Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell manapság huszonéves...

Miért kell manapság huszonévesen a nagy semmire szülni?

Figyelt kérdés

Nemrég töltöttem a 22-t, még egyetemre járok ( mellette dolgozok), nyelveket tanulok és igyekszem magam minden téren képezni azért, hogy a későbbiekben értékes munkaerő legyek, normális fizetéssel és normális lehetőségekkel.


De mostanában meglepetten látom, hogy egyre több velem egykorú ismerősöm (volt osztálytárs, diákmunkás kollega, egyéb) szül gyereket, jóformán a semmire. Minden rosszindulat nélkül, tipikusan azok a "buta" lányok, akik sehol nem tanultak tovább ( max. valami kamu OKJ-n), általában boltban vagy gyárban dolgoznak minimálbérért, sokan még otthon laknak.


Szóval, többségük úgy szül gyereket, hogy eltartatja magát a szüleivel vagy az "anyósával", esetleg külön élnek a párjával, de akkor meg folyton panaszkodnak, hogy milyen drága az élet - aztán puff, mégis jön a baba. Boldog, örül és vidám, a gyes lejárta után meg sír, hogy a kb. nulla végzettségével, kb. nulla élettapasztalatával, kb. nulla megtakarításával, de plusz egy gyerekkel sehol nem talál munkát, közben meg napról-napra tengődnek valami albérletben, és sehova nem tudnak előre lépni.


Komolyan, el sem tudom képzelni, hogy lehetnek egyesek ennyire felelőtlenek. Nem azt mondom, hogy 30 évesen kell szülni és a tökéletes alkalomra meg milliós fizetésre várni, de miért van az, hogy sokan még a minimális alapokat sem teremtik meg, bele sem gondolnak a későbbiekbe, eszükbe sem jut az, hogy legalább az esélyét megteremtsék egy normális életnek? Nem bántásból, én ezt egyszerűen tényleg nem tudom megérteni...


2013. nov. 30. 12:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
82%
Nem olvastam el a válaszokat. Tudod, nem mindenkinek adatik meg, hogy jó iskola elvégzése után jól fizető munkahelyet találjon. Nem mellesleg valakinek a kasszában/betonkeverő mellett/traktorülésen is lennie kell, hogy megéljen (ill. ki legyen szolgálva az, aki nem ezeken a helyeken mozog). A mai (itthoni) világban ne hidd, hogy mindenki tud félretenni, gyűjtögetni, hogy bőven meglegyen minden, mire jön a baba. Ha mindenki erre várna, még drasztikusabban csökkenne a magyar nép.
2013. nov. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
21%

Egy ismerős pár, "becsúszott gyerek", szépen hazaköltöztek a lány szüleihez, de előtt gyors esküvő kölcsönből.

Másik pár: csajszi (22) bekattant, hogy neki gyerek kell..vhogy sajnos épp "becsúszott" ide is, csajszi minimálbért keres, albiban laknak. Képzelhetitek ebből mennyi lesz a gyes/gyed stb. Kb. nulla. Ja polgári esküvő megvolt, jövőre tervezik a nagy falusi lagzit! De miből? Ja majd a szülők fizetik - ezt a csaj mondta, nem én találom ki! De ha első meglesz jön a 2., mert akkor jár a szocpol!!!!


Tőlem meg a páromtól kérdezgetik mikor lesz esküvő meg gyerek?! És ha mondani merem, hogy előbb dolgozni akarunk, és jó lenne saját lakás, autó, meg némi tartalék, akkor véres szemmel néznek rám a fent említett nők, hogy "jaj én szegény, nem szülök, egy nulla vagyok, bezzeg ők!". És ezt hangoztatják is!


Én nem akarok a semmire szülni, de aki akarja, tegye meg! Lakjon anyósnál, szülőknél 50évesen is és nyomorogjon! Egészségére! És nem kell milliókat felhalmozni, és van aki minimálbérért görizik egy életen át, de akkor előtte tegyen félre egy kis pénzt és nem másokra, meg az államra számtani.

És bocsánat, hogy nem akarom, hogy a gyerekem nyomorogjon, aztán az iskolában cikizzék, mert csak egy pár cipője van és nem tud menni kirándulni!


DE az amikor ezek a nők lenéznek, mert felelősségteljes probálok lenni, na az kicseszi a biztosítékot! Mert általában nekik a legnagyobb az arcuk, hogy ők szültek...igaz, hogy semmijük sincs, de szültek! Csak aztán ne sírjanak!

2013. nov. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 anonim ***** válasza:
86%

Hát biztos nem fog tetszeni a válaszom, de én meg az olyanokat nem bírom, akik nagyzolnak, hogy ők mennyi mindent csinálnak egyszerre (egyetem, nyelvtanulás, munka, holott egyetemhez kell minimum egy középfokú, szóval ez nem egy külön plusz... diákmunkára meg sokan elmennek), és utána ilyeneket kérdeznek, mert ezzel próbálja saját magát felülértékelni, hogy ő mennyivel jobb és érettebb, meg felelősségteljesebb, de közben meg irigykedik (legtöbb esetben), hogy másoknak lett mersze gyereket vállalni, vagy esetleg irigykedik, hogy van kinek szülni...

Mi a fszt kell mással foglalkozni?! unom már az ilyen szánalmas kérdéseket, mert ez napi szintű itt!

