Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akarok gyereket, de...

Nem akarok gyereket, de terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Inkább írok ide, a másik kategóriában csak hülyék vannak.

Együtt élünk, jegyesek vagyunk, de mostanában nem a legjobb a dolog. A vőlegényemről kiderült, depressziós, és én nem tudtam emiatt elhagyni, mert nem hagyta a lelkiismeret, hogy azért dobjam ki, mert beteg, attól még szeretem.

Anyukám többet volt a pszichiátrián, mint otthon, apu ki akarta semmizni, mikor megtudta, hogy beteg, majdnem intézetben végeztük a húgommal. Ez motivált abban, hogy támogassam a párom.

Mondta, hogy ő babát akar. Mondtam neki, hogy ez sem anyagilag nem megoldható, sem a kapcsolatunk nem kész rá. Vele is olyan már, mintha lenne egy gyerekem.

Mindig védekezünk, ellenőrizzük az óvszert, ennek ellenére mégsem jön meg, lehet, terhes vagyok.

Szeptember óta nincs munkám, hiába keresek, ő meg nem tud és nem akar dolgozni. Ha terhes vagyok, éhen fogunk halni kisbabástul. Persze ő örült, amikor mondtam, mert hogy az lesz, amit ő akar, végre.

Annyira nem tudom, mi lenne a helyes megoldás. Családom nincs, akikre számíthatok.

Ha szakítottunk volna, a barátaim befogadtak volna, amíg találok munkát megint, de kisbabástul ez már nem lehetséges.

Tényleg csak neki akartam segíteni, erre a saját életemet tettem tönkre.


Mit tegyek?


20l


2014. dec. 10. 13:35
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
88%
Ne butáskodj már.. ha abortuszt akarsz, abba nincs beleszólása a férfinak. Vagy figyelembe veszed az akaratát, vagy nem. Jelen esetben dönts te, mert ő nem képes saját magáért sem felelősséget vállalni, nem hogy egy gyerekért és érted. Egyébként pedig miért ne lenne utána párkapcsolatod? 20 éves vagy.. és nem lesz rád írva az utcán. Egyébként is nagyon kevesen tartják rosszabbnak az abortuszt egy felelőtlen gyerekvállalásnál.
2014. dec. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem áldozhatod fel magad. Ha azt írtad volna, hogy próbál meggyógyulni, azt mondanám, maradj vele, de így csak te is meg a gyerek is egy antidepresszáns lesztek, aminek nem tart sokáig a hatása.
2014. dec. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
89%

1.es vagyok megint


1.ha elveteted attól még máskor lehet gyereked (nyugodtan kérdezd meg akármelyik orovst, van akinél magzati rendellenesség miatt kell abortusz de attól még után lehet gyereke, szomszédomék jártak így 1. babával azóta már 2 van nekik)

2.nem, nem szólhat bele hogy elveteted-e! sem jogilag sem máshogy

3.mondhatod az abortusz után h nem is voltál terhes csak a stressz miatt nem jött meg, úgysem fogja megtudni

Nem azért, de ha nincs állásotok meg semmi, úgysem vihetnéd haza a babát, hiába akar a párod gyereket. Nincs az a védőnő aki hazaengedné veletek. amúgy miből vennétek meg a babakelengyét. A védőnő már a baba születése előtt kimegy ellenőrizni hogy megvannak e a feltételek! Nyugodtan mond meg párodnak is. vagy dolgozik vagy nem is vihetnétek haza a babát!! nem is értem hogy gondolja/gondoljátok

2014. dec. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
16%

az életed már rég kisiklott, nem gyerek teszi tönkre.


én sajnálom a kiskölyköt, ilyen helyre születni.

2014. dec. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem is vagy biztos benne, kár volt neki mondani. Ha mégsem vagy terhes, ez nagyon rosszul fogja érinteni. Mert hogy még nem biztos, hogy az vagy. Simán lehet a stressztől, hogy késik.
2014. dec. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
69%
A párod önző, és ezt a betegségére fogja. Ami ellen nem derült ki, hogy egyáltalán tesz-e valamit.. Ne nyomorítsd meg az életed azzal, hogy mellette maradsz. Munkanélküli sem jár örökké, és ő abból egyébként is, hogyan gondolja, hogy eltart egy gyereket? A nap vicce, hogy a gyerek miatt majd nem lesz céltalan az élete.. Mekkora önző alak. Woahhh... Csak azért hagyná, hogy nyomorba szülj egy ártatlan gyereket, hátha majd ő megoldja a saját lelki problémáját, amire ő képtelen.
2014. dec. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utolsó, rémesen motiváló vagy.

Próbálom helyrehozni az életem. De 3 hónapja nincs munkám, ha szakítunk, az utcára kerülök. Egy barátom be tudna fogadni, de későbbtől.

Sajnos nem mindenkinek van családja, akihez fordulhat. A barátomat nem akartam otthagyni a bajban, de már bánom, hogy nem találtam más megoldást korábban.

2014. dec. 10. 13:53
 18/52 A kérdező kommentje:
Elnézést, 14-esnek ment
2014. dec. 10. 13:54
 19/52 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, a babával akar magához láncolni, mert párszor már majdnem szakítottam.
2014. dec. 10. 13:55
 20/52 anonim ***** válasza:
100%
szerintme kérdezö, mégis lapàtra kéne tenni.
2014. dec. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!