Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell manapság huszonéves...

Miért kell manapság huszonévesen a nagy semmire szülni?

Figyelt kérdés

Nemrég töltöttem a 22-t, még egyetemre járok ( mellette dolgozok), nyelveket tanulok és igyekszem magam minden téren képezni azért, hogy a későbbiekben értékes munkaerő legyek, normális fizetéssel és normális lehetőségekkel.


De mostanában meglepetten látom, hogy egyre több velem egykorú ismerősöm (volt osztálytárs, diákmunkás kollega, egyéb) szül gyereket, jóformán a semmire. Minden rosszindulat nélkül, tipikusan azok a "buta" lányok, akik sehol nem tanultak tovább ( max. valami kamu OKJ-n), általában boltban vagy gyárban dolgoznak minimálbérért, sokan még otthon laknak.


Szóval, többségük úgy szül gyereket, hogy eltartatja magát a szüleivel vagy az "anyósával", esetleg külön élnek a párjával, de akkor meg folyton panaszkodnak, hogy milyen drága az élet - aztán puff, mégis jön a baba. Boldog, örül és vidám, a gyes lejárta után meg sír, hogy a kb. nulla végzettségével, kb. nulla élettapasztalatával, kb. nulla megtakarításával, de plusz egy gyerekkel sehol nem talál munkát, közben meg napról-napra tengődnek valami albérletben, és sehova nem tudnak előre lépni.


Komolyan, el sem tudom képzelni, hogy lehetnek egyesek ennyire felelőtlenek. Nem azt mondom, hogy 30 évesen kell szülni és a tökéletes alkalomra meg milliós fizetésre várni, de miért van az, hogy sokan még a minimális alapokat sem teremtik meg, bele sem gondolnak a későbbiekbe, eszükbe sem jut az, hogy legalább az esélyét megteremtsék egy normális életnek? Nem bántásból, én ezt egyszerűen tényleg nem tudom megérteni...


2013. nov. 30. 12:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 A kérdező kommentje:

Kedves 60-as!


Ha nem vagy képes a normális szövegértelmezésre, esetleg b*szol végigolvasni a kérdést meg a rá adott kommenteket (minimum a kérdezőét), akkor inkább ne válaszolj már, mert csak magadat égeted azzal, hogy letámadsz olyan dolgokkal, amelyeket már leírtam - nem is egyszer. A szülők nem támogatnak, mindent én fizetek a heti 40-50 órás munkám mellett - de mint mondom, ezt már írtam, csak nyilván nem sikerült eljutnod odáig, mert fontosabb volt, hogy a nyálad verd azért, mert te képtelen lennél erre, és ezért abból indulsz ki, hogy mindenki, aki megpróbál vűltoztatni az életén, csak a gazdag szülők szemefénye lehet.

2013. dec. 3. 10:59
 62/86 anonim ***** válasza:
0%

"Örülj neki, hogy van lehetőséged képezni magad. Másnak gyűjtögetnie kell egy okj-s tanfolyamra is."


Tipikus siránkozás,úgy hogy nincs is tisztába vele. 21 éves korig az első OKJ ingyenes.

2013. dec. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:
69%
Itt mindenkinek 20 évesen hitelmentes családi háza és 2 autója van :D
2013. dec. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:
94%

Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Ez van kiírva, ha válaszolni akarsz egy kérdésre gyakorikérdéseken. Te is írtad: „ez egy olyan oldal, ahol kérdéseket lehet feltenni, mások pedig válaszolnak rá” Nem vagyok köteles elolvasni a kommenteket. Válaszoltam a kérdésedre.

Miért kell lenézned azt, akinek „csak” okj-s végzettsége van, vagy gyárban, boltban dolgozik?

Vannak olyan felsőfokú okj-s képzettségek, amik felérnek egy diplomával.

Nem mindenki teheti meg, hogy egyből házat vegyen. Miért baj, ha amíg gyűjtögetnek egy házra, addig a szülőknél laknak? Jobb lenne, ha egyből belemásznának egy hitelbe a kedvedért, és az utcán kötnének ki?

Régen is sokan a szülői házban maradtak gyerekkel, akkor a fél ország nem gondolt a jövőjére? Azért, mert te nem bírnál megmaradni a szüleiddel, miért kell másokat leszólni, ha ők jól meg vannak együtt?

Miért baj, ha inkább a nagyszülőre bízza valaki a gyerekét, és nem bölcsődébe adja, vagy bébiszitterre bízza, mint ahogy te is fogod? Nem baj legalább lesz kin tápszerkísérleteket végezni.

Diplomával se olyan okos mindenki, mint te. Van egy ismerősöm, aki tanári diplomával nem tudta felfogni, hogy a kenyér a kenyértartóban van. Az ilyenekkel érzed magad egy szinten? Akkor legyél büszke a diplomásokra! Attól sajnos nem leszel okosabb, hogy diplomával rendelkezel. Ott is csak egy szakmát tanulsz, csak több ideig, és (elvileg) részletesebben.

26 éves vagyok, van egy pár hónapos kisbabám, és képzeld a férjem szüleinél lakunk, mert nem mertünk bevállalni még lakáshitelt vagy egy albérletet, mert nincs kedvünk utcára kerülni, inkább félreteszünk. Ezért vagyunk felelőtlenek? (Nem akartunk továbbvárni. Nem mindenki akar 30-35 évesen szülni.) Képzeld az ő házuk, de mi tartjuk el őket. Mi vesszük a kaját, felesben fizetjük a rezsit, mi veszünk gyógyszert nekik.

Nem kéne általánosítani, és lebutázni azt, akinek nincs diplomája! Én se tervezem, hogy lediplomázom, mert, olyan szak kapcsolódik a szakmámhoz, amivel nem lennék keresettebb, akkor minek költsek 1,5-2,5 M-t rá?

