Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy hete szültem, de a párom...

Egy hete szültem, de a párom elvárja, hogy megfőzzek mire este hazajön. Nektek nem esne ez rosszul?

Figyelt kérdés
2014. jún. 9. 12:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
80%

Nekem rosszul esett volna.


Nem véletlenül van kitalálva a 6 hét gyerekágy. Azalatt vagy rendeltük, vagy rokonok hozták vagy a férjem főzött.


Irigylem, aki már 2 héttel szülés után mos-főz-takarít-szexel, nekem nem ment volna. Szerencsére normális férfihez mentem feleségül.

2014. jún. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
27%

A 6 hét gyerekágy nem a kórházban szülő nőknek volt kitalálva, hanem azoknak, akik még otthon szültek és össze-vissza repedtek és a seb nem volt összevarrva, hanem a maga természetes útján gyógyult.

Aki nem képes fél kiló krumplit megpucolni és tepsibe tenni 5 db csirkecombbal az LUSTA!

Amig a kérdést kiirta és olvasgatja a válaszokat, már rég végezhetett volna. De a net előtt üldögelni és panaszkodni mégis kényelmesebb mint a konyhába lenni.

2014. jún. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
80%

"8.: mégis mi a 24 órás meló abban, ahol a gyerek napi 16-19 órát alszik? Ez csak nekem nem jön össze? :) 


Valami súlyos gond van a babáddal, ha nálatok ez nem így van!"


12 - es, neked valószínűleg nincs gyermeked. Egy újszülött nem alszik 16-19 órát egyhuzamban. Nézz át a gyermeknevelés témába, hasznos lenne. Az első hetek, amíg beáll a szoptatás rendje, vagy épp az alvásé, bizony nagyon kimerítő tud lenni egy szüléstől legyengült, hulla fáradt anyának. Tudom, háromszor átéltem. Persze a férjétől sem lehet elvárni, hogy egész napos munka után főzzön.

Szerintem, ha más segítség nincs, akkor a megoldás, hogy amíg meg nem erősödsz és nem áll be a napirend a babáddal, addig rendeljetek valamelyik házhoz szállítós cégtől ebédet.

2014. jún. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
41%
Császár után 4 nappal hazamentem, és főztem ebédet. Pedig én elég nyápic vagyok, nem bírom a fájdalmat. Persze aztán ahogy a gyerek elindult, leszoktam a nappali főzésről. :)
2014. jún. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
86%
22-es, szerinted a kórházban szült nők nem repkednek? Egy mázlista vagy, hogy ezt megúsztad!
2014. jún. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
89%
Persze 20-as. Tudod ez addig állja meg a helyét, amíg anya vissza nem megy dolgozni. Onnantól meg majd rohanás a gyerekért, vacsora, dobd össze a házat, mondjuk nem egy hátrány, ha még rend van és tisztaság, de apa este ugyan úgy éhes lesz, mert ő dolgozott, és neki jár, ahogy a pihi is mert fáradt. De anya még vacsi után mosogasson(hacsak nincs mosogatógép) altasson és aludjon gyorsan sokat, mert másnap indul a mókuskerék.. Ma egy nőn több a teher, csak ezt senki se akarja elismerni. Vagy belenyugszik, mert nincs más választása..
2014. jún. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
88%
20-as: Jajj, mintha nem lehetne a dolgozást és a házimunkát megosztani. Igen, nekem megfelelne, ha a gyerekágyas időszak után úgy lenne elrendezve, hogy mindketten dolgoznánk is és a házimunkát is megfeleznénk. Az a lényeg, hogy MINDENKINEK JÓ LEGYEN. Nem csak apának, nem csak anyának, nem csak a gyereknek. Nem. Mindenkinek.
2014. jún. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem elég gáz, hogy nem vagy hajlandó még főzni se, itt vered a nyálad. Nem hiszem, hogy egy fél órás kaját nehéz összecsapni, amikor a gyerek csak alszik, eszik meg kakkant.
2014. jún. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
97%
Ja és nem minden anya végez irodai munkát, hogy ne fáradjon el. De ha a gyerek beteg, akkor anya, ha szülői, akkor anya, legyen minden pöpec igaz, 33%? Nem mindenki egyformán bírja, nekem ment, egyik ismerősömnek nem, mert nem egyforma nyugis gyerekekről volt szó.
2014. jún. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem az a jó, ha arra van szoktatva a gyerek, hogy apa is meg tud nyugtatni, apa is el tud altatni, apa is ott lehet az ovis-sulis ünnepségen, stb. Miért is jó az, ha mindezek alól kivonják magukat, nem értem.
2014. jún. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!