Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek is szomorú látnotok a...

Nektek is szomorú látnotok a fiatalon, gyereket a nagy semmire bevállaló szülők és a később de már jó anyagi háttérrel rendelkező szülők gyermekei közti életszínvonal és lehetőségek közti különbséget?

Figyelt kérdés
A magam részéről a 30.életkor feletti gyerekvállalást preferálom, mikor van már megtakarítás, biztos háttér, tapasztalat.

2013. dec. 5. 08:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/120 anonim ***** válasza:
39%
utolsó, ne haragudj, de szerintem meg az az idiótaság, amit te írsz. Természetesen az országban jelentős különbségek vannak, pl. csak egy magánóra tekintetében is, hogy hol mennyibe kerül, de minimálbérből két gyerek mindenféle magánórás stb. igényeit megoldani nem (csak) az odafigyelésen múlik. Ez nem általános, elég sokan már annak is örülnek, hogy ennyi pénzből a víz felszínén tudnak maradni.
2013. dec. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/120 A kérdező kommentje:
29-es maradjunk annyiban, hogy a 23 éved alatt nem tudhatod, hogy éppen milyen nehéz is volt a szüleidnek erre-arra kinyögni a pénzt (vagy kölcsönkérni), nyilván én sem kötném a kislányaim orrára, hogy: 'Rozi, na most az osztálykirándulásodra ettől és ennyit kellett kölcsönkérni, jó szórakozást!'
2013. dec. 5. 14:12
 33/120 A kérdező kommentje:
31essel egyetértek abszolút
2013. dec. 5. 14:14
 34/120 anonim ***** válasza:
71%

Hát én nem tudom,hogy minimálbérből magánórákat hogy lehet úgy megoldani,hogy közben semmiben ne szenvedjen senki hiányt.

Egy magánóra egy nyelvtanárnál (még mondjuk egy végzős egyetemistánál is) min. 3 ezer, de inkább több. Na ez két gyereknél (ha heti egy alkalmat nézünk), 24 ezer/hó! Ha még bejön valami sport, az is van havonta legalább 5 ezer, két gyereknél az 10. És van még rezsi, kaja, ruha, gyógyszer stb.

Aki ezt minimálbérből kihozza a MAI világban, azzal én kezetfogok!

2013. dec. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/120 anonim ***** válasza:
100%

Ez már nem igazán a kérdéshez kapcsolódik konkrétan, de nekem az sem mindegy,hogy mi, felnőttek milyen életet tudunk élni. Anyu barátnője anno úgy vállalt 3 gyereket, hogy ő munkanélküli volt, a férje melós. Persze, felnevelték a gyerekeket, imádták őket, más kérdés,hogy az osztálykirándulásra nem egyszer az osztály dobott össze nekik. A legkisebb jó lett volna egy bizonyos sportban, de edzésekre járni, versenyekre járni stb. nem volt pénz. Sajnos nem is tudta így sokáig csinálni!

DE! Anyuka egész életében nem vett magának szinte egy új pulcsit sem. Soha nem mentek el egy étterembe vacsorázni! A Balatonra mindössze egyszer tudtak elmenni családostul 18 év alatt.

Nemrég anyuval beszélgettek, pont ott voltam. Valahogy feljöttek a "gyerekek" szóba. Hirtelen olyan bánat jött ki belőle, hogy imádja a gyerekeit és nem bánta meg őket, de annyi mindenről le kellett mondaniuk és néha belegondolva iszonyat nagy szomorúság tölti el. Amikor egyszer Karácsonyra anyu vett neki egy aranyfülbevalót két napig sírt az örömtől és a meghatottságtól.

Le lehet pontozni, de amellett,hogy a gyerekeimnek élek, még szeretnék, egy kicsit magamnak, magunknak is!

2013. dec. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/120 A kérdező kommentje:
35: Így igaz.
2013. dec. 5. 14:31
 37/120 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező, nem tudom te hány éves vagy, de gondolom a te segg d alá is anyuciék raktak mindent...Szánalmas, hogy azt hiszed neked van igazad, holott tévedsz.

Egy 5000ft-os cipő, az jó, de gondolom azt hiszed mert valami 30-40ezer forint már jobb is..hát közlöm, hogy nem..ha a gyerek valamibe tehetséges már sok ingyen magánóra van..nyelvből meg csak az jár magánórára aki hülye..én nem jártam mégis a legjobb voltam matekból és nyelvből...én utálom az ilyen beképzelt embereket mint te akik elvannak maguktól szállva...ha nő vagy és lesz gyereked és elkényeztetett lesz akkor a kettő valamelyike lesz=rib nc vagy egy kis bu i..

2013. dec. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/120 A kérdező kommentje:
az 5000 és a 30-40 ezer forint között még nagyon sok szám van, kishaver :D:D:D A normálisabbak 8-9-től kezdődnek, személy szerint én 10 és 18.000 között veszek magamnak cipőt, szerintem az roh..dtul RENDBEN VAN ;) Az meg hogy mi van a seggem alatt, az téged ne érdekeljen, megsúgom neked hogy lakás, autó, ékszer NINCS. Akkor minek ugrálsz itt? :)
2013. dec. 5. 15:47
 39/120 A kérdező kommentje:
'nyelvből meg csak az jár magánórákra aki hülye' :D:D:D Ez nem így van, Kedves. A középfokú és a felsőfokú nyelvvizsgafelkészítők is tömve vannak a fővárosi nyelviskolákban. Csak hogy tőlem tudd ;)
2013. dec. 5. 15:51
 40/120 anonim ***** válasza:
18%
hát ha matekból jó is voltál, bár kétlem, intelligenciád nulla...
2013. dec. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!