A kedvedért elolvastam a hozzászólásokat:

Amúgy többen is kritizáltak téged, nem csak nekem van bajom az életszemléleteddel.

Olvasd el a 41-es hozzászólást! Jó lenne, ha te is így, értelmesen gondolkoznál!

Amit írtál:

1. pont: Sok barátomnak le kellett tagadnia a diplomáját, mert csak úgy kapott állást, akkor miért is könnyebb diplomával?

2. pont: Neked mi az életcélod, hogy legyen hová bejárnod dolgozni?


Neked és Lilllllának az lenne a megfelelő, ha az összes becsúszott babát elvetetnék? Képzeljétek! Sokan nem is akarnak lakást venni, mert olcsóbban kijönnek egy albérletben, és onnan bármikor költözhetnek.


Igaza van az 56-osnak is, nem látsz bele mások pénztárcájába.

62-es igen, az 1. van ingyen, és ha mást is akarsz tanulni?


Képzeld, még most sem látom, hogy hol írtad azt, hogy 40-50 órát dolgozol egyetem mellett, de lehet, hogy csak nálam nem jelenik meg az a komment…

2013. dec. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 anonim ***** válasza:

Utolsó azért ennyire nem kellene leszólni a diplomásokat sem. Nem mondom, hogy mindegyik egy zseni de az tény, hogy a friss diplomások illetve a diplomával rendelkezők a legkevesebb idejéig munkanélküliek. Így nincs miről beszélni, az, hogy nem a végzettségében dolgozik az más, lényeg hogy dolgozik.


Én akkor is tartom, hogy siránkozni meg másokat hibáztatni mindenki nagyon tud, de magába nézni nem.

2013. dec. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
35%

Ki írta, hogy el kell vetetni a becsúszott gyerekeket?

A becsúszás alapból emberi mulasztás miatt történik, és akkor ráfogják, hogy jaj a bogyó nem hatott, gonosz doki rosszat írt fel!


Arra miért kell ennyire felvágni, hogy a szülőknél laktok?

2013. dec. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:
100%

Nem a diplomásokkal van bajom, hanem, ha valaki ennyire oda van magától, hogy neki diplomája van, és mindenki más „buta”, akinek nincs.

Sok diplomás kénytelen okj-s szakmát tanulni, mert a diplomájával nem talál munkát, és ahogy írtam sokaknak inkább hátrány, és le kell tagadniuk.

Ismétlem, miért baj, ha valaki a szülőknél lakik? Mint írtam, mindent mi fizetünk. Amit félreteszünk, abból már bevállalhatnánk egy lakáshitelt, de ha megszűnik egyikünk munkahelye, akkor menjünk az utcára? Szeretnénk, ha lenne egy kis vésztartalék is. Sajnos senki nem mondhatja biztosnak a munkahelyét a mai világban.

„Meg ezek a becsúszott kölykök” Nem csak emberi mulasztás miatt csúszhat be egy baba. Barátnőm szülés után el kezdett fogamzásgátlót szedni. A 3. hónapig nem is volt gond, akkor kezdett össze-vissza vérezni, kiderült, hogy nem használ nála, az orvosa mondta, hogy simán becsúszhatott volna egy baba, csak szerencséjük volt.

Én csak félig tartozom a kérdező által leírtak közé, mert mertem gyereket vállalni úgy, hogy még nincs saját lakásunk, de nem szeretem, ha lenéznek másokat, főleg nem ilyen indokkal.

2013. dec. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 anonim ***** válasza:
0%
Te meg csak a te oldaladat látod. Azért az, hogy a fél rezsit fizetitek nem nagy dolog. Aki 25 évesen otthon lakik a párjával az nagy átlagba mind beszáll otthona rezsibe, ez természetes és nem ey különlegesen nagy dolog.
2013. dec. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:
0%

"Sok diplomás kénytelen okj-s szakmát tanulni, mert a diplomájával nem talál munkát, és ahogy írtam sokaknak inkább hátrány, és le kell tagadniuk. "


Letagadni mégis letagadhatja abból nem lesz hátránya, viszont ha nincs diplomája nem hazudhat egyet. Na ez a nagy különbség, hogy diplomával lehet utca seprőtől vezér igazgató, míg nélküle nem.


Mondom ezt úgy, hogy nekem is van OKJ végzettségen, és tudom mennyit ér a munkaerő piacon főleg a pár hónapos gyors talpalok.

2013. dec. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:

68-as nem csak azt írtam, hogy beleadjuk a fél rezsit, hanem mindent mi fizetünk, kaját, fél rezsit, gyógyszereket, nekünk kell furikázni őket orvoshoz. Egyáltalán nem általános az, hogy a fiatalok beleadnak a rezsibe. Sok barátunknak nem kell, vagy nem tudnak hazaadni.


69-es, ha utcaseprő vagy diplomával, akkor megéri? Sokan belátják, hogy nem biztos az előrelépési lehetőség diplomával sem, ezért nem áldoznak rá. Nem mindenki teheti meg, hogy államilag finanszírozottra járjon, mert kell a pénz, így el kell mennie dolgozni, és nem tudná mellette állni egy költségtérítéses képzés árát.


Van olyan barátunk, aki kénytelen volt letagadni a diplomáját, mert sehová nem vették fel tapasztalat nélkül. 90 ezerért raktáros egy gyárban, 2 műszakban.

Jó dolog tud lenni a diploma, de nem minden szakmában lehet csak diplomával érvényesülni. Sokan vannak magas beosztásban diploma nélkül is.


Nem szeretnék senkivel veszekedni, de nem kell lenézni senkit azért, mert nincs diplomája.

2013. dec. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!