Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért sír mindenki a gyerektar...

Miért sír mindenki a gyerektartásért?

Figyelt kérdés
Egyre többen kérdezitek, mi a teendő, ha az apa nem fizet, eltűnt, vagy emelést akartok kérni. Vajon ennyire megszaporodott volna a felelőtlen apukák száma, mi nők lettünk pénzéhesebbek, vagy egyszerűen csak többen írjátok ki a kérdést?
2012. okt. 15. 08:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nehéz az élet, ezért is próbálja meg mindenki behajtani a gyerektartást (férfiak is, hiszen ők is nevelhetnek kizárólagosan gyermeket!).


Tételezzük fel, hogy a férjemnek és nekem lenne egy gyerekünk, de elválnánk, és én kapnék kizárólagosságot a gyerekre. Én kapok 80 ezret, ő 200-at fizetésként. A gyerekkel el kell költöznöm, hiszen ő vette a lakást, nem én, nem is közösen. Hiába nekem jönne a családi pótlék, és esetleg (!) kaphatna 50%-os kedvezményt az ebédfizetésre a gyerek, ha egyszer albérletet is kell fizetni. Így, azt hiszem, teljesen életszerű, ha szükségem lenne a gyerektartásra.


Megmondom őszintén, a megosztott felügyelet híve vagyok. Ilyen esetben senki nem fizet senkinek, a költségek 50-50%-ban megoszlanak. Kivéve, ha egyik fél aránytalanul kevesebbet keres a másiknál, mert akkor úgy etikus, ha a többet kereső fél többet is ad a gyerek dolgaira.


A fent említett "gyerektartásból vetted a kosztümöd" stílus akkor is megjelenik, ha nincs alapja, hiszen a válás csúnya dolog, és a felek azon veszekednek, ha a másikon van sapka...vagy nincs.

2012. okt. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 anonim ***** válasza:
81%

"igenis meg fogja oldani, meg TUDJA oldani."


Nagyon szerencsés vagy, hogy erről így meg vagy győződve. És a gyereked is szerencsés, hogy te meg tudod oldani. Más kérdés, hogy a gyerektartás lemondásával voltaképp a saját büszkeséged kedvéért tőle akartad elvenni azt, ami teljes jogon jár neki, hiszen nem ő tehet arról, hogy elváltatok, és ha együtt maradtatok volna, akkor is megkapná az édesapjától ugyanazt a támogatást.


Mindezzel együtt jó lenne, ha kicsit megértőbb lennél, mert sajnos ma TÉNYLEG nem mindenki tudja megoldani, aki akarja. Teszem azt, egy tanítónői/EÜ alkalmazotti/egyéb fizetésből hogy laksz, fizetsz rezsit, bérletet, ételt, ruhát, tanszert?

2012. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező!


Azért,mert unokahúgom teherbe esett,ő nem akarta megtartani,de a párja ráerőszakolta,a terhesség után elküldték őt a munkahelyéről.,amit gy is nehezen talált,10 osztállyal,érettségi nélkül,a párjának szakmája van,neki nincs!

Minden szép és jó volt,de a párja ok nélkül elkezdett k.rvázni,az unokahúgomnak meg lekevert egy pofont,mert nadrágot vett a kicsinek.

Elhajtottuk a csávót,kukás zsákkal,amiben a ruhái voltak,elváltak,de gyerektartás nem fizet,vonni nem tudják,mert jelenleg feketén dolgozik,az unokahúgom felhívta,hogy kéne ruha a gyereknek,ott voltam,azt mondta "Vegyél neki!"

Próbálunk segíteni neki,de nekünk is családunk van,akikről gondoskodni kell,de a mindennapi kaja,meg a számlák rendben vannak,de a ruha..stb.

Necces,az apuka meg járja az országot a fiatalabbnál fiatalabb nőkkel.

