Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan találjunk megoldást a...

Hogyan találjunk megoldást a kisbaba nevelésére, ha az apukájával már nem vagyunk együtt, de kell egy hely, ahol fel tudjuk nevelni közösen?

Figyelt kérdés
Két hónapos vagyok jelenleg, szóval még van időnk ezt eldönteni, de mindenképpen ez a legfontosabb. Már nem vagyunk együtt, esély nincs rá, hogy ismét egymásba szeretünk, de mint barátok nagyon jól kijövünk, ő viszont még többet érez irántam sajnos. Szeretné ő is nevelni a kisgyereket, és én nyilván ennek akarok lehetőséget adni. Az is jó lenne ha egyformán ugyanannyi időt tudnánk eltölteni a kicsivel, de nem tudom, ezt vajon hogyan oldjuk meg. Még nincs állandó munkahelye egyikünknek sem, szóval az is kérdéses miből és ogyan fogjuk ezt megoldani. Beszéltünk már róla, hogy ő talán elmenne dolgozni én meg addig vigyázok a kicsire, de ez nem kihasználás? Mert rosszul érezném magam ha csak ő keresne pénzt. De a babát mindenképpen megtartjuk, nem fogom elvetetni, ez nem opció. Nálunk sajnos nem férne el, egy kiságynak sincs hely, az ő szobáját viszont át lehetne alakítani hogy ott éljünk, mivel az ő házuk nagyon nagy. Viszont ezt én azért nem akarnám, mert akkor egy ágyban kell aludnom vele, viszont én már tényleg semmit nem érzek őiránta. Tudtok esetleg valami más megoldást, ötletet, tanácsot adni? Végső esetben tényleg ez lesz a megoldás, csak abban bízok, hogy ki lehet találni valami mást. Pénzkeresésre szintén kellene ötlet, mert az addig rendben van hogy a család segít, de ere hosszú távon nyilván nem lehet támaszkodni. Vagy keressünk egy albérletet ami nagyon olcsó és elférünk két szobában? Az nem érvágás az apukának, ha együtt kell élnie azzal akit szeret, de hozzá sem érhet, mert tudja, hogy a lány már nem szerelmes csak barátként szereti?

2016. nov. 27. 11:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/84 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon sajnálom.
2016. dec. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/84 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, már leírták mennyibe kerül egy egészséges baba. Én leírom mennyibe kerül, ha beteg. És itt ne nagy betegségre gondolj, hipotón és refluxos, valamint tejérzékeny, ezek nagyon gyakoriak babáknál.


Tápszer: egy félét ehet, ebből 3420 egy dobozzal, ami 4 napig elég, tehát havonta kell 8 doboz, ami kb 28 ezer, és később ha már ehet rendesen ez csak több lesz.

Dévény torna:4000/50 perc, heti kettő tehát havi 32 ezer

gyógyszer: az állandó hasfájására Biogaia kb havi 10 ezer, kötelező vitaminok, immunerősítő havi 3000

pelenka, popsitörlő, sudocrem, fürdető stb: havi 20 ezer

orvos/kontrol:ha normális ellátást akarsz, akkor magánba kell vinni kb 5 ezer/ orvos/alkalom, nekünk 5-10 ezer havonta

ez már havi 100 ezer, még nem kapott ruhát, játékot, nem voltunk ringatón, nem kapott semmi extrát, nem volt beteg.

Mi kárunk babaúszásra, javasolták az izomgyengeség miatt,ez 12 ezer egy hónapban, plusz ugye az úszópelus stb...


És ne hidd hogy ez ritka eset, egyre több baba születik valamilyen problémával, mi még "olcsón" meg is úsztuk, távolabbi ismerősöm kicsijének csak a kezelések és tornák, fejlesztések elvisznek havi 150 ezret.

2017. jan. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/84 anonim ***** válasza:

82-es, kamu volt a kérdező, azóta már "el is vetélt", de csapj bele: olyannyira nem ritka amit írtál, hogy rögtön itt vagyunk mi.

Refluxos (ugyan nem tejérzékenység miatt, de a támogatott AR tápszert nem bírta, így nekünk is egy vagyon volt; a probléma felismerése előtt a szoptatás szintén, mert ugye sose volt elég, mert csendben kijött), szintén izomtónusgyengeség, nemrég hagyhattuk el az egyik fizetős gyógytornát 16 hónapos korában, de addig ~30/hó megvolt. Nékünk van még VUR és lázgörcs. Az elmúlt 8 hónap alatt 2 hónapot voltunk összesen kórházban. Nem olcsó.

2017. jan. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/84 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi történt veletek azóta?
2017. jún. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!