Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell manapság huszonéves...

Miért kell manapság huszonévesen a nagy semmire szülni?

Figyelt kérdés

Nemrég töltöttem a 22-t, még egyetemre járok ( mellette dolgozok), nyelveket tanulok és igyekszem magam minden téren képezni azért, hogy a későbbiekben értékes munkaerő legyek, normális fizetéssel és normális lehetőségekkel.


De mostanában meglepetten látom, hogy egyre több velem egykorú ismerősöm (volt osztálytárs, diákmunkás kollega, egyéb) szül gyereket, jóformán a semmire. Minden rosszindulat nélkül, tipikusan azok a "buta" lányok, akik sehol nem tanultak tovább ( max. valami kamu OKJ-n), általában boltban vagy gyárban dolgoznak minimálbérért, sokan még otthon laknak.


Szóval, többségük úgy szül gyereket, hogy eltartatja magát a szüleivel vagy az "anyósával", esetleg külön élnek a párjával, de akkor meg folyton panaszkodnak, hogy milyen drága az élet - aztán puff, mégis jön a baba. Boldog, örül és vidám, a gyes lejárta után meg sír, hogy a kb. nulla végzettségével, kb. nulla élettapasztalatával, kb. nulla megtakarításával, de plusz egy gyerekkel sehol nem talál munkát, közben meg napról-napra tengődnek valami albérletben, és sehova nem tudnak előre lépni.


Komolyan, el sem tudom képzelni, hogy lehetnek egyesek ennyire felelőtlenek. Nem azt mondom, hogy 30 évesen kell szülni és a tökéletes alkalomra meg milliós fizetésre várni, de miért van az, hogy sokan még a minimális alapokat sem teremtik meg, bele sem gondolnak a későbbiekbe, eszükbe sem jut az, hogy legalább az esélyét megteremtsék egy normális életnek? Nem bántásból, én ezt egyszerűen tényleg nem tudom megérteni...


2013. nov. 30. 12:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 anonim válasza:
56%
Tökéletesen igaza van Digo-nak, nem ugyanazok voltak a körülmények a rendszerváltás után MO-n mint most.
2013. nov. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/86 anonim ***** válasza:
30%

Kedves 28-as!

Te miért vagy ideges?

Te tanultál, lediplomáztál, dolgoztál, férjed is volt, és akkor szültél!

Itt azokról van szó, akik nem teszik meg ezeket, csak szülnek a világba a semmire!

2013. nov. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/86 anonim ***** válasza:
Gondoltam. Nem vagyok magyar. Soha többet.
2013. nov. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/86 anonim ***** válasza:
51%

Kedves 26-os! Persze nem úgy értettem, hogy mindenki gyáva, aki fiatalon nem szül (én sem szültem még és egy darabig még nem is akarok), de nem is ezt írtam fent. Csak úgy értettem, hogy a sok "diploma mellett dolgozom és nyelvet tanulok" nagyzolós kis senkik lenézik az ilyen embert, aki elvállal fiatalon egy gyereket, holott ő ugyanúgy szeretne gyereket, csak lehet hogy fél! Sokan igen is félnek elvállalni egy gyereket akkor is, ha lenne hozzá anyagi háttér.

Másrészt pedig az ilyenek, akik ezen akadnak ki, hogy miért szülnek sokan fiatalon, vagy miért házasodnak, azoknak pont nincs tartós, hosszútávú kapcsolatuk, és olyan szöveggel leplezik e téren "hátrányosságukat", hogy áá ők nem is akarnak még kapcsolatot sem, se gyereket, mert ők karrierre gyúrnak.. na az ilyen nők fognak 30-40 évesen buliról bulira járni, hogy valaki végre vegye már el őket, mert a nagy diplomájukkal mégse kellettek senkinek sem :)

Na mindegy, persze tisztelet a kivételnek, de akkor is szánalmas, hogy minden nap feltesz valaki egy ilyen kérdést, hogy "miért szül mindenki fiatalon, ahelyett, hogy tanulna keményen meg dolgozna ahogy ÉN" Hát tanulj meg dolgozz kedves kérdező, ne mások gyerekével foglalkozz!

2013. nov. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/86 anonim ***** válasza:
84%

Ja és nem kell lepontozni, de amúgy pont tegnap mondták a tv-ben egy műsorban, hogy az ideális kor a szülésre a 20 as éveink eleje, mert minél később szülünk, annál kevesebb és annál rosszabb minőségű petesejtjeink lesznek a testünkben. És a 30 fölötti szülés már kockázatokkal jár, a 35 fölötti pedig méginkább főleg a gyerekre nézve. :D

(amúgy van több ismerősöm is aki 40 évesen szült egészséges gyereket, szóval kivételek mindig vannak:))

2013. nov. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 anonim ***** válasza:
35%

""diploma mellett dolgozom és nyelvet tanulok" nagyzolós kis senkik"


Nagyon reális, amikor te, az általános/szakközépiskolás végzettségeddel - merthogy agyilag többre nem futotta - leszólod a népességnek azon magasabb értelmi képességekkel megáldott részét, mely felsőfokú tanulmányokat folytat, dolgozik, és felelősségteljesen, az anyagi és családi hátteret megteremte gondolkodik a gyerekvállalásról.


Biztos vagyok benne, hogy neked, és minimálbéres társaidnak van igaza, és mindenki, aki kicsit is értelmesebb nálatok az csupán hülye...

2013. nov. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/86 anonim ***** válasza:
75%
Kedves 36-os! Én a véleményemet úgy írtam le a "diplomás kis senkikről", hogy épp nyelvvizsgára készülök ahhoz, hogy kiválthassam a diplomámat, de jelenleg is épp tanulok más szakterületen! Viszont nem szólom le azokat, akiknek alacsony a végzettsége, vagy fiatalon gyereket vállalnak! És csak felnyitom a szemed: diplomával is kva nehéz munkát találni, nem csak a végzettség nélkülieknek!
2013. nov. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/86 anonim ***** válasza:
71%
Ma 14:20. Ez azért durva volt, ne haragudj. (Több)diplomás emberek kényszerülnek szalag mellett, betanított munkát végezni 2-3 műszakban.
2013. nov. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 anonim ***** válasza:
22%

38: Igen, de itt nem arról van szó, hogy ki milyen munkát kényszerül végezni, hanem arról, hogy a tanulatlan, össze-vissza a semmire szülő emberek, mint az előttem szóló diplomás kis senkik"-nek nevezik azokat, akik ennél megfontoltabbak.


A magyarországi elhelyezkedési lehetőségeknek ehhez nem sok köze volt, nem erről beszéltünk, hanem arról, hogy sokan eleve nem tanulnak, nem érdekli őket a megfelelő végzettség/lehetőségek megszerzése, előteremtése, és a semmire fel ugatnak be náluk értelmesebbeknek.

2013. nov. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/86 anonim ***** válasza:
47%

Igen, mindenhogy nehéz melót találni! IGAZ!

DE meló helyett nem megoldás a szülés, mert azt is látom, hogy végeztem, nem találok melót, akkor szülök, legalább nem unatkozom! Ez NEM megoldás!

Az, hogy 20-as évek elején szüljünk, mert akkor jók a peték LOL!

Egy 23 éves épp, hogy végez, és min. 2 évet kell dolgoznia, ez rögtön 25 év. Akkor már ássa el magát?

Vagy szüljön minden 20 éves?

2013. nov. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!