Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell manapság huszonéves...

Miért kell manapság huszonévesen a nagy semmire szülni?

Figyelt kérdés

Nemrég töltöttem a 22-t, még egyetemre járok ( mellette dolgozok), nyelveket tanulok és igyekszem magam minden téren képezni azért, hogy a későbbiekben értékes munkaerő legyek, normális fizetéssel és normális lehetőségekkel.


De mostanában meglepetten látom, hogy egyre több velem egykorú ismerősöm (volt osztálytárs, diákmunkás kollega, egyéb) szül gyereket, jóformán a semmire. Minden rosszindulat nélkül, tipikusan azok a "buta" lányok, akik sehol nem tanultak tovább ( max. valami kamu OKJ-n), általában boltban vagy gyárban dolgoznak minimálbérért, sokan még otthon laknak.


Szóval, többségük úgy szül gyereket, hogy eltartatja magát a szüleivel vagy az "anyósával", esetleg külön élnek a párjával, de akkor meg folyton panaszkodnak, hogy milyen drága az élet - aztán puff, mégis jön a baba. Boldog, örül és vidám, a gyes lejárta után meg sír, hogy a kb. nulla végzettségével, kb. nulla élettapasztalatával, kb. nulla megtakarításával, de plusz egy gyerekkel sehol nem talál munkát, közben meg napról-napra tengődnek valami albérletben, és sehova nem tudnak előre lépni.


Komolyan, el sem tudom képzelni, hogy lehetnek egyesek ennyire felelőtlenek. Nem azt mondom, hogy 30 évesen kell szülni és a tökéletes alkalomra meg milliós fizetésre várni, de miért van az, hogy sokan még a minimális alapokat sem teremtik meg, bele sem gondolnak a későbbiekbe, eszükbe sem jut az, hogy legalább az esélyét megteremtsék egy normális életnek? Nem bántásból, én ezt egyszerűen tényleg nem tudom megérteni...


2013. nov. 30. 12:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/86 anonim válasza:
Pasi vagyok, csak szoktam babás kérdéseket nézni, mert mi is most várjuk az elsőt.
2013. dec. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/86 anonim ***** válasza:
2013. dec. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/86 A kérdező kommentje:

Kedves 83%-os, legalább ne szájalnál vissza, ha egyszerűen tényleg ennyire hülye vagy és tényleg nem bírsz felfogni tíz mondatot.


Én sehol nem írtam olyat, hogy legyen saját lakás és autó hitel nélkül. Sehol nem írtam azt, hogy nem szabad a szülőkkel élni felnőttként. Sehol nem írtam azt, hogy minden huszonéves csóró és felelőtlen. Még csak nem is általánosítottam, mert nem azt kérdeztem, miért szül MINDEN huszonéves, hanem kiemeltem a kategóriákat.


Még egyszer, utoljára, aprólékos és nem túl bonyolultan próbálom megfogalmazni. Figyelj, ha válaszolni szeretnél, nem kell sietni, nyugodtan rágd át többször a mondatokat, esetleg kérd egy másik felnőtt segítségét.


Tehát:

1. Azt írtam, minimális alapok megteremtése. Nem saját lakás, autó és hitelek, hanem egy normális végzettség (szerintem azt sem írtam, hogy diploma kell), már meglévő munkaviszony és legalább egy kis félretett pénz.

2. Azt írtam, hogy ezek a lányok eltartatják magukat az anyóssal és közben mindig sír a szájuk. Szó sem volt azokról, akik normálisan ki tudnak jönni egymással.


Összefoglalóan: "kb. nulla végzettségével, kb. nulla élettapasztalatával, kb. nulla megtakarításával."


Sikerült felfogni?

2013. dec. 7. 19:56
 84/86 anonim ***** válasza:

# 79/83


Mielőtt kötözködni kezdesz legalább avval legyél tisztába amivel bántani akarsz mást.


(Ma már csak nevükben léteznek főiskolák. Minden egyetemen illetve "főiskolán" ugyan az az osztott, osztatlan, Fsz képzés van)

2013. dec. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/86 anonim válasza:

Anyós nyakán=saját lakás kéne

Saját lakás nem kell, elég az albérlet

Miért szülnek albérletbe?


Döntsd már el kérdező! Sikerült felfogni, hogy veled van a baj?

Neked vannak gondjaid a szövegértelmezéssel.

Miért másokba kötsz bele, amikor te vagy minden nap más véleményen?

2013. dec. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/86 anonim válasza:

84-es


„egyetemi tanulmányi kötelezettségének eleget tett”


Az enyémen is ez áll. A munkáltatók is különbséget tesznek, hiába hogy elméletben ugyanaz a képzés van főiskolán és egyetemen is.

Én a kérdezőre voltam kíváncsi, hogy áll ehhez a kérdéshez. Sajnos ma sokszor tényleg többet ér egy okj-s képzés, mint egy diploma. Régen még volt értéke, de a mai oktatás minősége…

2013. dec. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!