Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan találjunk megoldást a...

Hogyan találjunk megoldást a kisbaba nevelésére, ha az apukájával már nem vagyunk együtt, de kell egy hely, ahol fel tudjuk nevelni közösen?

Figyelt kérdés
Két hónapos vagyok jelenleg, szóval még van időnk ezt eldönteni, de mindenképpen ez a legfontosabb. Már nem vagyunk együtt, esély nincs rá, hogy ismét egymásba szeretünk, de mint barátok nagyon jól kijövünk, ő viszont még többet érez irántam sajnos. Szeretné ő is nevelni a kisgyereket, és én nyilván ennek akarok lehetőséget adni. Az is jó lenne ha egyformán ugyanannyi időt tudnánk eltölteni a kicsivel, de nem tudom, ezt vajon hogyan oldjuk meg. Még nincs állandó munkahelye egyikünknek sem, szóval az is kérdéses miből és ogyan fogjuk ezt megoldani. Beszéltünk már róla, hogy ő talán elmenne dolgozni én meg addig vigyázok a kicsire, de ez nem kihasználás? Mert rosszul érezném magam ha csak ő keresne pénzt. De a babát mindenképpen megtartjuk, nem fogom elvetetni, ez nem opció. Nálunk sajnos nem férne el, egy kiságynak sincs hely, az ő szobáját viszont át lehetne alakítani hogy ott éljünk, mivel az ő házuk nagyon nagy. Viszont ezt én azért nem akarnám, mert akkor egy ágyban kell aludnom vele, viszont én már tényleg semmit nem érzek őiránta. Tudtok esetleg valami más megoldást, ötletet, tanácsot adni? Végső esetben tényleg ez lesz a megoldás, csak abban bízok, hogy ki lehet találni valami mást. Pénzkeresésre szintén kellene ötlet, mert az addig rendben van hogy a család segít, de ere hosszú távon nyilván nem lehet támaszkodni. Vagy keressünk egy albérletet ami nagyon olcsó és elférünk két szobában? Az nem érvágás az apukának, ha együtt kell élnie azzal akit szeret, de hozzá sem érhet, mert tudja, hogy a lány már nem szerelmes csak barátként szereti?

2016. nov. 27. 11:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
73%

De, hogy kepzeled ?

20 eves " ferfi " majd leeli az eletet ugy, hogy kulon szobaban alszik a 18 eves kiskanytol?

Borzaszto gyerek vagy meg , minden szavadbol sut.

Egy gyereknek MINIMUM havi 100 ezer ft kell, hogy eltartsatok!

Es akkor meg nem szamoltam az alberletet es a ti koltsegeiteket.

2016. nov. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 A kérdező kommentje:
le tudnál nekem írni egy havi költségvetést, ami szerinted 100ezerbe kerül ha a baba ellátását nézzük? beleértve mindent, a pelenkát, a tápszert, a ruháztatást, a váralan kiadásokat például gyógyszerre. ezt is meg lehet oldani, csak legalább lássam, hogy a legfontosabb dolgokra szerinted egy hónapban mennyit érdemes fordítani.
2016. nov. 27. 12:09
 13/84 anonim ***** válasza:
73%

1. AZ elözönek nagyon igaza van, egy gyerek MINIMUM 100000 Ft havonta, de akkor nagyon keveset vett még figyelembe.


2. A gond NEM az, hogy a gyerek APJÁT nem tudod szerelemmel szeretni, hanem hogy a GYEREK érdekeit nem nézed.


3. Akik (máshol) azt írogatják, hoyg "mindig van megoldás", azok fanatikus abortusz ellenes emberek, akik meg itt az abortusz MELLETT állnak, azok MÁSOK, nem ugyanazok és ök azok, akiknek VAN realitásérzékük.


4. Emellett EGY szobában élni olyan valakivel, akivel nem szeretitek egymást, meg egy babával, azt egyszerüen lehetetlen elviselni. (Arról nem is szólva, hogy ha a másiknak lesz új barátnöje - akkor ö beköltözik mellétek negyediknek?)

2016. nov. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 anonim ***** válasza:
71%

25 tápszer. Tudom, majd szoptatsz. Akkor nem, ha a gyerek a te anyatejedre allergiás és refluxos tőle.

20 pelenka. Az első hónapokban 300 db is elfogy.

2 popsitörlő.

