Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy hete szültem, de a párom...

Egy hete szültem, de a párom elvárja, hogy megfőzzek mire este hazajön. Nektek nem esne ez rosszul?

Figyelt kérdés
2014. jún. 9. 12:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
67%

Én "mamabarát" kórházban szültem, semmi nem természetes dolog, hát repedtem is szépen, ahogy a nagykönyvben meg van írva.

Szüléskor a nők vért is veszítenek, ez is gyengíti őket ilyenkor.

Aztán ott a szoptatás, ami szintén nem mindig megy magától.


Egyébként szüléstől függetlenül is úgy gondolom, hogy ha egy férfi vacsorázni szeretne és a feleségének nincs kedve/ideje/energiája főzni, akkor a férfi oldja meg felnőtt ember módjára. Főzzön magának, rendeljen vagy egyen hideget.

Egy olyan kapcsolatban, ahol már gyereket vállalt 2 ember, lehessen már egy ilyen dolgot nyugodtan leülve megbeszélni.

2014. jún. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
11%
Ja, hogy éljen mindenki rakottakon, sülteken meg krumplin mert az gyorsan megvan.. Aztán meg majd ott lesz a következô baj, hogy a férfinek a töke tele az egyhangú menüvel, de mert az megvan.. Értem. :)
2014. jún. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
97%
32-es: Nem kell ezeken élni, ő is főzhet magának néhanap, nem? Ne kelljen már úgy kiszolgálni mint egy gyereket, mert akkor nem fogják tudni egy idő után komolyan venni, akkor meg az lesz a baj.
2014. jún. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
67%
Ki az az állat, aki lepontozta válaszomat, miszerint úgy kell élni, hogy mindenkinek jó legyen a családban?
2014. jún. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
76%
Na hát akkor akinek nincs ideje főzni, az rendeljen menüt. Ha gyerekre van pénz, akkor igazán nem jelenthet akadályt anyagilag.
2014. jún. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
97%

Ha normális hangnemben megkérne rá,természetesen igyekeznék,hogy a kedvére tegyek.Elvégre ő a családfenntartó,egész napos munka után neki is jól esik,ha meleg étel várja az asztalon.Egy paprikás krumplit,vagy egy sült húst elkészíteni például szerintem belefér.Nyilván ő sem vár el többfogásos vacsorákat.

Ugyanakkor ha bunkó,durva,vagy utasító hangnemben beszélne velem,és nem lenne tekintettel rám,én sem törném magam annyira,mert nem esne jól.Főzni főznék,mert nem tudnám megtenni,hogy valamit ne rakjak az asztalra,csak hát az én hozzáállásom sem lenne az igazi ezek után.

2014. jún. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
72%
Nekem az asztalmegverős módszerre az a reakcióm hogy semmit nem csinálok az égvilágon. Nehogy azt higyje bárki is, hogy erőszakkal akármit is el lehet érni.
2014. jún. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
51%
Azt mondjuk nem értem, hogy akinek már az elején nincs ideje főzni az nem főz 2-3 évig? Mert a gyerekkel csak egyre nehezebb ugye. És akkor ha főzni nincs idő, akkor takarítani se? Nem mosogat, nem mos, úszik a mocsokban a lakás? Persze a facebook szépen rendbe van tartva. :))
2014. jún. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
22%
Nem mert nem vagyok lusta.
2014. jún. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
89%

Nem feltétlenül nincs ideje, valószínűleg inkább ereje nincs. Aztán pár hét alatt belerázódik és onnantól nem lesz gond.


Senki nem mondja, hogy hónapokig.évekig kell egész nap semmittenni mert valaki szült. De ha úgy érzi, hogy ez megerőltető neki, akkor az első 3-5 hétben talán nem túl nagy kérés élete párjától egy kis megértés.

2014. jún. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!