Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy hete szültem, de a párom...

Egy hete szültem, de a párom elvárja, hogy megfőzzek mire este hazajön. Nektek nem esne ez rosszul?

Figyelt kérdés
2014. jún. 9. 12:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
95%
Tulajdonképpen soha ne legyen sok az, hogy egy kis megértést két a másiktól.
2014. jún. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
92%
Én nem voltam sohasem munkakerülő, a terhesség alatt végig dolgoztam, 39 hetesen hagytam abba a munkát. Pedig még be is kellett járnom másik megyébe. De a szülés közben megsérült egy ideg, ami miatt a csiklóm és húgycsövem környéke ha 5 percnél többet álltam/ültem olyan iszonyúan fájt, hogy a könnyeim jöttek. Emellett a melleim kikészültek a szoptatástól, mert alig volt tejem, a fiam pedig hatalmas erővel próbálta szívni, és fejtem is, már amennyire tudtam. Így fel sem merült a férjemben, hogy 1 héttel a szülés után főzzek neki. Volt, hogy a szüleim hoztak ételt, volt hogy megfőzött a férjem, és volt, hogy rendeltünk kaját. Amint elmúlt az idegi sérülésből adódó fájdalom, kb. 4 hét után, akkor már takarítottam, főztem, babakocsiztam, de addig semmit nem tudtam csinálni. Nem tudom, hogy te hogy érzed magad kérdező, de ha nem vagy jól, ne főzzél. Később a szülés után kb. 3 hónappal viszont állandó ájulások jöttek rám, rengeteget szédültem stb, akkor a férjem újra a tűzhely mellé állt, amíg ki nem tudták deríteni a baj okát és orvosolni nem tudták. Szerintem valahol itt kezdődik az igazi házasság. Cserébe, amikor a férjem volt beteg, akkor én "szolgáltam ki" munka mellett, amikor műtötték, mentem be hozzá a kórházba stb. Jah és hogy mennyire nam vagyok egy lusta nőszemély, a fiam 7 hónapos korában visszamentem dolgozni, a férjem eljött gyedre, és munka mellett is főzök, hogy legalább azt ne kelljen a férjemnek.
2014. jún. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
70%

Naná, hogy rosszul esne. De nem is lennék hajlandó rá.

Nekünk még nincs gyerekünk, ettől függetlenül ha bármi miatt nem akarok főzni - legyen ez akár tényleg csak annyi miatt, hogy egyszerűen nincs kedvem -, akkor főz ő. Nagy kisfiú, meg tudja fogni a fakanalat, a tűzhelyet is megtalálja. De olyan is előfordult, hogy este hazaértünk hullafáradtan és a következő párbeszéd játszódott le köztünk: "Éhes vagyok." "Én is." "Van itthon kaja?" "Nincs." "Nincs kedvem főzni." "Nekem sincs." Aztán szinkronban nevettünk egymásra: "Hát akkor netpincér." :)


Beszélj a férjeddel és mondd el, hogy nyugodtan tételezze fel rólad, hogy a legjobb tudásod szerint igyekszel ellátni a baba mellett a háztartást is, de nem egyszerű, bele kell jönnöd, és ha nem főztél, higgye el, hogy nem lustaságból teszed.

Vagy: rendelj kaját, mielőtt hazaér, aztán add elé. Nem kell tudnia, hogy nem te főzted :)

2014. jún. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
54%
2.! Igazán hasznos volt a tanácsod. Miért szült neki? Talán mert Ő úgy ítélte meg, csak aztán később bújt ki a szög a zsákból? Hm? Ja, igen, elfelejtettem, hogy az ilyennél mint te, minden fekete vagy fehér..Te jó ég..
2014. jún. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
73%

Hát komolyan, micsoda ostoba korlátolt emberek vannak. Aki olyan baromságokat írt,hogy egy hetes gyerek mellett tengernyi idő van főzőcskézni meg más egyebet csinálni,az nyilván nem látott még közelebbről gyereket sem,az meg tuti,hogy neki nincsen. Miért kell a gyereknevelést,gondozást valami alacsonyabb rendű tevékenységnek minősíteni? Igenis igénybe tudja venni az embert. Saját tapasztalatom az,hogy ahogy a gyerekünk nőtt, úgy lett könnyebb,szóval az sem igaz,hogy aki szült,az majd erre hivatkozva évekig hanyagolja a házimunkát.

Azonkívül, majd akkor várja el tőlem egy férfi,hogy mindenben kiszolgáljam,ha nekem nem kell elmennem dolgozni,mert ő el tudja tartani a családot. Amíg nekem is dolgoznom kell,addig meg legyen szíves a házimunkában és a gyerek körül is besegíteni.

2014. jún. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
55%
Azért túlzásba sem kell esni a sajnáltatással. Anyám is főzött, mosott, fát hordott szülés után. Ráadásul nemcsak az újszülöttre, hanem az 1 évesre is. Apám katona volt, én nem éltem, rokonok pedig nem segítettek. Biztos rossz volt neki, de nyavajgás helyett tette a dolgát. Amikor én születtem, akkor sem volt kérdés, hogy főz-e vagy sem. Sosem volt az a típus, aki elhagyja magát.
2014. jún. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
27%
Császárral születtél-e? Mert azt erősen kétlem, hogy anyád úgy fát hordott volna..
2014. jún. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
90%

Hát mondjuk császár után én is kétlem, hogy bárki bármit hordana, még egy epekőműtét után is hetekig pihen az ember. Márpedig a császár is egy műtét.

A sima szülés sem egyszerűbb, ott is kell lennie pár napnak amíg a szervezet regenerálódik, persze szükség törvényt bont (például egy háború)de azért orvosi szempontból jobb ha még pihen kicsit az ember, nem azért mert nem tudja megcsinálni, hanem mert most rendeződnek vissza a belső szervek, erős még a vérzés stb. Aki ezt nem látja be az vagy hülye vagy hülye vagy nem elég tájékozott.

Ha senki sincs aki csinálna kaját és te nem érzed magad elég erősnek hozzá, akkor szerintem rendeljetek pár napig.

2014. jún. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
49%
46-os: Tehát senkinek ne legyen egy fikarcnyival se jobb, csak azért mert a te anyádnak meg kellett feszülnie a gyerek mellett. Gratulálok. *vastaps*
2014. jún. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
72%
Na azért a főzésbe nem hal bele senki. Rengeteg egyszerű, gyorsan elkészíthető étel van. Ma, ha valaki akarja, fél óra alatt megfőz. Ha máshogy nem, előző este összekészíti amit tud. Igazából őszintén csak a nő tudja, hogy szülés után tényleg rosszul van-e, pihennie kell-e, vagy csak kifogásokat keres. Azért az marha érdekes, hogy most hirtelen minden hüvelyi úton szülő nő szerint hosszú a felépülés, bezzeg a többi kérdéseknél állításuk szerint másnap már lótuszülésben súlyt emeltek. De nyilván ide most hirtelen csak a másik tábor jár. :D
2014. jún. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!