2012. okt. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 anonim ***** válasza:
13%
Mert az anyukák tobbsége terhesség elott nem dolgozott. Utána meg már nincs hova visszamenni. Munkárol meg ne is álmodjanak egyedulállo szuloként. Igy tobbnyire segéjbol élnek és a gyerektartás egy plusz, amibol kifizeti az ovodát, ruhát vagy cipot vesz a gyereknek.
2012. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 A kérdező kommentje:

Dolgoztam terhesség előtt is, és 1 éves volt a gyerek, amikor visszamentem, hogy fenn tudjam tartani a lakást, meg magunkat.


Az unokahugit meg nem valószínű, hogy kényszerítették volna, hogy megtartsa a gyereket. Valószínűleg ő is tisztában volt vele, hogy nincs iskolája, nincs munkatapasztalata, ebben semmi váratlan nem volt.

2012. okt. 15. 11:51
 16/82 anonim ***** válasza:
42%
Aha, akkor inkább vetesse el valaki a gyerekét, csak ne kelljen gyerektartást elfogadnia? Vagy ezt hogy érted?
2012. okt. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
76%

"ma 11:52"


én sem értem,hogy akkor most hová akar kilyukadni


kérdező:


ha a csávó meg tudja csinálni a gyereket,akkor gyerektartást is tud fizetni

az anyának sok mindenről le kell mondania a gyerek miatt,

akkor az apa meg éljen vígan,mint aki jól végezte dolgát

én unokahúgom mellett vagyok maximálisan

2012. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
41%

Engem és az öcsémet apukám nevelt fel 8 éves korom óta. Anyám nem fizetett soha gyerektartást, elég sokat ivott, jó, hogy életben maradt, nem hogy gyerektartást fizessen. már 25 vagyok, anyám még csak 44, de tolószékben van hónapok óta a pia miatt. Tehát egy ilyen embertől vártunk volna gyerektartást. Apám felnevelt, sőt, még elvitt Bulgáriába egyszer nyaralni is, nem voltunk sosem jómódúak, de nem szenvedtünk hiányt semmiben.

Elhiszem, hogy nehéz az élet, én is átélem, én is fizetésből élek. De nem gondolom, hogy mondjuk egy apuka keres 100-120 ezer forintot, és abból elvárnak 30-50 ezer forintot gyerektartásnak, nem tartom igazságosnak, mivel gondolom ő is szeretne új életet. És most jönnek majd azok a válaszok, hogy akkor minek csinált gyereket, vagy minek vált el, vagy vállalja a felelősséget. Sokan vállalják, de ha mondjuk egy hónapban nem tudja kifizetni a gyt-t, mert kirúgják, legyenek már kicsit rugalmasabbak a nők is, és nem egyből rohanni a bíróságra.

Most tuti le leszek pontozva, de akkor is ez a véleményem.

2012. okt. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 A kérdező kommentje:

"Aha, akkor inkább vetesse el valaki a gyerekét, csak ne kelljen gyerektartást elfogadnia? Vagy ezt hogy érted?"


Ezt hol hámoztad ki? Nem az a baj, hogy elfogadja a gyerektartást, hanem hogy megoldást vár, ő meg nem tesz semmit. Mert ahogy kiolvastam, nem dolgozik, csak felmarkolja a gyest. akkor innentől kezdve ő miért is tartja a markát?


És igen, ezt akkor kellett volna végiggondolni, amikor úgy döntött, megtartja a gyereket.

2012. okt. 15. 12:14
 20/82 anonim ***** válasza:
79%

Persze, vannak pénzéhes nők is akik "nekik az jár" alapon ki akarja forgatni a másik szülőt, hogy jusson műkörmösre meg hajfelvarrásra. De szerintem ez a nagyon elenyésző kisebbség.

A környezetemben főleg olyanok vannak, akik a belüket kidolgozzák hogy megéljenek és a gyereknek megadjanak mindent amit kell. Trükköznek a számlákkal, van olyan, aki magának már nem tud bérletet venni. Az apukától úgy kell kikönyörögni a gyerektartást is, pedig annak idején közösen vállalták a gyerekeket.


Az én férjem röhejesen kevés gyerektartást fizet, de az a mázlija, hogy nekem az átlagnál magasabb a fizetésem, mert még szülés előtt bebetonoztam a karrierem és szerencse, hogy az én szakmámat megfizetik.

2012. okt. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!