Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan találjunk megoldást a...

Hogyan találjunk megoldást a kisbaba nevelésére, ha az apukájával már nem vagyunk együtt, de kell egy hely, ahol fel tudjuk nevelni közösen?

Figyelt kérdés
Két hónapos vagyok jelenleg, szóval még van időnk ezt eldönteni, de mindenképpen ez a legfontosabb. Már nem vagyunk együtt, esély nincs rá, hogy ismét egymásba szeretünk, de mint barátok nagyon jól kijövünk, ő viszont még többet érez irántam sajnos. Szeretné ő is nevelni a kisgyereket, és én nyilván ennek akarok lehetőséget adni. Az is jó lenne ha egyformán ugyanannyi időt tudnánk eltölteni a kicsivel, de nem tudom, ezt vajon hogyan oldjuk meg. Még nincs állandó munkahelye egyikünknek sem, szóval az is kérdéses miből és ogyan fogjuk ezt megoldani. Beszéltünk már róla, hogy ő talán elmenne dolgozni én meg addig vigyázok a kicsire, de ez nem kihasználás? Mert rosszul érezném magam ha csak ő keresne pénzt. De a babát mindenképpen megtartjuk, nem fogom elvetetni, ez nem opció. Nálunk sajnos nem férne el, egy kiságynak sincs hely, az ő szobáját viszont át lehetne alakítani hogy ott éljünk, mivel az ő házuk nagyon nagy. Viszont ezt én azért nem akarnám, mert akkor egy ágyban kell aludnom vele, viszont én már tényleg semmit nem érzek őiránta. Tudtok esetleg valami más megoldást, ötletet, tanácsot adni? Végső esetben tényleg ez lesz a megoldás, csak abban bízok, hogy ki lehet találni valami mást. Pénzkeresésre szintén kellene ötlet, mert az addig rendben van hogy a család segít, de ere hosszú távon nyilván nem lehet támaszkodni. Vagy keressünk egy albérletet ami nagyon olcsó és elférünk két szobában? Az nem érvágás az apukának, ha együtt kell élnie azzal akit szeret, de hozzá sem érhet, mert tudja, hogy a lány már nem szerelmes csak barátként szereti?

2016. nov. 27. 11:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
82%
Nehéz lesz neked, a gyereknek is. Persze lehet gyereket úgy is nevelni,hogy semmit nem veszel neki,a saját régi gyerekruháidban járatod,a játékaiddal játszik. De jövedelem nélkül elég bajos lesz,ha pl. Valamire érzékeny lesz,vagy csak egy sima náthát elkap.
2016. nov. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 anonim ***** válasza:
93%
A GYES sok mindenre nem lesz eleg.
2016. nov. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 A kérdező kommentje:
nem abból akartam megélni, minden lehetséges opciót végigpörgetünk. effektíve már most készülünk azzal, hogy pénzt teszünk félre és költségvetést számolunk az első hónapokra. és folyamatosan szedjük elő a régi cuccokat és húzzuk ki a listáról, hogy mivel tudtunk már most spórolni.
2016. nov. 27. 15:26
 54/84 anonim ***** válasza:
90%
miből eszel félre, a semmiből???
2016. nov. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 anonim ***** válasza:
90%
375 Ft-os akciós popsitörlőt én is vettem, csak nekem egy csomag egy hétig elég max nem egy egész hónapig de tényleg nem akarok ezen pörögni. Van aki kimossa azt is de tényleg múltkor olvastam,,kimossa, megszáritja, többször hasznalja. Lehet igy is gyereket nevelni csak nem optimális.
2016. nov. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 anonim ***** válasza:
78%
Ez például nagy előnye a tizenévesen szülésnek, pár éve te is gyerek voltál, nem rágta meg a moly a babacuccokat, de még a divatból se ment ki. Végre találtam egy pozitívumot :) Amúgy le a kalappal ha végigcsinálod valóban ezt, de én biztos nem gondolkoznék a volt barátoddal papás-mamásban, csak egyedül csinálnám a szüleim segítségével. Ettől még lehet apja a gyereknek, látogathatja, segíthet. De az ötleted nettó hülyeség már bocs.
2016. nov. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 anonim ***** válasza:
14%
Na jó, én nem mosom a popsitörlőt.. anyám, ez azért beteg..:D De akkor is elég 1 hónapig..
2016. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/84 anonim ***** válasza:
88%

" Pénzkeresésre szintén kellene ötlet, mert az addig rendben van hogy a család segít, de ere hosszú távon nyilván nem lehet támaszkodni"


Pénzkeresésre ötlet?? :-D bazz, munkára nem gondoltál még pl.??

Tehát összefoglalva nincs semmitek,apuka talán dolgozni elmenne,te persze nem akarsz dolgozni. Még csak 2 hónapos terhes vqgy,tehát 1 hónapja tudod a terhességet,de apukával már nem vagy együtt,de azért tartson már el benneteket,téged persze nem dughat meg többet.

:-D nagyon szr kamura sikeredett!

2016. nov. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 A kérdező kommentje:
ebben te hol látsz bármi kamut is? már ne is haragudj. nincs ebben semmi egyszarvú vagy törpe, hogy hihetetlenné tegye a történetet. egy egyszerű pár voltunk akik szétmentek. nem hiszem, hogy ehhez akkora mesebeli felfogás kéne. de lehet nem kéne már felvennem ezeket a beszólásokat, csak ideges leszek tőle...
2016. nov. 27. 16:31
 60/84 anonim ***** válasza:
85%

Nem nagyon olvastam a válaszokat, de szerintem ez így halott ötlet - ne haragudj!

NEM azt mondom, hogy ne szüld meg a gyereket, DE vagy megbocsátasz az exednek és tudtok magatoknak adni még egy esélyt vagy bele se kezdjetek az együtt élésbe! Támogasson anyagilag és csináljatok sok közös programot és ha már elég nagy lesz hozzá, vigye el a gyereket (közös programok akkor is mehetnek) Külön élve is lehet egy gyereknek nyugodt, stabil családi hátteret biztosítani, és lehet jó a kapcsolat mindkét szülővel (csak ez számít ritkaságnak, sajnos, de lehet! - én vagyok az egyik élő példa)

De egy ilyen kényszerű együttélés mindhármótok életét csak tönkreteszi - igen, a gyerekét is, azon kívül kegyetlenség az apával szemben, ha ő még tényleg reménykedik a folytatásban.

Ha nehéznek érzed az egyedülálló anyaságot (amiben nem tévednél), és nem vállalod, akkor cselekedj aszerint, ha viszont vállalod, akkor tényleg vállalj mindent, ami ezzel jár!

2016. nov. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!