Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek is szomorú látnotok a...

Nektek is szomorú látnotok a fiatalon, gyereket a nagy semmire bevállaló szülők és a később de már jó anyagi háttérrel rendelkező szülők gyermekei közti életszínvonal és lehetőségek közti különbséget?

Figyelt kérdés
A magam részéről a 30.életkor feletti gyerekvállalást preferálom, mikor van már megtakarítás, biztos háttér, tapasztalat.

2013. dec. 5. 08:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/120 anonim ***** válasza:
100%
22-24 évesen sem biztos, hogy a semmire szül valaki, csak azért mert még nem múlt el 30.
2013. dec. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/120 A kérdező kommentje:
"szerintem van valami abban, amit írsz. Egyszerűen mások a lehetőségek is így a gyerekek előtt, a külön órákon át a továbbtanulásig, stb. Nem szabad persze általánosítani, sok helyen szegényebb családokban érzelmileg gazdagabbak lesznek a gyerekek, bár ez sem törvényszerű." - ott a pont. Sokan folyamatosan ezzel példálóznak, hogy a szegényebb családban nagyobb a szeretet meg a törődés mint a gazdagabban. Hát ez totál nem igaz! Így általánosítani nem lehet. Én igenis az anyagi részéről beszélek egyébként is. A jogsi,nyelvvizsgák,egyetem stb stb. Ismerek én is mindkettőre példát, tehetősre és szegényre is. A szegényben mindhárom gyerek kapásból diákhitellel kezdheti az életét, a tehetős meg Angliában tanult, előtte meg privát főiskolán...
2013. dec. 5. 12:07
 23/120 anonim ***** válasza:
100%
22 vagyok két kicsi gyerekkel. Nem vagyunk gazdagok de a gyerekeknek mindene megvan és nem adnám őket semmi pénzért. De persze mindenkinek lehet saját véleménye.
2013. dec. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/120 A kérdező kommentje:
ne a két kicsi gyerek ellátásának költségét vedd, nem az a húzós hanem 14 felett. Akkor kezdődnek a gondok. Tinik lesznek, igényeik lesznek, utána jogsi, nyelvvizsga, ha úgy döntenek akkor esetleg egyetem/főiskola, ha nem a fővárosban éltek hanem vidéken akkor a nyűg és költség hogy a fővárosban tanulhassanak ésatöbbi ésatöbbi
2013. dec. 5. 13:01
 25/120 anonim ***** válasza:
100%
ebben igazad van, hogy nem babaként kerülnek sokba hanem később, de azt még mindig nem értem, hogy függ ez össze a korral. Ha 45 éves leszek mikor ő kamaszodik akkor több pénzem lesz mintha 35 lennék???
2013. dec. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/120 A kérdező kommentje:
Elméletileg többnek kellene hogy legyen az embereknek, hiszen feltételezhetnénk, hogy akkor már 8-10 éves munkatapasztalattal van valami alap. De itt páran már rávilágítottak, hogy ez nem mindig van így. Egyébként igen, én úgy gondolom, hogy aki mondjuk még a saját ruházkodását sem tudja fedezni, az 35-40 évesen de ha később is ez a helyzet akkor később se vállaljon gyereket. Mert nincs mire. Erre a legkönnyebb azt mondani, hogy 'aki szegény annak akkor ne legyen gyereke?!'. Erre én azt mondom: hogy igen, ha olyan szegény hogy még a saját ruházkodását, esetleg az albérletét vagy rezsijét sem tudja fizetni akkor ne! Ne vállaljon.
2013. dec. 5. 13:35
 27/120 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem szeretem, amikor valaki azt hiszi,hogy az az anyagi jólét,hogy megveheti a Nike-t a gyereknek.

Nekem nem a ruhán múlik,hanem,hogy esetleg minden hó végén idegileg sz.rrá megyek-e, mert egy napot késett mondjuk a GYED! Vagy,hogy nem kell félnem az osztálykirándulástól, mert van annyi pénzem,hogy el tudom küldeni! Anélkül,hogy esetleg valami fontosról le kellene mondani!

Vagy,hogy ha a gyerekemnek lesz nyelvérzéke, akkor majd megtehetem-e,hogy különórára járassam!

Úgy gondolom,hogy ezeket nehéz megadni minimumból!

És persze, a krach mindig beüthet, de nem mindegy,hogy van-e annyi félretett pénzünk,hogy ha elküldenek a melóból, akkor egy-két hónapig még ne kelljen kölcsönkérni!

Sajnos a mai világban a tanulás nagy része nem a jó teljesítményen,hanem a pénzen múlik! Eleve csak meg kell nézni,hogy mennyibe kerül egy egyetem vagy főiskola elvégzése. Van egy barátnőm 5 nyelven beszél. Mindig csodáltam,hogy milyen ügyes. Erre ő azt mondta,hogy nyilván rengeteg szorgalom áll emögött, de leginkább az,hogy a szülei megtehették,hogy különórákat fizessenek, kiküldjék külföldre tanulni stb. Kétszer sem biztos,hogy ennyire vitte volna, ha a létminimum közelében nő fel, hiába van jó esze!

2013. dec. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/120 A kérdező kommentje:
27-es Abszolút egyetértek! Lehetőségbeli különbségekről van szó.
2013. dec. 5. 13:47
 29/120 anonim ***** válasza:
51%

Ne haragudjatok, de ez idiótaság!!!!

Az én szüleim elváltak, anyu minimálbérből és apu szintén minimálbéres tartásdíjából tartott el engem és tesómat. Semmiben nem szenvedtünk hiányt, táncra jártam, 2 nyelvet tanultam magán tanárnál plusz magán matek tanárra is szükségem volt. Az öcsém kenuzni járt plusz magán iskolába diszlekszia miatt. Minden ki volt fizetve és soha nem voltunk elmaradva semmivel, soha nem volt gond hogy osztálykirándulásra akartunk menni, ha bulizni akartunk menni vagy bármi. Igaz nem huszon ezres cipőkbe jártunk hanem max ötezresbe, de amelyik gyerek emiatt lelkibeteg lesz az meg is érdemli vagy amelyik szülőt emiatt nézik le az a saját szegénységi bizonyítványát állítja ki!

Csak egy pici ész és odafigyelés kell és rögtön mindent meg lehet adni a gyereknek vagy gyerekeknek és nem százezres fizetés...


23N

2013. dec. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/120 A kérdező kommentje:
egy 17 évesre 5000 ft ért csak bóvli cipőt lehet kapni. Én sem a legdrágábbat venném, de a szívem megszakadna, ha olyan cipőt kellene hordani ami beázik, szétszakad, márpedig ezen az áron jót nem kapsz.
2013. dec. 5. 14:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!