Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell manapság huszonéves...

Miért kell manapság huszonévesen a nagy semmire szülni?

Figyelt kérdés

Nemrég töltöttem a 22-t, még egyetemre járok ( mellette dolgozok), nyelveket tanulok és igyekszem magam minden téren képezni azért, hogy a későbbiekben értékes munkaerő legyek, normális fizetéssel és normális lehetőségekkel.


De mostanában meglepetten látom, hogy egyre több velem egykorú ismerősöm (volt osztálytárs, diákmunkás kollega, egyéb) szül gyereket, jóformán a semmire. Minden rosszindulat nélkül, tipikusan azok a "buta" lányok, akik sehol nem tanultak tovább ( max. valami kamu OKJ-n), általában boltban vagy gyárban dolgoznak minimálbérért, sokan még otthon laknak.


Szóval, többségük úgy szül gyereket, hogy eltartatja magát a szüleivel vagy az "anyósával", esetleg külön élnek a párjával, de akkor meg folyton panaszkodnak, hogy milyen drága az élet - aztán puff, mégis jön a baba. Boldog, örül és vidám, a gyes lejárta után meg sír, hogy a kb. nulla végzettségével, kb. nulla élettapasztalatával, kb. nulla megtakarításával, de plusz egy gyerekkel sehol nem talál munkát, közben meg napról-napra tengődnek valami albérletben, és sehova nem tudnak előre lépni.


Komolyan, el sem tudom képzelni, hogy lehetnek egyesek ennyire felelőtlenek. Nem azt mondom, hogy 30 évesen kell szülni és a tökéletes alkalomra meg milliós fizetésre várni, de miért van az, hogy sokan még a minimális alapokat sem teremtik meg, bele sem gondolnak a későbbiekbe, eszükbe sem jut az, hogy legalább az esélyét megteremtsék egy normális életnek? Nem bántásból, én ezt egyszerűen tényleg nem tudom megérteni...


2013. nov. 30. 12:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
51%

Megértem amit írsz.

Tény anyu is csak 20 volt mikor megszülettem, de más volt az egész élet anno. Volt hova költözni, céges lakáshitel is volt, ami viszont nem volt az munkanélküliség. Igazából, nagy baj nem lehetett, ha valakinek legalább egy szakmája volt, akkor megélt, akár nyaralhatott a céges üdülőben, került étel az asztalra, fizették a rezsit.

Pont ez az ami ma nem megy. Nem kapsz tanácsi lakást, nem feltétlen van munkád, sőt ha van akkor sem bírsz feltétlen tisztességgel megélni. Viszont ami van, az a fogyasztói társadalom, a mézes madzag, hogy vedd meg ezt is, mert kell és megérdemled, de keret nincs rá, hitelből költenek az emberek. A gyerek nevelés drága, és nem arra gondolok, hogy mindenből a márkást és drágát vesszük meg, az alap dolgok is drágák. Nem látják sokan reálisan a helyzetüket. Mi a megoldás? Ne vállaljanak gyereket? Nem hinném, hogy ez jó lenne. Ne 20 évesen vállaljanak gyereket? Talán, bár azt hiszem sok embernek be kellene látnia, hogy sajnos soha nem lesz saját lakása, vagy őrült nagy és meggondolatlan hitellel csak. Nem várom, hogy akik pont ebben a helyzetben vannak, megértsék mit akarok mondani. Kilátástalannak látom a helyzetüket és csak a szegénységet termelik újra és még növelik is ha több gyereket vállalnak.

2013. nov. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
50%

Az előbb még irirgy voltál rájuk, mostmár lenézed őket?:)

Amúgy ez van, nem muszáj mindenkinek tanulni, karriert építeni. Az meg, hogy mostanában van így az baromság, szüleink idejében teljesen természetes volt 18-20 évesen szülni, azért mostmár ez jóval ritkább. A legtöbb fiatal tanulni akar, bulizni, karriert, aztán gyereket. Meg amúgy, neked nem mindegy? Én se szülök még, pedig mindenem meglenne hozzá, de most más fontosabb az életemben. De az se érdekel, ha valaki szül, nem bontja meg a lelki békémet szombat délután:) Mindig lesznek olyanok, akiknek egyszerűen nincs eszük, akaratuk, ambiciójuk, vagy lehetőségük tanulni, karriert építeni, ezen nincs mit tárgyalni. Örülj, hogy te ilyen okos vagy...:)

