abban egyeztünk meg, nyitok a gyerek nevére egy számlát, oda küldje a pénzt, majd ha 18 éves lesz, hozzáfér, elköltheti autóra, egyetemre, lakásnak önerőre.


És nem, mi sem dúskálunk, de ha egyszer mindenre futja, miért verjem az asztalt?

2012. okt. 15. 10:30
 8/82 anonim válasza:
61%

Egyébként egyetértek veled!

Én konkrétan 5 hónapja külön élek a férjemtől, van egy 2 éves kislányunk. Azóta egy hajcsatot nem vett a gyereknek, nemhogy nem fizet. De pont nem érdekel mert elvagyok az ő 20 ezer forintja nélkül is. Visszamentem dolgozni, mellékállásom is van meg sulizom is. Egyedul az fáj, hogy a gyerek szülinapjára egy smst sem küldött, de azt meg tudta írni, hogy van egy másik facebook profilom. Ennyit erről.

2012. okt. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell verned az asztalt a gyerektartásért, ha te így is el tudod látni magatokat. Ennyi.

Vannak nők (elég sokan) akiknek kevés a bevételük, nekik nagy nehézséget okozhat a pénztelenség.


Vannak nők, akik maguknak szülnek gyereket,vagy nem megfelelő apa lenne a volt férjük, és nem tartanak igényt sem az apára, sem a tartásdíjra. Ilyen is van.

2012. okt. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 A kérdező kommentje:
Na csúnya, nem magamnak szültem, házasságból született, közösen akartuk, terveztük, mégis egyedül maradtam a gyerekkel... De igen, való igaz, nem kell a pénze.
2012. okt. 15. 11:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!