Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akarok gyereket, de...

Nem akarok gyereket, de terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Inkább írok ide, a másik kategóriában csak hülyék vannak.

Együtt élünk, jegyesek vagyunk, de mostanában nem a legjobb a dolog. A vőlegényemről kiderült, depressziós, és én nem tudtam emiatt elhagyni, mert nem hagyta a lelkiismeret, hogy azért dobjam ki, mert beteg, attól még szeretem.

Anyukám többet volt a pszichiátrián, mint otthon, apu ki akarta semmizni, mikor megtudta, hogy beteg, majdnem intézetben végeztük a húgommal. Ez motivált abban, hogy támogassam a párom.

Mondta, hogy ő babát akar. Mondtam neki, hogy ez sem anyagilag nem megoldható, sem a kapcsolatunk nem kész rá. Vele is olyan már, mintha lenne egy gyerekem.

Mindig védekezünk, ellenőrizzük az óvszert, ennek ellenére mégsem jön meg, lehet, terhes vagyok.

Szeptember óta nincs munkám, hiába keresek, ő meg nem tud és nem akar dolgozni. Ha terhes vagyok, éhen fogunk halni kisbabástul. Persze ő örült, amikor mondtam, mert hogy az lesz, amit ő akar, végre.

Annyira nem tudom, mi lenne a helyes megoldás. Családom nincs, akikre számíthatok.

Ha szakítottunk volna, a barátaim befogadtak volna, amíg találok munkát megint, de kisbabástul ez már nem lehetséges.

Tényleg csak neki akartam segíteni, erre a saját életemet tettem tönkre.


Mit tegyek?


20l


2014. dec. 10. 13:35
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:

Szeritnem is tesztelj, nincs értelme addig idegesíteni magad amíg nem tudsz biztosat.

A pároddal beszélgess el, hogy képzeli a jövőt, ne a baba legyen az indok, hogy akkor minden rendben lenne, mert ez előre nem lehet tudni és ő sem tudhatja, hogy ha most nem mer kimenni az utcára, akkor vajon egy újszülöttel ki mer majd menni? Sőt lehet még kilátástalanabbnak érzi majd a helyzetet, mert a babáról is kell gondoskodni és elvileg ő a családfenttartó.

Előbb őt kell helyre tenni utána jöhet a baba. Beszélgess vele sokat erről. A másik hogy mitől depis? Erről is beszéljen veled, mondja el a gondolatait.

Ha babát vársz mégis akkor máris lábaljon ki a depiből, mert utána nagyon gáz lesz mikor nem fogja tudni miért sír a baba és nem tud mit kezdeni vele.

Mond neki, hog yjöhet majd a baba, ha kilábalt a depiből, lesz munkája neki is, így ne is akarjon babát, mert miből?

Ha terhes vagy azért nem mondom, hogy vetesd el, nem tudom úgy amúgy szeretnél-e babát, esetleg ettől a fiútól. De akkorminél előbb kezeljék őt.

2014. dec. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 Orsikacs válasza:
SZerintem hagyd ott es latogassd meg a no gyogyaszt minel hamarabb . Ha terhes vagy a babat szerintem tartsd meg es menj egy anya otthonba ott segitenek nevelni a gyereked es a munkaban kereset penzed mind megtarthatod . Majd mikor ugy erzed kepes vagy egyedul nevelni a gyereked akor el hagyod az otthont . Keres egy normalis pasast . Mert sajat elweted rontod vele . ( Apam alcoholiusta volt gyerekoromban es most meg az arnyekomtol is felek , apamnak az idegekel isw baj van szoval jobb ha mas elettarsat keresel es jobb jovore nezel )
2014. dec. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!