És ezt most azért írtam, mert nekemis van ismerősöm, aki állandóan ezzel jön, hogy minek kell fiatalon házasodni, eljegyezni egymást, meg gyereket szülni, közben meg tiszta irigy, hogy mindenkinek van valakije akivel tud családot tervezni, neki meg senkije nincs... szóval ez a szánalmas.

2013. nov. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 anonim ***** válasza:
59%

ma 13:24-nek


Miért hiszed hogy 1990-ben könnyebb volt munkát szerezni. Én 1993-ban akartam visszamenni 3 év után dolgozni. A régi munkahelyem ahogy visszamentem, felmondott létszámleépítés címen. Igaz akkor velem együtt 25 embertől váltak meg.

Utána akárhová mentem, mindenhol elutasítottak mert kis gyerekem van. Volt olyan hogy őszintén megmondták, hogy azért nem vesznek fel mert a gyerek kicsi és mindig betegeskedni fog. Volt olyan ahol szintén a lehetséges betegállományt hoztál fel ürügyként, akkor ott azt mondtam a főnöknek, hogy ha kell aláírok egy szerződést, hogy nem fogok táppénzre menni ha a fiam náthás lesz, mert a nagymama majd vigyázz rá..

Erre tudod milyen választ kaptam??

- óóóóó de hiszen ön még fiatal, bármikor szülhet újra..

(na itt már csak elnevettem magam, és mondtam, hogy nem fogom magam elköttetni mert fiatal vagyok)

Nehezen és nem a szakmámban de kaptam munkát..

Szóval nem volt könnyebb 20 évvel ezelőtt sem, csak a mai generáció hiszi azt..

(csak megjegyzem, sosem lett több gyerekem, így kár volt 20 éve ezért aggódniuk)

2013. nov. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
49%
ma 13:15 nem kell elhinned hogy védőnőként dolgozom, és mivel számomra te senki vagy, így bizonyítanom sem kell. Én tudom hogy mit dolgozom, és hol..
2013. nov. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:
20%

lett mersze gyereket vállalni, vagy esetleg irigykedik, hogy van kinek szülni


Azért arra nem kell büszkének lenni, hogy van mersze! Lehet szülni orrba-szájba! A kérdés, a felelősségtudatos gyerekvállalás! Az, hogy tudjam felnevelni, tisztességesen, úgy hogy ne kelljen nélkülöznie! (nem az ifone 22-re meg társaira gondolok!)


Akkor én gyáva vagyok, hogy még nem szülök. 24 vagyok, párom is, 3 éve együtt, van munkánk, de mégsem szülök! Gyáva vagyok!!!!

2013. nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
47%

9-esnek igaza van hiába pontozza le a sok libsi majom.

"Kedves" kérdező. Lehet hogy egy-két tudatlan senki ér telmesebb, rendesebb ember mint ti agyondiplomázott aktakukacok.

2013. nov. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
87%

Ne általánosíts! 25-6 évesen már jó eséllyel dolgozik az ember. 23 évesen végeztem az egyetemen 2 éve dolgoztam mikor terhes lettem. Párom is igen jól keres. Van lakásunk hitelünk nincs és 10 éve alkottunk egy párt mikor jött a baba. Tehát nem minden fiatal szül a semmire. Aki meg 35 év felett szül veszélyezteti a gyermeke egészségét. Nagyon sokan nem látjákbe de így van. Na meg rólam nem fogják azt hinni, hogy a 20 éves gyerekemnek a nagyanyja vagyok.

Hogyha eléred a 40 évet és még mindig nem lesz olyan háttered amire vágytál akkor mi lesz? Mindenki szüljön öregasszonyként? Egyébként a diploma sem garancia semmire de ha sikerül is jó anyagi háttért teremteni az sem biztos hogy örökké fog tartani. A mai világban semmi sem biztos. Egyszet fenn egyszer lenn.


Mellesleg semmi közöd hozzá hogy ki mikor szül. Nem te fogsz enni adni Nekik. Ahhoz meg tényleg semmi jogod, hogy ezért lenézz másokat. Mindenki a saját háza tájékán sepregessen.

2013. nov. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:
38%

Ha értelmesek lennének, akkor várnának! Itt nem a 30+ fölötti nőkről van szó, hogy ketyeg az óra, az egészség sem 100%, veszélyek stb!

Itt a húszasévek elején járó kislányokról van szó, akik nem mennek továbbtanulni, nyelvet tanulni, se OKJ, se semmi, csak szülnek és verik a mellüket, hogy bezzeg ők tudtak szülni!

Értelmes ember látja a korlátait, és belátja, hogy most nincs itt az idő, és vár egy pár évet (amíg még jóval 30 alatt lesz) és akkor alapít családot, önállóan, nem mások nyakára - mert még akkor is beüthet a baj és lehet menni haza.


De aki annyit lát, hogy "baba kell és kész", és nem tanul, nem dolgozik, csak szül, az minden, csak nem értelmes!

2013. nov. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 anonim ***** válasza:
56%

24#, én is éltem már '90-ben és nem a csattogós lepkét húzogattam a játszótéren, tudom milyen volt. Sokkal könnyebb mint egy mostani fiatalnak, szerintem nem kell hogy statisztikákat hozzak fel, elég ha körülnézel a mai MO-n.

És ezzel nem azt mondom hogy akkor olyan nagyon jó volt és pikk-pakk találtál melót, de ma egy gyerekkel és érettségivel esélytelen lenne, főleg ha nem BP-n élsz..

2013. nov. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!