Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan találjunk megoldást a...

Hogyan találjunk megoldást a kisbaba nevelésére, ha az apukájával már nem vagyunk együtt, de kell egy hely, ahol fel tudjuk nevelni közösen?

Figyelt kérdés
Két hónapos vagyok jelenleg, szóval még van időnk ezt eldönteni, de mindenképpen ez a legfontosabb. Már nem vagyunk együtt, esély nincs rá, hogy ismét egymásba szeretünk, de mint barátok nagyon jól kijövünk, ő viszont még többet érez irántam sajnos. Szeretné ő is nevelni a kisgyereket, és én nyilván ennek akarok lehetőséget adni. Az is jó lenne ha egyformán ugyanannyi időt tudnánk eltölteni a kicsivel, de nem tudom, ezt vajon hogyan oldjuk meg. Még nincs állandó munkahelye egyikünknek sem, szóval az is kérdéses miből és ogyan fogjuk ezt megoldani. Beszéltünk már róla, hogy ő talán elmenne dolgozni én meg addig vigyázok a kicsire, de ez nem kihasználás? Mert rosszul érezném magam ha csak ő keresne pénzt. De a babát mindenképpen megtartjuk, nem fogom elvetetni, ez nem opció. Nálunk sajnos nem férne el, egy kiságynak sincs hely, az ő szobáját viszont át lehetne alakítani hogy ott éljünk, mivel az ő házuk nagyon nagy. Viszont ezt én azért nem akarnám, mert akkor egy ágyban kell aludnom vele, viszont én már tényleg semmit nem érzek őiránta. Tudtok esetleg valami más megoldást, ötletet, tanácsot adni? Végső esetben tényleg ez lesz a megoldás, csak abban bízok, hogy ki lehet találni valami mást. Pénzkeresésre szintén kellene ötlet, mert az addig rendben van hogy a család segít, de ere hosszú távon nyilván nem lehet támaszkodni. Vagy keressünk egy albérletet ami nagyon olcsó és elférünk két szobában? Az nem érvágás az apukának, ha együtt kell élnie azzal akit szeret, de hozzá sem érhet, mert tudja, hogy a lány már nem szerelmes csak barátként szereti?

2016. nov. 27. 11:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
88%
Huha. Nagyon nem realisan latod a dolgokat. Eladod a festmenyeidet? En jo par konyv illusztraciojaval a hatam mogott orulok, ha 2-3 havonta eladok egy kepet 100E-ert. Erre azert nem mernek alapozni. A sraccal kapcsolatban nem tudod mit vallalsz. En is szerettem ki pasibol meg egy ideig egyutt kellett maradnom vele amig uj albit kerestem. Folyamatosan probalkozott, mert azt hitte, amig ott lakok az eselyt ad az ujrakezdesre. Ha igy osszebutoroztok, nagyon hamar siras lesz a vege. Idegeidre fog menni, hogy a kicsi mellett meg egy megutalt hosszerelmes kozeledeset is haritanod kell..
2016. nov. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:
71%
30 a sztoriban nincs komolyan vehető apuka, csak egy pillanatnyilag lelkes 20 éves fiú, akivel a kérdező nem akar kapcsolatot. A kelengye, mindennel együtt, szerintem legolcsóbban is többszázezer, ha nem kap ajándékba mindent.
2016. nov. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 anonim ***** válasza:
93%
30, ez ott bukik, hogy ha együtt laknak, nem egyedül neveli; ha meg nem, akkor a pasi ad max 20ezer gyt-t oszt csókolom..
2016. nov. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
10%
30-as vagyok.Na de tegyük fel, hogy együtt laknak, mivel muszáj lesz neki,ha nem akar a híd alá menni. :)
2016. nov. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
76%
akkor meg az a fele nem áll meg, hogy egyedülálló a csaj...
2016. nov. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 anonim ***** válasza:
70%

Semmi esetre se költözzetek össze. Te maradj anyudéknál, ő maradjon otthon, keressen munkát, papírozzátok le a gyerektartást, és apuka mehet a gyerekhez akár minden nap pár órára.

Te meg pattanj fel a netre, és számolj egy kicsit...nézz utána, mire leszel jogosult a szülés után, majd számold ki a baba szükségleteit. Pelenka (az elején 6-8 simán elmegy naponta), ruha(napi 3-4 leeszi, lebukja, pisi-kaki, kinövi), tápszer(ha nem lesz tejed), gyógyszerre mondjuk havi àtlagban egy tízes...ekkor még csak az alapok vannak meg, te még nem ettél, nem vettél magadnak semmit, nem voltál sehol

2016. nov. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 anonim ***** válasza:
0%
Mi együtt élünk a párommal mégis egyedülnevelőként vagyok,mert nemvagyunk összeházosdova se semmi :D Ennyire nem esik le a dolog??
2016. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
86%
Hú akkor nyersz havonta 1500 ftot mint egyedülnevelö mert ennyi a különbség a családi pótléknál...azon kívül nem tudom hogy elég havi 500 Ft Pampers popsitörlőre meg 4000 tápszerre de te tudod.
2016. nov. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:
89%
Kedvesem, azért nem esik le, mert az életvitelszerű együttélés miatt nem vagy egyedülálló... tudod, én törvényesben gondolkodom, ezek szerint te nem. Nem kell házasság ahhoz, hogy ne legyél egyedülálló.
2016. nov. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 A kérdező kommentje:

abortusz semmi képpen sem lesz. nem álomvilágban élek, tudom, hogy nehéz lesz, de mindent meg fogunk oldani, ezesetben optimista vagyok.

nem tudom miért kell szüntelen mélyebbre és mélyebbre süllyedni a rosszakaratban.

sok koncepció létezik már a babával kapcsolatban, de ahogy látom valóban olcsóbban is meg lehet oldani a gyermekvállalást és nem kell havi 100ezrekben gondolkozni, csak nem grófként kell értelmeznem az életem - persze ezt eddig sem tettem - én is nélkülöző családban nőttem fel, és semmi nyűgöm nem volt a világra nézve. pedig a sors megismétli önmagát, mivel édesanyám is 18 évesen hozott engem világra és apukám sem volt idősebb 19-nél akkor. ők is megoldották és egy pillanatig sem éheztem.

evidens hogy nehéz lesz, főleg mivel sanszos hogy magamra fogok maradni, én mégis bízok, nem én kértem a fiútól, hogy segítsen. közöltem vele a tényeket, hogy apa lesz, és ez az ő elgondolása volt, hogy mindenképpen szerepelni akar a gyerek életében mint apa és mindent megtesz, hogy annyit adjon amennyi csak tőle kitelik.

a kapcsolatunk az most egy teljesen másik téma, csak mint egy mellesleg festettem le, hogy miért nem lehetséges a kapcsolat, vagy ha végső esetben is arra szorulunk, hogy összeköltözzünk, akkor miért nem lesz nekünk ez egy leányálom. de ezesetben nem az a legfontosabb hogy kivel dugott félre és hányszor, hanem hogy megbánta és a gyerekkel kapcsolatban viszont igyekszik, annyira ahogy én is tudok. ettől függetlenül csettintésre még senki sem tudott már elhalt érzelmeket feltámasztani és súlyos sérelmek után maradéktalanul megbocsátani.

bocsánat ha párakat felháborítottam, úgy tudtam ide az emberek segítségért és tanácsokért jönnek nem szidalomért nyújtanak be kérelmet. azért köszönöm a válaszokat és a segítséget. megpróbálom egy másik úton megközelíteni a tényeket

2016. nov. 27. 14:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!