Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért sír mindenki a gyerektar...

Miért sír mindenki a gyerektartásért?

Figyelt kérdés
Egyre többen kérdezitek, mi a teendő, ha az apa nem fizet, eltűnt, vagy emelést akartok kérni. Vajon ennyire megszaporodott volna a felelőtlen apukák száma, mi nők lettünk pénzéhesebbek, vagy egyszerűen csak többen írjátok ki a kérdést?
2012. okt. 15. 08:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 A kérdező kommentje:

30.-as!


Igen, ebben igazad van, de ha az érme másik oldalát nézzük, a gyerektartás sokszor ellehetetleníti az apukát, ezért kéne valami olyan rendszer, ami az anyukát segíti, de az apukát nem terheli meg aránytalanul.


Arról meg egy szót nem szóltam, hogy apukának van-e pénze piára meg cigire meg drogra, meg nőkre, ez már megint egy egyedi eset. (Egyébként meg kinek van megszabva, mire költheti a fizetését? Mert senkinek.)

2012. okt. 15. 12:38
 32/82 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként meg kinek van megszabva, mire költheti a fizetését? Mert senkinek.


Értem,akkor ő had költsön arra,amire akar,a gyerek meg éhezzen,a pia,meg a cigi fontosabb.

Ez így jön le.

Amúgy én megszabnám,és szigorúbb rendeletet hoznék.

2012. okt. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 A kérdező kommentje:
Elég szomorú, hogy a gyerek éhezik....
2012. okt. 15. 12:45
 34/82 anonim ***** válasza:
80%
Elég szomorú, de sajnos elég gyakori is.
2012. okt. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
74%

Hála Istennek nem éhezik,csak az apukája tudna segíteni,megtehetné,de lesz.rja,amit szóban is a tudtunkra adott

erről beszélek!

Te folyton férfit véded?

Aláírom hogy vannak olyan estek,amikor a nő is hibás,de nem ez a jellemző!


Én nem mondom hogy így van,de néha az az érzés fog el,mintha egy férfi írta volna ki a kérdést,akit az asszony folyton "zaklat" a gyerektartással.

2012. okt. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
91%

"Igen, ebben igazad van, de ha az érme másik oldalát nézzük, a gyerektartás sokszor ellehetetleníti az apukát, ezért kéne valami olyan rendszer, ami az anyukát segíti, de az apukát nem terheli meg aránytalanul. "


Jó, de a gyerekeket az apuka és az anyuka csinálta. Az állam ad családi pótlékot, hogy csökkentse a költségeket, ha nem is ingyenes az oktatás, de nem is hárítja a teljes költséget, van diákbérlet, stb... Szóval én nem érzem úgy, hogy az én gyerekeim költségeit egy az egyben az államnak (és a társadalomnak) kellene állnia.

Ha a szülők szétmennek, a felelősség és a költségek akkor is közösek a közösen vállalt gyerekekért.


Az mondjuk más kérdés, hogy tisztességes munkáért tisztességes bért kellene mindenkinek kapni és nem valami zsebpénzzel kiszúrni a dolgozók szemét.


Az aránytalan terhekről is -elvált anyaként - más a véleményem. A gyereknevelés nem csak iskolai befizetésből, tornacipő vásárlásból áll, hanem szinte 24 órás készenlétből. Reggel rohanás, majd a munkahelyre, haza dettó, foglalkozás a gyerekkel, leckeátnézés, éjjel lavórtartás a hányásnak, stb. Emellett nem lehet pasizni, szórakozni, ha céges rendezvény van, akkor egyeztetnem kell a szüleimmel, hogy ráérnek-e, túlórák dettó.... Hiába van nálunk korlátlan láthatás, apuci esténként fáradt, mégsem néz erre.. Rá nem számíthatok. Ő éli világát a barátnővel, neki nem gond ha moziba mennek, párkereséskor egy kisgyerekes anyát is nehezebben fogadnak el, mint egy elvált férfit.

Tehát nem csak fillérre pontosan felezni kéne minden gyerekkel kapcsolatos költséget, hanem azért ott van a rengeteg meló ami egy gyerekkel jár és ezt is figyelembe kellene venni.

2012. okt. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
65%

Elég egyoldlú vagy kérdező...na de hát minden eset más. Te ebben vagy benne tehát szidod az anyukákat. Persze ha a másik oldalon állnál, tuti az apa lenne a szemét:-))


hehehe


Monnyuk mingyá ki is ütközik az intellligencijjjája az embernek az ijjen kérdéseknél....

2012. okt. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
74%

Egy nőnek tudnia kell gondoskodnia a saját gyerekéről,ez természetes!

Viszont a rossz helyzetben van,rossz körülmények között,a férfi tudna segíteni,de nem akar,akkor is mindenképp a nő a hibás,minek zaklatja az apukát?

Segítsen magán,az Isten is megsegíti!

A válaszaid alapján kicsit így jön le.

2012. okt. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk a gyerek megélhetését veszélyezteti. Nem érzem úgy, hogy pénzéhes lennék, mikor a havi nettó 85 ezres fizumból próbálom eltartani magamat, meg a kamaszgyerekemet. Több, mint 10 éve egyedül. És nem magamnak szültem, hiszen több éves kapcsolat volt, de a volt páromnak nem tetszett a gyerekkel járó felelősség. Így maradtam egyedül. Ő nem fizet, néha sikerül tőle behajtani 10 ezer forintot több hónap után.

Ha jól keresnék, nem érdekelne, de mikor nem tudok húst adni a gyereknek, zöldségeket, nem tudok venni a hideg beköszöntével csizmát neki, akkor azért igen csak elszomorít a helyzetünk. Ami engem illet, én már mindenről lemondtam, csak vegetálok szinte.

S rosszul esik, hogy azok az anyukák miatt, akik a volt férjük horribilis gyerektartását elkótyavetyélik és mégis pereskednek, beskatulyázzák pénzéhesnek a többi, létfenntartásért küzdő anyát is.

2012. okt. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 A kérdező kommentje:

Eléggé megbotránkoztam, mert manapság egyre több 18 év alatti anyuka van a közelemben, ahol a gyerek véletlen, az apuka nem akarta már az elején sem, mégis megszületett a gyerek, a szülők tartják el (vagy nevelik is), és akkor megy a melldöngetés a gyerektartásért.


Nem arról van szó, ahol 2 ember felelős döntése a gyerek (mint ideális esetben). Eleve az a szomorú, hogyha egy apának alapból nincs annyi felelősségérzete, hogy magától támogassa a csonkán maradt családot, hanem a bíróság kell hogy kötelezze, meg fizetésből letiltás, behajtócégek, miegyéb....

2012. okt. 15. 12:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!