Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek is szomorú látnotok a...

Nektek is szomorú látnotok a fiatalon, gyereket a nagy semmire bevállaló szülők és a később de már jó anyagi háttérrel rendelkező szülők gyermekei közti életszínvonal és lehetőségek közti különbséget?

Figyelt kérdés
A magam részéről a 30.életkor feletti gyerekvállalást preferálom, mikor van már megtakarítás, biztos háttér, tapasztalat.

2013. dec. 5. 08:27
 71/120 A kérdező kommentje:

:D én mindenre tudok válaszolni. Viszont én dolgozom is közben..

Nem minden a pénz, de több lehetőségbeli szabadságot ad. Ez a mondat így helyes.

2013. dec. 6. 11:13
 72/120 anonim ***** válasza:

de továbbra se válaszoltál arra, hogy hány éves vagy, és mennyit keresel :)

illetve most már kíváncsi lennék arra is, kiskorodban milyen lehetőségeid voltak, hogy ennyire lenézed a minimálbéres, 20-on éves szülőket

2013. dec. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/120 A kérdező kommentje:
Nem nézek le senkit. A keresetemhez meg semmi közöd. Inkább maradjunk a kérdésnél.
2013. dec. 6. 13:05
 74/120 anonim ***** válasza:

Kicsit olyan, mintha nem akarnátok érteni a kérdezőt. Én csak a saját helyzetemet tudom, és azt pont az (szerintem) amit a kérdező gondol. 23 évesen végeztem, 3 hónap múlva már dolgoztam és 10 évvel később vállaltunk gyereket. Először nem nagyon lett volna mire (habár az átlagnál valamivel jobban kerestünk akkor is), a férjem heti 7 nap dolgozott, nem állt szándékomban egyedül gyereket nevelni. Aztán éltük az életünket, valamennyi pénzünk is lett, kertes lakásunk (nem ház és nem hatalmas), utána jöttek a gyerekek. Én hiszem, hogy sokkal többet tudunk nekik adni érzelmileg is (nem kell már éjjel-nappal robotolni, megtehetem, hogy itthon vagyok a kicsi 3 éves koráig, férjem meg 5re itthon van, onnan gyerekezik, szabad hétvégék) és anyagilag is (nem feltétlenül az új ruháról, cipőről van szó, hanem hogy nem jelent gondot játszóházba, gyerekprogramra, állatkertbe, együtt nyaralni menni, vagy annyi mesekönyvet megvenni a boltban, mint amennyit én gondolok).

Általánosítani meg nem kellene, hogy akik anyagilag jobban állnak érzelmileg nem nyújtanak annyit a gyereknek. Van ilyen is.

Visszatérve az 5e ft-os cipőre. Azt meg ne felejtsük el, hogy a gyerekek gonoszak tudnak lenni. Én tudok olyat a közelemből, aki 35 évvel később is emlékszik rá, hogy miért csúfolták ovisnak és ez borzasztó.

2013. dec. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/120 anonim ***** válasza:
0%
Akkor neked sincs közöd más életéhez. :) Attól, hogy te itt bizonygatod az igazad nem fog egyből mindenki 30 felett szülni. Ezt kellene felfognod okoska. És ez még akkor is így lesz, ha "a segg@det a földhöz vered". Pá. :D
2013. dec. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/120 A kérdező kommentje:
A statisztika azt mutatja hogy bizony egyre többen szülnek 30 felett. Gondolkozz akkor az okokon és vond le a magad következtetését ;) pá
2013. dec. 6. 14:40
 77/120 anonim ***** válasza:
már korábban is írtam, nem biztonságos 30 felett szülni, sokkal több kockázat van már ilyenkor, hiába pontoznak le
2013. dec. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/120 A kérdező kommentje:

Hiába hajtogatod ezt, akkor is van olyan ismerősöm aki 35 évesen szült, majd megint szült és megint szült. 3 EGÉSZSÉGES gyerek édesanyja. Szerintem jól ki kell mindkét félnek magát vizsgáltatni, de ami a legfontosabb: egészségesen táplálkozni, jobban odafigyelni már akkor mikor csak az ötlet megszületik, hogy babát szeretnének a felek.

Nincs dohányzás, nincs alkohol, nincs koffein. Szerintem ezekkel együtt, nem kell görcsbe lenni, hogy úúúú jajj holnap 30 leszek, gyorsan, gyorsan, teherbe kell esnem mert mi lesz jajjj.

2013. dec. 6. 15:22
 79/120 A kérdező kommentje:
Az élet egyébként sem ilyen kiszámítható. Honnan veszed, hogy mindenki 30 éves koráig megtalálja az igazit? Honnan veszed, hogy meg vannak mindenkinek 30 éves koráig a feltételek egy babához?? Ez nem így működik.
2013. dec. 6. 15:23
 80/120 anonim ***** válasza:
50%
tehát szerinted ha valakinél 21 évesen becsúszik egy gyerek, akkor ne tartsa meg? ez így elég szomorú hozzáállás, nem gondolod?
2013. dec. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!