Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek is szomorú látnotok a...

Nektek is szomorú látnotok a fiatalon, gyereket a nagy semmire bevállaló szülők és a később de már jó anyagi háttérrel rendelkező szülők gyermekei közti életszínvonal és lehetőségek közti különbséget?

Figyelt kérdés
A magam részéről a 30.életkor feletti gyerekvállalást preferálom, mikor van már megtakarítás, biztos háttér, tapasztalat.

2013. dec. 5. 08:27
 61/120 A kérdező kommentje:
Elítélni én sem ítélek el senkit, nem az én stílusom.
2013. dec. 5. 21:16
 62/120 anonim ***** válasza:
anyukám pont 30 évesen szült, egyedül nevelt fel, nincsenek nagy megtakarításaink, nem dúskálunk a pénzben, mégsem szenvedtem soha semmiben hátrányt, eddig rengeteg iskolai programon vettem részt (általános, középiskola), van nyelvvizsgám, egy holland közgazdasági képzést elvégeztem a középiskola alatt, leérettségiztem, jelenleg a BGF-re járok pénzügy számvitelre
2013. dec. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/120 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem ugyan nem ugyanannyi, de az úgymond "szegényebb" szülők gyermekeinek is van elég lehetőség. A semmire szülök is befuthatnak még. Viszont az lehetetlen, hogy mindenki ugyanolyan színvonalon éljen ugyebár. Egyébként pedig Magyarország nem valami virágzó állás szempontjából.
2013. dec. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/120 anonim ***** válasza:
49%
Nézd kérdező fontos a pénz de nem minden.....ismerek olyan családot ahol nagyon komoly anyagi körülmények között nőtt fel a gyerek (a szülők dolgoztak sokat a gyerek már 10hónaposan bölcsiben volt,palotában éltek ,)a gyerekből pedig érzelmi analfabéta lett,munkamániás robot(a saját gyermekével nem foglalkozik,minden karácsonyt munkával tölt mert akkor sok a pénz)és igen pénz van dögivel,de szeretet és emberi kapcsolatok nincsenek)nekem ez legalább annyira szomorú ....szorgalommal ,kitartással ,emberi értékekkel is el lehet érni nagy magasságokba,erre pedig példa a húgom aki nem gazdag családból vezető lett egy banknál
2013. dec. 6. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/120 anonim ***** válasza:
64%
Nem értem, hogy miért zavar az másokat, hogy valaki fiatalon szül, minimálbérre, albérletbe. Neked attól nem lesz rosszabb, nekik kell megküzdeniük a helyzettel. Egy gyereknek pedig sokkal fontosabb az, hogy szeretetben nőjön fel, minthogy gazdag szülők között, akik le sem tojják. Márpedig ez a nagy átlag. Nyilván még jobb annak a gyereknek, ahol pénz is van, meg szeretet is, de ilyen a világ, mindig lesz valaki, akinek jobb, és több jut. De most ezért ne szüljön valaki gyereket? Csak a jómódú család szaporodjon? Én egy szegény családban, nagyon szegény körülmények között nőttem fel, kikérem magamnak, hogy itt sokan rossz szemmel nézik, hogy anyám megszült engem. Érdekes, nagyon sokan bántják a semmire szülőket, de a semmire szülők nagyon ritkán szólják le a másik oldalt. Mert bizony annak is vannak hátrányai, hogy az ember 30 felett szül, hiába van pénz. Az a szomorú, hogy a gyerekbe is ezt nevelik, hogy az a jobb, akinek pénze van. Miért is érezhető a különbség? Mert a pénzes gyerekek leszólják a szegényeket. Pedig aztán a gyerek nem tehet róla, hogy éppen melyikben született. Tehát őket kéne inkább megnevelni, arra tanítani, hogy nem az anyagi helyzetéről ítélünk meg valakit. És milyen érdekes, hogy a szegényebb gyerekek ezt felfogják...
2013. dec. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/120 A kérdező kommentje:
'gazdag szülők akik le se tojják' - NEM gazdagságról volt szó hanem erős középosztálybeli jómódról mondjuk. ÉS képzeld, én meg olyat ismerek, hogy jómódú család, két gyerek, külföldi tanulmányok, külön számítógépes tanfolyam, évi 2 nyaralás (együtt az egész család) és iszonyat erős és jó kapcsolat van a szülők és a gyerekeik között, sohasem tojták le őket. Na, ehhez mit szólsz? :D a jómód nem jelenti automatikusan hogy a szülők elhanyagolják a gyerekeket.
2013. dec. 6. 08:08
 67/120 anonim ***** válasza:
igen kérdező nem feltétlen jelenti azt,de a szegényebb családok sem feltétlen tanulatlan,semmirekellő emberekkel árasztják el a világot.....azért mert valaki csak nike cipőt hajlandó venni,még nem egyenlő a szeretettel......és legfőképpen nem egyenlő a lelki törödéssel,odafigyeléssel...a lányom osztálytársának szülei sosem érnek rá ,mert pénzt keresnek,azért ,hogy minden meglegyen-ezt mondja a kislány ,nagyon sokat van nálunk mert nincs otthon senki-anya mindig ad pénzt menjek a plázába és vegyek valami szépet-szomorú mert egyedül tanul,eszik és nincs idejük beszélgetni.Az anya mindig mondja nekem de jó,hogy én ráérek mert így az ő lánya is társaságban van.....van ilyen is olyan is ....
2013. dec. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/120 A kérdező kommentje:
Amen. Legyen így.
2013. dec. 6. 08:40
 69/120 anonim ***** válasza:

kérdező, megkérdezhetem, hány éves vagy, és havonta mennyit keresel? vagy esetleg a szüleid mennyit keresnek?


ismerek olyan gyereket, akinek a szüli marha jól keresnek, de a gyerkőcöt lepasszolták a nagymamának, kiskora óta ő neveli, a szüleivel jó ha félévente egyszer-kétszer találkozik, ennyit a nagy szeretetről...

nem minden a pénz

2013. dec. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/120 anonim ***** válasza:
erre már nem tud válaszolni :D
2013. dec. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!