2013. nov. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
88%
Én nekem már van egy diplomám, most csinálom a másodikat és fele annyira sem vagyok boldog,mint a barátnőim, akik elmentek babázni és nem, hogy úgy érzem előrébb lennék náluk, de inkább hátránynak érzem a dolgot.. Boldogok és egy szeretetben, boldogságban felnőtt gyerek is az lesz.. Az, hogy a szülőknél vagy albérletben laknak ma már nem olyan nagy csoda.. Sőőt a diplomások fele is szülőnél lakik fiatalon, de ezt azt hiszem neked is tudnod kell, hogy nem úgy fog működni a munkakeresés hogy lebegteted a kis papírod és a feneked alá rkaják a munkát, kocsit, telefont.. Fogsz még te is keresni munkát, ott még stabillá kell tenned a helyed, mellette kell ugye egy jó kapcsolat.. Aztán persze jöhet nálad is a gyerek.. Akkor majd reménykedni kell, hogy visszavesznek utána dolgozni, hogy nem futsz ki az időből.. Persze lehet szerencséd lesz, de ezt nem tudhatod...Ahogy azt sem tudhatod mások hogy élnek meg valójában a fizetésükből vagy mi lesz velük a GYES után.. Én sem bántásból írom ezeket..
2013. nov. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
22%

"Nem látják sokan reálisan a helyzetüket. Mi a megoldás? Ne vállaljanak gyereket? Nem hinném, hogy ez jó lenne. "


Mert szerinted mi a megoldás? Vállaljanak gyereket azt "majd" lesz valahogy? Vagy nem? Vagy esznek majd vagy nem?


Ha nincs rá pénz, igenis az a megoldás, hogy NEM KELL GYEREK! A semmire nem kell szülni, mert csak újabb életeket tesznek tönkre.

2013. nov. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
69%

Védőnőként sok olyan kismamát ismerek akik egyetem mellett szültek 20-22 évesen.. De sokan nem hagyták abba a tanulmányaikat. Sokan baba mellett tovább tanulnak. Ismerek olyat is akinek 3 éves volt a kislánya amikor átvette a diplomáját. Miért baj ha valaki úgy gondolja, hogy fiatalon szeretne szülni, mert nem akar majdan a 20 éves lányának vagy fiának a nagymamája lenni a korkülönbség miatt..

Védőnőként dolgozom, és én nagyon jó dolognak tartom hogy a lányom mellett nem egy 60 éves anyuka van, hanem csak 40..Jó érzés hogy 40 évesen már kész felnőtt gyerekem van.. Én fordított helyzetben azt nem értem, hogy sokan miért várnak 40 éves koráig az első gyerekkel.. Hogy mernek 30-40 évesen belevágni az első gyerekbe??? Sajnos azt is sokszor látom amikor a gyermek elveszíti az anyját 5-10-15 évesen mert az anyja 50-60 évesen már több betegségben szenved..

2013. nov. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó te úgy dolgozol védőnőként mint az apám.
2013. nov. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim ***** válasza:
10%

Én csak a gyerekeket sajnálom, akik ilyen helyekre születnek.

A penzhiany nemcsak ruha es etelhiany, hanem biztonsaghiany, választási lehetöseghiamy, sorstalansag, stb

Rajuk nezve igaz a mondas: " igazsagtalan az elet"

De csodák vannak néha, hogy egy tul koran szult nö , aki eselyetelen volt megis 15-20 ev mulva sokra vitte.

2013. nov. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
81%
Én 19 évesen szültem, előtte már dolgoztam, megvolt az érettségim, kaptam gyest, egész jó összeget. Gyes után még vissza tudtam menni ugyanoda, de aztán becsődölt és igen, szakmát váltottam két gyerek mellett. Voltak nehezebb időszakok, amikor igen nem ettünk kaviárt minden nap, de most itt vagyok 42 évesen két 21-22 éves gyerekkel és újra szabad vagyok, enyém a világ. :) Még aktív vagyok, még csinos, még kellek és elutazhatok ide-oda, tehetem ami nekem tetszik, mert már felneveltem őket. Nekem az életcélom inkább a gyereknevelés volt, mint a karrier, ezért is választottam ezt. Most meg már alig várom az unokákat, de sajnos a gyerekeim is úgy gondolkoznak, mint te, ők már nem akarnak olyan korán szülni. Pedug szerintem tök jó az, amikor az anyukát nem nézik nagymamának és ha az anyuka bulizni megy a lányaival nem rökönyödnek meg rajta:)
2013. nov. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
19%

"még csinos, még kellek"


Hát ezen behaltam. Mégsem olyan jó volt a fiatal kapcsolat ha már másnak kell.

2013. nov. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
38%

ma 13:19, te 1990-ben szültél, ami egy teljesen más időszak volt, sokkal könnyebb volt boldogulni a rendszerváltáskor, rengeteg új munkahely, felfelé futó gazdaság, stb.

Most vért izzadnál mire találnál érettségivel minimálbéres melót, vagy feladnád és kimennél szobalánynak Londonba.

2013. nov. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!