Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha anyósotok ezt mondaná,...

Ha anyósotok ezt mondaná, hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

Kb 2-3 havonta hajlandó eljönni vigyázni az unokáira, 2-3 órára. Még nem voltam egy szülői értekezleten sem. Szerintetk önzőség ha inkább szülőire nem megyek, és azt választom hogy 2-3 havonta amikor őnagysága hajandó megmozdítani a valagát és ekjön unokázni, hogy akkor inkább a férjemmel megyek el és kettesben vagyunk? Ti melyiket választanátok?


Más nemtud a gyerekekre vigyázni, oviba nem engedik be a gyerekeket szülőire (másik csoportba sem!!!!!!!!!!!! ) és amikor a szülöi van apuka dolgozik.


2015. aug. 31. 11:42
1 2 3 4 5 6
 21/57 A kérdező kommentje:
Azért kell fizetni, mert a amikor a párommal még nem voltunk együtt, az ő nevére vett fel hitelt. Ő nem fizeti, azt meg nem akarjuk hogy a férjem fizetését tiltsák. (férjem akkor 19 éves volt, nem terveztük a gyereket, még együtt sem voltunk tehát rábólintott az anyja hülyeségére)
2015. aug. 31. 13:05
 22/57 anonim ***** válasza:
29%
Nem fizetném a hitelét, eddig sem kellett volna. Akkor nem lenne ez a helyzet sem. Inkább adnék valakinek pénzt, aki vigyáz a gyerekekre, míg szülőin vagyok.
2015. aug. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:
Inkább tiltsák a férjem fizuját?
2015. aug. 31. 13:39
 24/57 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk nincs nagyszülői segítség a közelben, így amikor szülői van a férjem el szokott kéretőzni fél órával előbb a munkahelyéről (évente kétszer van szülői).

Másik megoldás hogy fél nap szabit vegyen ki a férjed amikor szülői van aztán akkor majd ha anyós vigyáz a gyerekre akkor elmentek kettesben a férjeddel vhova. Én így csinálnám.

2015. aug. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem, közölni kell a kedves mamával, hogy nem fizetitek, ő vette fel a pénzt. Ha velem tette volna ezt az anyós, szóba sem állnék vele, nem még a saját gyerekeim elől vegyem el a pénzt, más helyett fizessek. Gondolom, tök jó ez így neki, röhög a markába.
2015. aug. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
3 szülői értekezlet van egy évben. Szerintem a hitelt hagyjuk, a lényeg az, hogy ki vigyáz a gyerekre, amíg szülőin vagy. Azt már próbáltad, hogy megkéred anyósod szépen, hogy konkrétan akkor jöjjön át, vagy havonta egyszer?
2015. aug. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
100%

Azért érzek némi ellentmondást. Azt írod, hogy 2-3 havonta eljön a gyerekekre vigyázni, de te mégsem voltál még egy szülőin sem. Miért? Mit csináltatok akkor mikor eljött?

Amúgy meg a férjed próbáljon meg kivenni 1-1 nap szabit, mikor szülői van. Azért gáz, hogy nem jársz el sosem.

Ha a férjed nevén van az a hitel, akkor sajnos tényleg nem tudtok mit tenni, nektek kell fizetni ha anyós nem hajlandó rá, mindenesetre jó nagy gerinctelenség tőle, hogy a fia nyakába varrta, és még a gyerekekre sem hajlandó önszántából vigyázni kicsit.

2015. aug. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim válasza:
32%

Szerintem itt alapból az a hiba hogy elvárnád az anyóstól hogy vigyázzon a picire.

Meg lehet oldani másként is:

-szabadnapot kérne a férjed

-megkérnél valami kedvesebb ismerőst

-bébiszittert fogadsz (átlag 900/óra nem akkora költség szerintem)

2015. aug. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:

Miért emelted ki a kérdést? Nem kaptál még elég választ? Hisz még az én felvetéseimre se válaszoltál, pedig kíváncsi lettem volna, csak hogy jobban lehessen látni a helyzetet, hogyha 2-3 havonta eljön anyós unokázni, akkor mit szoktatok csinálni? Hisz szülőin még elmondásod szerint nem voltál. Vagy ilyenkor mindig elmentek a férjeddel?

Ebben az eseten igen, kicsit önzőségnek tartom. Mind a kettő fontos, a kikapcsolódás is, de azért egy tanévben legalább egy alkalommal illik megjelenni szülőin, ha már nem is az összesre mész el. Azért vannak erre megoldások.

2015. szept. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 A kérdező kommentje:

Azért emeltem ki mert jogom van hozzá.


Igen elszoktunk menni bevásárolni ilyenkor.

2015. szept. 3. 09:41
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!