Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan találjunk megoldást a...

Hogyan találjunk megoldást a kisbaba nevelésére, ha az apukájával már nem vagyunk együtt, de kell egy hely, ahol fel tudjuk nevelni közösen?

Figyelt kérdés
Két hónapos vagyok jelenleg, szóval még van időnk ezt eldönteni, de mindenképpen ez a legfontosabb. Már nem vagyunk együtt, esély nincs rá, hogy ismét egymásba szeretünk, de mint barátok nagyon jól kijövünk, ő viszont még többet érez irántam sajnos. Szeretné ő is nevelni a kisgyereket, és én nyilván ennek akarok lehetőséget adni. Az is jó lenne ha egyformán ugyanannyi időt tudnánk eltölteni a kicsivel, de nem tudom, ezt vajon hogyan oldjuk meg. Még nincs állandó munkahelye egyikünknek sem, szóval az is kérdéses miből és ogyan fogjuk ezt megoldani. Beszéltünk már róla, hogy ő talán elmenne dolgozni én meg addig vigyázok a kicsire, de ez nem kihasználás? Mert rosszul érezném magam ha csak ő keresne pénzt. De a babát mindenképpen megtartjuk, nem fogom elvetetni, ez nem opció. Nálunk sajnos nem férne el, egy kiságynak sincs hely, az ő szobáját viszont át lehetne alakítani hogy ott éljünk, mivel az ő házuk nagyon nagy. Viszont ezt én azért nem akarnám, mert akkor egy ágyban kell aludnom vele, viszont én már tényleg semmit nem érzek őiránta. Tudtok esetleg valami más megoldást, ötletet, tanácsot adni? Végső esetben tényleg ez lesz a megoldás, csak abban bízok, hogy ki lehet találni valami mást. Pénzkeresésre szintén kellene ötlet, mert az addig rendben van hogy a család segít, de ere hosszú távon nyilván nem lehet támaszkodni. Vagy keressünk egy albérletet ami nagyon olcsó és elférünk két szobában? Az nem érvágás az apukának, ha együtt kell élnie azzal akit szeret, de hozzá sem érhet, mert tudja, hogy a lány már nem szerelmes csak barátként szereti?

2016. nov. 27. 11:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 anonim ***** válasza:
84%

57, de hogy? Tényleg kíváncsivá tettél.

56 lapos kendő ~30 napra, kezdetekben átlag 8-10, később 5-6 pelenkázással számolva... sehogy nem jön ki. Vagy mimden trotty után csap alá dugod a kicsit? Akkor a vízfogyasztással számolj.

--

Egyébként a kérdező meséjében az is baromira életszerű, hogy a szülők 20, de inkább 30 évre előre gondolva félreteszik az összes babacuccot kocsistól együtt.

Hihetőbb lett volna kitalálnod egy nővért, aki már szült pár éve.

2016. nov. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/84 anonim ***** válasza:
11%
Naponta nem 10x rotyizik a gyerek!! Kakinál nem használok el 20 lap törlőt, pisinél egyet se, mert minek?? Hogy nedves legyen a bőre és kiütéses aztán? Nem értem azokat akiknél napi 10 pelus megy el,meg hetente egy csomag popsitörlő! Mekkora pocséklásba vagytok, én nem cserélem minden órában pelust, mégse volt még egyszer se piros a kicsi feneke! Persze szokás kérdése,meg felfogásé!
2016. nov. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 anonim ***** válasza:
75%

"Persze szokás kérdése,meg felfogásé!"


Szokás kérdése, hogy hányszor tojik be a gyerek?

Újszülöttként bizony minden etetésnél volt produktum. 10-12-szer szopizott, termelt rendesen. Később tápszeresként se evett hónapokig 7-nél kevesebbszer, szintén napi több volt cucc.

Nem áttörölni akkor, ha "csak" pisis volt, pedig elég abszurd. Szegény gyerek. Sok órát pácolni a pelenkában, szintén gáz. Csoda hogy nem voltatok még HUTI-val kórházban.

2016. nov. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 anonim ***** válasza:
41%
Gratulálok ha bevállalod! Nekem van ismerösöm, aki 17 évesen apa nélkül szült, most érettségizik a fiú, aki igazán jól sikerült. Neki az anyja segített felnevelni a gyereket és a gyerek 1 éves korától dolgozott. Meg lehet csinálni, csak nem könnyű, az anyának az érettségit sem sikerült letenni, azóta sem. A volt párodat szerintem hagyd békén, ne költözzetek össze, mert semmi nem indokolja, hogy, együtt legyetek. Ha látni akarja a gyereket, jöjjön át hozzátok minél gyakrabban, fizesse a gyerektartást, de párt találni mindkettőtöknek kell majd és ez nehéz lenne ha együtt élnétek.
2016. nov. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 A kérdező kommentje:
Igen nálunk szokás volt mindent félrerakni, mégis mit kellett volni csinálni a cuccokkal? Dobták volna ki? Na ezt meg én nem értem. Még jó, hogy félretettek mindent, hiszen egészséges ember arra gondol, hogy a gyerekének egyszer úgyis lesz gyereke! De ahány ház annyi szokás. Még mindig nincs semmi mese a dologban, nem értem, miért lenne itt bármi is olyan hihetetlen. Több szekrény is tele van a kiskori holmijaimmal, soha nem adtunk vagy dobtunk el semmit, az apuka cuccai meg már csak azért is fellelhetőek, mert náluk 3 gyerek is volt. Hogy hol itt a bökkenő, azt nem tudom.
2016. nov. 27. 17:16
 66/84 anonim ***** válasza:
0%
Nem pácolom a gyereket egy pelenkában órákig. :D Nem vagyok finnyás a gyerekemre, benyúlok és megnézem pisis-e vagy sem. Nem a legolcsóbb 30 ftos pelust használjuk, ami kb 2 pisi és lehet cserélni az egész berendezést. Nem az a spórolás, ha a gagyiból veszel sokat. ;) Még soha nem sírt azért,mert tele volt a pelus, még egyszer sem csípte ki neki semmijét. Biztos baromi szerencsés vagyok. :)
2016. nov. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 anonim ***** válasza:
91%

Örülünk hogy nálatok több szobányi szabad tárolóhely állt rendelkezésre, hogy 20-30 évig felesleges holmikat kerülgessetek.

Ilyen háttérrel lehet nem lesz nehézséged.

2016. nov. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 anonim ***** válasza:
0%
Jah, nálunk nem volt minden kaja után produktum, pedig anyatejes baba volt még akkor,de tápszernél sincs mai napig. Nem volt hasfájós, napi 2x, max 3x volt kaki, mostanában 1x egy nagy rotyi. Szóval azt is nézzük, hogy egy baba sem egyforma, ahogy mi sem vagyunk azok, szerencsére. :)
2016. nov. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 A kérdező kommentje:
Dehogy több szobányi :D Egyetlen garázs! Nincs útban és kocsi már nincs, tehát az egész csak tárolásra van használva. Nem tudom, hogy kit mennyire halmoztak el baba korában millió dologgal, de az én összes cuccom mindenestül elfért egy-két szekrényben, úgy hogy a már használhatatlan dolgok nincsenek köztük. Ez azóta sem változott, szóval helyet egyáltalán nem foglal fölöslegesen. :)
2016. nov. 27. 17:28
 70/84 anonim ***** válasza:
72%
A legtöbb ember nem tart meg 20 éves cuccokat és nincs is helye hol tárolni, mert pl. lakásban lakik. De az emberek nem egyformák, neked most pont jól jön, hogy megvannak a régi cuccok.
2016. nov. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!