Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek is szomorú látnotok a...

Nektek is szomorú látnotok a fiatalon, gyereket a nagy semmire bevállaló szülők és a később de már jó anyagi háttérrel rendelkező szülők gyermekei közti életszínvonal és lehetőségek közti különbséget?

Figyelt kérdés
A magam részéről a 30.életkor feletti gyerekvállalást preferálom, mikor van már megtakarítás, biztos háttér, tapasztalat.

2013. dec. 5. 08:27
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/120 A kérdező kommentje:
'nem kellett rá pénz' :D hahahaha. Ne haragudj, de látszik az írásodon hogy nem olyan hmmmm hogy is mondjam.. összetett a gondolkodásod. A többi velem egyetértő válaszra is magasan teszel, csak velem vagy elfoglalva meg hogy mint egy papagáj hajtogasd az ellenkezőjét amit mondok. Ez elég gyerekes. Igenis: pénz=előny. Ha a se##edet a földhöz vered, ez akkor sem lesz másként.
2013. dec. 5. 17:59
 52/120 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem azért nincs teljesen igazad,21 évesen szültem,most 24 vagyok,és bizony sok 30 év felettinél több a bevételünk,érdekes dolog,attól,hogy valaki elmúlt 30 nem garancia semmire csak arra,hogy nehezebb lesz a teherbeesés és több a kockázat,nekem mindegy ki hány évesen szül,de a 29 éves barátnőm kb dupla annyi időn belül regenerálódott,mint én anno 21 évesen.Akárhány éves vagy jöhet bármi ami miatt nem lesz pénzed.Mellesleg a pénz fontos,mert nélküle nem lehet még meghalni sem,azért dolgozom,hogy nélkülözni egyátalán ne kelljen,de úgy gondolom gyerek mellett is fel lehet építeni az egzisztenciát.
2013. dec. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/120 A kérdező kommentje:
'gyereket a NAGY SEMMIRE bevállaló szülők' Kedves Előző, nem értelmezted jól a kérdést.
2013. dec. 5. 18:54
 54/120 anonim ***** válasza:
55%
De jól értelmezem,a te szemszögedből a "nagy semmire" vállaltam be 21 évesen,nem volt megtakarításom,főiskolás voltam diákmunkával...Azt nem értem miért ilyen népszerű ez a téma, nagy semmi úgy gondolom az,ha nincs mit enni,nincs hol lakni,nincs mivel befűteni,nincs mibe öltözni,úgy gondolom azért ebből kevesebb van.Vannak a nagyon jómódúak és a kevesebb pénzből élők,nem gondolom,hogy akit kevesebbet keres ne szüljön gyereket,szerintem a lehetőségek között sincsenek különbségek,lehet valaki szegényebben is nagyon okos,mehet az orvosira,lehet valaki nagyon hülye gazdagabb rétegből akit mindenhonnan kirúgnak,mert nem ért semmihez.
2013. dec. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/120 A kérdező kommentje:

'lehetőségek között sincsenek különbségek,lehet valaki szegényebben is nagyon okos,mehet az orvosira,lehet valaki nagyon hülye gazdagabb rétegből akit mindenhonnan kirúgnak,mert nem ért semmihez.'


A mondatod felét igaznak tartom, a felét nem. Megmutatom:

valaki szegényebben is nagyon okos,mehet az orvosira,lehet valaki nagyon hülye gazdagabb rétegből akit mindenhonnan kirúgnak,mert nem ért semmihez.' --> IGAZ. Gratula :)


'lehetőségek között sincsenek különbségek' - NEM IGAZ! Ha pedig egyszerűen fogalmad sincs hogy miért, akkor az a te bajod, nem fogok egy ilyen egyértelmű dolgot magyarázni mint egy kis óvodásnak. Aki ebben a világban él, és szét is néz, annak ez egyértelmű.

2013. dec. 5. 19:46
 56/120 anonim ***** válasza:
38%
Nos én nem azt mondtam,hogy aközött akinek még enni sincs pénze,arról beszéltem,hogy aközött akinek kevesebb a bevétele nem fél-1millió.De írtam is,nos nincs különbség a lehetőségek között,mindkettő mehet síelni,járhat,különórára,sportolhat,mehet bármilyen egyetemre,nem kellenek ahhoz milliók.Gondolom neked nincs gyereked,de a körülötted lévőknek van,és irigykedsz rájuk,mert te vagy mindjárt 30 vagy vagy már elmúltál és azzal nyugtatod,magad,hogy nekik mennyivel rosszabb mint neked.
2013. dec. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/120 A kérdező kommentje:
Nem arra reagáltál amit írtam, csak megint az előző téves gondolatmenetedet fejtegeted tovább
2013. dec. 5. 20:13
 58/120 A kérdező kommentje:
hajtogatod ezt az 'enni sincs pénze' dolgot, képzeld a minimálbért kereső szülők gyerekeinek sincsenek meg az előbb felsorolt lehetőségei. Ha a két szülő keres fejenként 100 ezret, az 200 ugyebár, a kaja és egyéb költségeket képzeld hozzá. Nyelvtanfolyam: 35 ezer (alsóhangon), maga a nyelvvizsga megint 30, jogsi 90-100 körül cakkpakk mindennel, külföldi egyetemen tanulás-talán a kiemelkedő, észkombájn gyerekeknek az ösztöndíj erejéig, az ott tartózkodás költségeit meg a szülőnek kell nyögni, te el tudsz jutni arra a szintre hogy ezeket végiggondold? ???
2013. dec. 5. 20:19
 59/120 anonim ***** válasza:
38%
Akkor szerinted aki minimálbért keres ne is szüljön? Csak mert ezt hajtogatod,kevés pénz,tudod elég sokan élnek itthon 200.00ezerből 1-2 gyerekkel,most Ők felelőtlenek??? Mint írtam, fontosnak tartom,hogy az embernek legyen pénze,mert a pénz elengedhetetlen az élethez,a részemről van egy igényem ami alapján meg van mennyi bevételnél hány gyereket vállalnék,de senkit nem ítélek el azért,mert feleannyi pénzből tartana annyi számú gyereket,mint én.
2013. dec. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/120 anonim ***** válasza:
60%
még annyit,hogy nincs összefüggés az "idősebb" kor és a jó kereset között
2013. dec. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!