Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért sír mindenki a gyerektar...

Miért sír mindenki a gyerektartásért?

Figyelt kérdés
Egyre többen kérdezitek, mi a teendő, ha az apa nem fizet, eltűnt, vagy emelést akartok kérni. Vajon ennyire megszaporodott volna a felelőtlen apukák száma, mi nők lettünk pénzéhesebbek, vagy egyszerűen csak többen írjátok ki a kérdést?
2012. okt. 15. 08:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
72%

Az értelmes válaszokra nem reagáltál... Akkor lehetett volna értelmes párbeszéd.


Egyébként meg nem "mindenki" sír a gyerektartásért, mert akik nem "sírnak" érte, azokról nem olvasol GYK-n. Ez nem merült még fel az okos pici fejedben?

2012. okt. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
70%

"Az értelmes válaszokra nem reagáltál."


Igaza van!

Akkor mégis milyen válaszokat vártál?

Te hagytad ott a párodat :)

Mi van nem bírtad hogy nem értett mindenben egyet veled :)

Mert úgy látom hogy te olyan válaszokat vártál,amiben mindenki a te véleményedet osztja,és neked ad igazat!


Sajnálom, vannak még értelmes emberek is.

Majd megszokod.

Amúgy meg akkor ne hasonlítsd magadhoz ezeket az anyákat,mert őket magukra hagyták a felelőtlen apák,akiket nem érdekelt se az asszony,se a gyerek.

Nem ők hagyták el a férfit,mint a te esetedben.

Ha azt írnák hogy, "Elzavartam a férjemet,de a gyerektartás az kéne,bár szükség nem lenne rá!"akkor pattoghatnál.

2012. okt. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
80%

"Egyre többen kérdezitek, mi a teendő, ha az apa nem fizet, eltűnt, vagy emelést akartok kérni."


A volt férjem egy f.sz, de a gyerektartás és láthatás ügyet megoldottuk. Korlátlan a láthatás, eddig mindent meg tudtunk beszélni. Gyerektartás rögzítve van a válóperes határozatban, de mivel nem kértem letiltást, kp elintéznénk - csak hát ő nagyon csóró, én meg nagyságrendekkel többet keresek, elég nekem és a gyerekeknek, tehát nem adott most egy ideje semmit. Nekem fontosabb az, hogy tartsák a kapcsolatot az apjukkal és vegyen nekik egy fagyit, minthogy idelökjön pár ezer Ft-ot ami nekem annyira nem számít mert nem kenyérre kell aztán meg ne tudja őket elvinni.

Na és képzeld, nem vagyok egyedül! Tudok még ilyenről, csak mi mégis milyen kérdést írjunk ki? "Férjemmel megbeszéltük a láthatást, időben jött, a gyereknek meg megvan mindene, mit csináljak?"


Ide mindenki a problémáját írja ki, tehát nem én meg a hozzám hasonlók fognak itt sírni, hanem azok, akiknek mostanában nagyon megemelkedtek a költségeik, egyre nehezebb a gyerekek ellátása.

2012. okt. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
94%
Sok érv le lett írva, de csak azt hajtogatod, hogy te vagy a szuper, mert nem kell a gyerektartás. Ez milyen érv? Semmilyen. De az igen, hogy a gyerek két ember felelőssége, és ha egyik fél kihátrál, akkor legalább anyagilag legyen ott. Pláne, ha az anya minimálbért keres. Akkor mit csináljon? Haljanak éhen, csak azért, mert te azt rossznak tartod, ha valaki gyerektartást akar kérni? Minek írtad ki a kérdést, ha az a válasz nem tetszik, ami nem olyan, amit te vársz?
2012. okt. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
93%

"Minek írtad ki a kérdést, ha az a válasz nem tetszik, ami nem olyan, amit te vársz?"


Ott a pont!

2012. okt. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
80%
73-as, ott a pont.
2012. okt. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
100%
nem olvastam végig.Engem csúnyán átvertek,nem mehetek el dolgozni,mert 7hónapos terhes voltam a másodikkal amikor elhagyott,tehát gyedböl tartok el kettőt,DE szerintem ha két intelligens ember válik,meg lehet egyezni és akkor nem kell kisírni ahogy írtad.Kiszámoltuk nekünk mennyi elég úgy h neki se kelljen éhen halni,apa utal havonta és látogatja őket,én nem magamra költöm,hanem a gyerekekre,szóval mindenki tartja magát a megbeszéltekhez és tesszük a dolgunkat ha már így alakult.Remélem így marad minden.Én nem sírok,de jól jön az a pluszpénz.
2013. márc. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 A kérdező kommentje:
Nem is arról van szó, amikor megbeszélik, hanem amikor évek át, tűzön-vízen át, pénzt és időt, energiát nem kímélve bármiáron sajtolják az apukát.
2013. márc. 23. 22:11
 79/82 anonim ***** válasza:
90%

"Nem is arról van szó, amikor megbeszélik, hanem amikor évek át, tűzön-vízen át, pénzt és időt, energiát nem kímélve bármiáron sajtolják az apukát."


Kérdező neked tutira van gyereked?

Tudod az nem egy múló valami, ÉVEKEN keresztül neveli a szülő, aki egyedül maradt vele..

2013. márc. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
91%

Persze lehet árnyalni a kérdést, ha az apa tényleg nem képes fizetni, vagy ha az anya ennyi kapcsolatot sem akar vele vagy úgy érzi felesleges a támogatás, esetleg valamiképp az anya az apa tudtán kívül vállalta a gyereket. De alapjáraton a gyerek és az anya érdekeit nézve is jár a gyerektartás, hiszen két ember kellett a gyerekhez, most meg csak egy neveli, akkor igazságos, hogy a másik legalább így járuljon hozzá.

Egyre többen meg valószínűleg azért írják ki a kérdést, mert egyre több a szegény ember és/vagy az egyedülálló szülő.

2013. márc. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!