Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell manapság huszonéves...

Miért kell manapság huszonévesen a nagy semmire szülni?

Figyelt kérdés

Nemrég töltöttem a 22-t, még egyetemre járok ( mellette dolgozok), nyelveket tanulok és igyekszem magam minden téren képezni azért, hogy a későbbiekben értékes munkaerő legyek, normális fizetéssel és normális lehetőségekkel.


De mostanában meglepetten látom, hogy egyre több velem egykorú ismerősöm (volt osztálytárs, diákmunkás kollega, egyéb) szül gyereket, jóformán a semmire. Minden rosszindulat nélkül, tipikusan azok a "buta" lányok, akik sehol nem tanultak tovább ( max. valami kamu OKJ-n), általában boltban vagy gyárban dolgoznak minimálbérért, sokan még otthon laknak.


Szóval, többségük úgy szül gyereket, hogy eltartatja magát a szüleivel vagy az "anyósával", esetleg külön élnek a párjával, de akkor meg folyton panaszkodnak, hogy milyen drága az élet - aztán puff, mégis jön a baba. Boldog, örül és vidám, a gyes lejárta után meg sír, hogy a kb. nulla végzettségével, kb. nulla élettapasztalatával, kb. nulla megtakarításával, de plusz egy gyerekkel sehol nem talál munkát, közben meg napról-napra tengődnek valami albérletben, és sehova nem tudnak előre lépni.


Komolyan, el sem tudom képzelni, hogy lehetnek egyesek ennyire felelőtlenek. Nem azt mondom, hogy 30 évesen kell szülni és a tökéletes alkalomra meg milliós fizetésre várni, de miért van az, hogy sokan még a minimális alapokat sem teremtik meg, bele sem gondolnak a későbbiekbe, eszükbe sem jut az, hogy legalább az esélyét megteremtsék egy normális életnek? Nem bántásból, én ezt egyszerűen tényleg nem tudom megérteni...


2013. nov. 30. 12:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 A kérdező kommentje:

Kedves 64-es, szerintem ne erőltesd ezt a dolgot, amikor nyilvánvalóan továbbra sem vagy képes feldolgozni öt sornál hosszabb szöveget. A kérdésben SEM írtam sehol azt, hogy mindenkinek diplomásnak kell lennie, azt SEM, hogy 30 éves korig nem is szabad szülni - ha újra elolvasod, láthatod: "kb. nulla végzettségével, kb. nulla élettapasztalatával, kb. nulla megtakarításával".


Tehát NEM azokról írtam, akik mögött van egy normális anyagi háttér, hanem akik a szülők nyakára szültek (eltartatják magukat), akiknek még tanulni sem hajlandóak azért, hogy legalább az esélye meglegyen a minimálbérnél magasabb fizetésnek, MINT LEÍRTAM A KÉRDÉSBEN EZT IS: "még a minimális alapokat sem teremtik meg".


Remélem, ilyen részletesen elmagyarázva és kiemelve érhető, hogy nem a 26 éves dolgozó családanyákról van szó, szóval baromira nem hozzád szólt a kérdés. Bár, így legalább élő példáját hoztad annak, ami mellett érvelsz: nem kell mindenkinek egyetemre menni. Te például jobban jártál, hogy kihagytad, mert ha egy kérdést többszörös nekifutásra sem sikerül értelmezni (másokkal egyetemben), akkor nyilván problémád lett volna az egyetemi anyaggal.

2013. dec. 3. 19:24
 72/86 anonim ***** válasza:

"ha utcaseprő vagy diplomával, akkor megéri? Sokan belátják, hogy nem biztos az előrelépési lehetőség diplomával sem, ezért nem áldoznak rá. "


Nem másnak tanultam hanem magamnak, azt amit egyszer megtanultam senki nem veheti már el tőlem, így igen utcaseprőnek is megérte a diploma ha több lett tőle.

2013. dec. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/86 anonim ***** válasza:
0%

Gondoltam, hogy hamarosan jön az irigy vagy kérdező duma. Na a kérdező vagyok de ezt mindig elsütik ha már semmit nem tudnak írni.

Kérdező esetére aki irigy az sem normális az biztos.

