Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy hete szültem, de a párom...

Egy hete szültem, de a párom elvárja, hogy megfőzzek mire este hazajön. Nektek nem esne ez rosszul?

Figyelt kérdés
2014. jún. 9. 12:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
59%
pláne hogy a kérdező abszolút nem reagál semmire,így nehéz tudni miről van szó pontosan,több szemszögből lehet nézni
2014. jún. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
34%
A reflux egy betegség, kérdezd meg az orvost, vagy csak írd be a googleba, bár ha refluxos a gyereked gondolom már megtetted, csak akkor nem értem miért írsz hülyeséget.
2014. jún. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
9%
Eleve a reflux csak a rövidebb megnevezés, orvosi neve "reflux betegség", és akkor leírja, hogy a reflux nem betegség, és még leostobázza a másikat.
2014. jún. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
69%

Látom most, hogy elolvastad a google által kidobott cikkek némelyikét, roppant okosnak érzed magad a témában :)


Hogy ne kelljen tovább keresgélned, leírom neked, hogy a csecsemőkori reflux nem betegség, hanem egy állapot, amely az éretlen gyomorszájnak és annak nem tökéletes működésének köszönhető. Elég gyakori csecsemőknél, de az esetek többségében magától javul, nem kell vele semmit csinálni (esetleg AR tápszert adni a babának, de nálunk még erre sem volt szükség). Én emiatt soha az életben nem hívtam BETEG-nek a kisbabámat, nekem ez a szó egészen más tartalommal bír jelen helyzetben.


Nem kell okoskodni, ha nem vagy kompetens a témában, érdemes ilyenkor hallgatni inkább.

2014. jún. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
0%
Jó, akkor te hívd állapotnak, én meg hívom csecsemőkori reflux betegségnek, aztán akkor mindenki boldog lesz.
2014. jún. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
0%
De ezek szerint orvoshoz sem kellett vele menni, annyira nem volt komoly, akkor viszont hogy ettől sem tudtál főzni, az elég nevetséges. Na de mindegy. :)
2014. jún. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
Nem azért ostobázott le, mert a reflux nem betegség, hanem azért, mert ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy anya és baba mennyire vannak "oda" az első héten. Ne titulálj egy újszülöttet betegnek, mert az első héten ez még nem valószínű, hogy kiderült róla. Az én gyermekem pl lisztérzékeny, de csak 2 éves kora után derült ki. Tehát élete végéig beteg, de egy hetesen nem számított annak. A reflux is hasonló, bár az előbb is kiderülhet. De a válaszoló, akivel vitatkozol nem úgy hozta ki a babáját a kórházból, hogy beteg, így ennél a kérdésnél ennek semmi jelentősége. Nem tudom, így érthető - e?
2014. jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
72%

61‰-os, neked van gyereked? Szerinted egy szülést, császárt minden egyes nő ugyanúgy reagál le? Nekem minden szülésem és utána a felépülés is más volt. Az első után 2 héttel már mindent megcsináltam, a második után 2-3 héttel viszont még az állás is nehezemre esett.

Szomorú és elég rosszindulatú dolog valakit lustának hívni anélkül, hogy ismernéd a helyzetét.

2014. jún. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:

Nem minden szülés egyforma...és a babák is különböznek!

Van akinek pl. a gátmetszés fáj annyira hogy ha nem muszáj nem mozdul meg csak a babához,wc-re...van aki erőtlen és emiatt nem tud sokmindent csinálni, és van aki úgy gondolja neki ez jár!

ugyanakkor az sem mindegy hogy a férj milyen hangnemben kérdezte a vacsora témát!

Mondjuk, az én első szülésemből kiindulva, nem azért nem főztem majd 2 hétig mert nem akartam hanem mert iszonyatosan fájt a gátvarratom! De családom minden nap hozott főtt ételt, és néha párom is megfőzött munka után.

Második szülésemnél nem volt gátmetszés, csak egy pici repedés, amit, komolyan mondom másnapra nem éreztem! vígan jöttem-mentem a kórházba, törökülésben ültem stb...miután hazajöttünk, aznapra édseanyám húslevessel fogadott, másnap pedig én főztem a 2 éves és a pár napos baba mellett, bár sok vért veszítettem, és egyébként is vérszegény vagyok, de mivel a nagyobbik gyereknek is é nekem is kellett a főtt étel a tej miatt, így hozzá kellett fognom. főleg hogy párom délben hazajár ebédelni.

Szerintem ez embertől is függ. mielőtt megszültem, mindig azon gondolkodtam hogy inkább mosok főzök takarítok, csak ne fájjon úgy a seb mint az elsővel...

hát szerencsém lett! Ja, és a gyerek babakocsiban is elalszik gond nélkül, sőt, nekem még most 7 hetesen is beválik az a módszer hogy amíg pl. sózok fűszerezek vagy galuskát szaggatok a tűhely mellett, addig egyik lábammal tologatom a kocsit.

2014. jún. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
Utolsó,akkor neked mázlid van a gyerekeiddel is. Az enyém nem aludt el gond nélkül a babakocsiban,pláne hogy a panel konyhába be se fér a babakocsi. Plusz éjszaka is keltem hozzá 2-3 óránként szoptatni,és az első hetekben olyan fáradt voltam folyton,hogy nem a gátvarrat miatt nem volt hangulatom főzőcskézni. Azért nem minden baba olyan,hogy születése pillanatától csak úgy elvan magába.
2014. jún. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!