Hasfájás elleni szerek, vitaminok, kozmetikumok (gyógyszertárival számolva) 15.


Ennyi, ha egészséges.

Egy reflux vagy kis izomtónuseloszlási zavar (egyik se halálos, de gyakori egészséges, fiatal szülők gyermekénél is.

Gyógytorna 40.

Gyógyszerek 20.


És a babakor a legolcsóbb.

És erre lesz havi 38 ezer gyesed csp-vel együtt.


Hajrá!

2016. nov. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 anonim ***** válasza:
70%
Nem vedekeztetek ti sehogy. Bumm bele a nagyvilagba, lesz, ami lesz. Egy gyerek nem jatekbaba.
2016. nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 A kérdező kommentje:

igen tudom, de látom őrajta is hogy nagyon elszánt és akarja ezt a gyereket és eltökélt azzal kapcsolatban, hogy jó apuka legyen. tisztában vagyok azzal, hogy nehéz lesz együtt élni, és tudom, hogy innentől kezdve felfordul majd az életünk.

gyógytorna a babának mindenképpen 40 ezer? nem lehet azzal kiküszöbölni, hogy mivel a családban van hozzáértő, tőle kérünk tanácsot és ő tanítja meg nekünk hogyan tornáztassuk itthon a kicsit?

arra gondoltam még, hogy eladhatnám a festményeimet, ugyanis van egy kisebb képgalériám, impresszionista és modern festményekkel vászonra festetten. valamint van már 120ezer forintunk félretéve, ezzel az első havi ellátása a picinek megvan. ez mellé ha hozzátesszük a család segítségét, ami összesen nem lehet kevesebb havi 30-40 ezernél (ez az ő elmondásuk szerint van így) talán a festményeim árát (összértékük persze megvan 500ezer, de ezek eladása nyilván nem megy egyidőben) és az apuka havi bérét, ami 120ezer körül mozog ha a gyárban részmunkaidőről sikerül bekerülnie állandó munkaerőnek, akkor csak megoldható minden. még ha nem is a legújabb játékokat fogja megkapni, nem lesz hiánya ételben vagy egészségügyi ellátásban és kényelemben.

ötlet más itthon végezhető munkára? amíg terhes vagyok tudnék ezzel foglalkozni és plusz pénzhez juthatnék még ha csak kevéshez is. talán ha hirdetném, hogy tervező vagyok? tavaly például tudtam eladni néhány tervrajzot, logót és tetoválástervet. vagy inkább induljak más irányba?

2016. nov. 27. 12:37
 17/84 anonim ***** válasza:
73%

Marha nagy lehetett az a szerelem, hogy két hónapos terhesen egyedül vagy. Ezért nincs esély arra, hogy újra egymásba szeressetek...

Két idióta.

2016. nov. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 A kérdező kommentje:

dehogynem védekeztünk kedves válaszadó! ezt rajtunk kivül senki nem tudhatja jobban. már maga a feltételezés is abszurd. és még ez mellett is próbálom nem átoknak hanem áldásnak felfogni a meglepetést. ha az élet citromot ad, igenis ki lehet belőle hozni a legjobbat. ezt nem felelőtlenségnek hívják, hanem véletlennek. és tudom, hogy minden a legnagyobb rendben lesz és képes vagyok bármit megoldani. ha játékbabának fognám fel, alapból már rég elvetettem volna, mert akkor nyilván semmit nem jelentene a számomra ez a terhesség.

köszönöm a kedves szavakat ismételten

2016. nov. 27. 12:41
 19/84 A kérdező kommentje:
igaz csak másfél évig voltunk együtt, vagy ha a viharos hónapokkal együtt számoljuk akkor 2 évig. valóban idióták vagyunk. de te vajon tudsz e érzelmeket hazudni egy másik ember szemébe?
2016. nov. 27. 12:42
 20/84 anonim ***** válasza:
76%

te liba, nem az a legnagyobb baj, hogy nem szeretitek egymást.

Én se tartom az abortuszt az egyedüli üdvös megoldásnak, de te agy helyett csak fejjel rendelkezel. Vigyázol a babára? Hű, de üügyes... ő tartson el, mert otthon nálad nem fér el a kiságy. Te nem szereted, de esélye se lenne arra, veled a nyakán, hogy egy nőt találjon és hazavigyen.

Pénzkeresésre van ötletem. Húzz el dolgozni.

2016. nov. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!