2013. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a nagyszülökre irigy, hogy egyesek a nyakukra szülnek és ott élnek örökké :)
2013. dec. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 anonim ***** válasza:
0%
Na az aztán tényleg egy leány állom és irigylésre méltó :)
2013. dec. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 A kérdező kommentje:

Igen, már én is vártam, hogy mikor jelennek meg azok, akik szerint irigy vagyok azért, mert én nem szülök a semmire. Pedig a kérdést éppen az ihlette meg, hogy a minap találkoztam egy 23 éves, régi diákmunkás ismerősömmel, aki szintén b*szott tanulni, ezért ott ragadt inkább a helyi Tescoban minimálbérért. A barátnője kb. egy éve szült, a facebook kiposztolva ezernyi csudavidám képpel, de most miután megkérdezte, hogy mit csinálok éppen és elmeséltem neki, hát majd' elsírta magát, hogy mennyire irigyel engem, amiért én törekszem a jobbra, mert ők meg ott élnek a gyerekkel a szülőknél, a barátnőnek semmi végzettsége nincs, neki szintén nincs ugyebár és a minimálbér elmegy a családra, sehova nem tud lépni, még arra sincs pénze, hogy legalább tanuljon valami normálisat.


Igen, erre aztán valóban irigykedhetek...

2013. dec. 3. 19:57
 77/86 anonim ***** válasza:

Ha nem sikerül értelmezned, hogy mit írok, inkább neked nem kéne egyetemre járni. Azt írtam, hogy engem az zavar, hogy te lenézed, azt, akinek nincs diplomája. Nagyon is ez jön le az írásaidból, és nem csak nekem.

Képzeld, ki lehet állni másokért is, nem csak fikázni mindenkit.


Nem tudom te hogy vagy, de én nem ismerek SENKIT, akinek úgy van lakása, hogy nem kapta, nem örökölte, vagy nincs rajta lakáshitele. Nem olyan könnyű mostanában lakáshoz jutni.

Nem tudom mostanában miért lett „szégyen” a szülőknél lakni. Ha te szakítanál a pároddal, nem mehetnél a szüleidhez, akkor is fenn bírnád tartani magad, és fizetni az egyetemet? Sajnos nem mindenkinek vannak segítőkész szülei, és albérletbe kényszerülnek.


Szerinted neked 22 évesen akkora élettapasztalatod van?


Igazad van, nem azt írtad, hogy 30 évesen szüljenek, csak legyen lakás, autó hitel nélkül. Szerinted ez mikorra sikerül egy átlag embernek? (Főleg, ahol tényleg nem számíthatnak a szülői segítségre.) Nem mindenkinek van akkora „szerencséje, hogy örököl”. Képzeld, nekem is van ház-, és telekrészem, mégse érek vele semmit, mert annyi hely nem lenne a házban, hogy külön lakrészünk legyen, és te kívülről akkor is csak azt látnád, hogy az anyámnál lakom, miközben a saját házamban élnék. Nem tudod, hogy mi áll a háttérben, csak a látottak alapján ítélkezel.


Többen is felkapták a vizet, mert te általánosítottál. Azért írtak olyanok is, akikre nem, vagy nem teljesen vonatkozik az írásod.

2013. dec. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/86 anonim ***** válasza:
0%

Maskor, ha kerdest teszel fel keruld a következö szavakat : diploma, gazdag, szegeny stb mert olyan lesz mint a vörös posztó , es senki nem hallja meg mar a lenyeget, hanem diploma kontra szövegek fognak indulni, boldog ellenpeldak stb

Csak egy tanács a jövöre nezve

2013. dec. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 anonim válasza:
54%

Kérdező, ha mindenkinek lenne diplomája, te ki tudnál tűnni valamiben, vagy csak a sznob orrodat tudnád fennhordani?


A főiskolai diplomával rendelkezőket is lenézed, mert neked egyetemi lesz (ha lesz)?

2013. dec. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 anonim ***** válasza:
0%

Már sznob is vagy kedves kérdező!

Egyre jobb!

Mindjárt antinő leszel az ősanyák szerint :D

2013. dec. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!