Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért sír mindenki a gyerektar...

Miért sír mindenki a gyerektartásért?

Figyelt kérdés
Egyre többen kérdezitek, mi a teendő, ha az apa nem fizet, eltűnt, vagy emelést akartok kérni. Vajon ennyire megszaporodott volna a felelőtlen apukák száma, mi nők lettünk pénzéhesebbek, vagy egyszerűen csak többen írjátok ki a kérdést?
2012. okt. 15. 08:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
23%

"azt akkor kellett volna végiggondolni, amikor úgy döntött, megtartja a gyereket"


azért tartotta meg a gyereket,mert az anyja világ életében kínozta,érzelmileg,fizikálisan,ő meg életet akart adni valakinek,akit szerethet,és mindenkitől megkapja hogy 18 évesen jobban neveli,óvja a gyermeket,mint egy felnőtt anya!


mondom,magaddal foglalkozz!

2012. okt. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 anonim ***** válasza:
48%

" apuka keres 100-120 ezer forintot, és abból elvárnak 30-50 ezer forintot gyerektartásnak"


Ennyit így nem ítélnek meg, hanem a fizetés százalékában van meghatározva a gyerektartás...

Idézem egy másik kérdésre adott válaszból:

"A törvény egyértelműen 20%-t ír elő gyermekenként. Azonban a fizetés 50%-ában szabja meg a maximálisan vonható összeget. A törvény szerint 2 gyerek után 20-20 %-t kell fizetni, 3 gyerek esetén meg 50 %-t. A bírói gyakorlat ettől eltér, mert 15 és 25 % közötti gyerektartást ítélnek meg. "

2012. okt. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 A kérdező kommentje:

Pont elég apukát láttam már tönkremenni, akiktől a minimálbér felét elviszi az asszony gyerektartás címszó alatt...


Kedves unukahugos, te meg mért irogatsz ide, hogyha ennyire felzaklat? :) Téged sem kényszerít senki :)

2012. okt. 15. 12:25
 24/82 anonim ***** válasza:
90%
Ha apuka minimálbérre csinált 3 vagy több gyereket, akkor sajnos ez van. Egy még csak becsúszik védekezés mellett, de három egymás után?!
2012. okt. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 A kérdező kommentje:
A 63 ezer forintból is levonnak ám 15-öt, és akkor még csak 1 gyerekről van szó... Holott ebből a pénzből eleve lehetetlen megélni.
2012. okt. 15. 12:29
 26/82 anonim ***** válasza:
85%

"Kedves unukahugos, te meg mért irogatsz ide, hogyha ennyire felzaklat? :) Téged sem kényszerít senki :)"


Kedves kérdező,azt hittem bárki írhat,és a válaszom kapcsolódik a kérdésedhez,ezért :)

A stílusod meg nem jön be,de ez már csak magán vélemény! :)


Minden jót!

2012. okt. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:
53%

Ja,és még annyit,hogy lehet hogy van olyan pasi,akinek kevés a jövedelme,de ha ribancokra,randikra van pénze,akkor a gyerekre,akit ő csinált,miért nincs?


nem igazán értem?

2012. okt. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:
47%

meg az sem tettem mellé,hogy a csávó szinte minden nap iszik

piára is jut pénz?


nem értem a felfogásod

2012. okt. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 anonim ***** válasza:
77%

"Pont elég apukát láttam már tönkremenni, akiktől a minimálbér felét elviszi az asszony gyerektartás címszó alatt.."


Ennek azért két oldala van. Mert ha a másik oldalon ott a minimálbéres anyuka, akinek viszont nem csak magát hanem még gyerek(ek)et is el kell tartania, tehát több ember étkezését, ruházkodását és lakhatását kell megoldania egy fizetésből, akkor azért nem várható el az, hogy a gyerekek éhezzenek.

2012. okt. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 anonim ***** válasza:
84%

a gyerektartás szerintem teljesen jogosan jár

és vannak,akik rá vannak szorulva

ha te ennyire nem,akkor inkább örülj neki,másokat meg ne szólj le

lehet hogy tudna tenni ellene,hogy ne legyen rászorulva,de nincs rá lehetősége,nem engedik a körülmények

te honnan tudhatod?

2012. okt. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!