Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan találjunk megoldást a...

Hogyan találjunk megoldást a kisbaba nevelésére, ha az apukájával már nem vagyunk együtt, de kell egy hely, ahol fel tudjuk nevelni közösen?

Figyelt kérdés
Két hónapos vagyok jelenleg, szóval még van időnk ezt eldönteni, de mindenképpen ez a legfontosabb. Már nem vagyunk együtt, esély nincs rá, hogy ismét egymásba szeretünk, de mint barátok nagyon jól kijövünk, ő viszont még többet érez irántam sajnos. Szeretné ő is nevelni a kisgyereket, és én nyilván ennek akarok lehetőséget adni. Az is jó lenne ha egyformán ugyanannyi időt tudnánk eltölteni a kicsivel, de nem tudom, ezt vajon hogyan oldjuk meg. Még nincs állandó munkahelye egyikünknek sem, szóval az is kérdéses miből és ogyan fogjuk ezt megoldani. Beszéltünk már róla, hogy ő talán elmenne dolgozni én meg addig vigyázok a kicsire, de ez nem kihasználás? Mert rosszul érezném magam ha csak ő keresne pénzt. De a babát mindenképpen megtartjuk, nem fogom elvetetni, ez nem opció. Nálunk sajnos nem férne el, egy kiságynak sincs hely, az ő szobáját viszont át lehetne alakítani hogy ott éljünk, mivel az ő házuk nagyon nagy. Viszont ezt én azért nem akarnám, mert akkor egy ágyban kell aludnom vele, viszont én már tényleg semmit nem érzek őiránta. Tudtok esetleg valami más megoldást, ötletet, tanácsot adni? Végső esetben tényleg ez lesz a megoldás, csak abban bízok, hogy ki lehet találni valami mást. Pénzkeresésre szintén kellene ötlet, mert az addig rendben van hogy a család segít, de ere hosszú távon nyilván nem lehet támaszkodni. Vagy keressünk egy albérletet ami nagyon olcsó és elférünk két szobában? Az nem érvágás az apukának, ha együtt kell élnie azzal akit szeret, de hozzá sem érhet, mert tudja, hogy a lány már nem szerelmes csak barátként szereti?

2016. nov. 27. 11:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim ***** válasza:
95%

Menj el dolgozni most. Legalább pár hónap fizetésed lenne.

Az elején azt írtad, hogy a párod szeret, utána meg azt, hogy megcsalt. Gondold át újra.

Egészségtelen és nonszensz egy szobában lakni a babával, és az apjával, akivel már nem vagytok együtt. Fiatal a srác borítékolható, hogy róvidesen lesz valakije, gondolod, hogy akkor is eltart benneteket?

Egy álomvilágban élsz, és ahhelyett, hogy megoldást keresnél, csak simán másoktól várod a segítséget: a srác eltart, a szülők támogatnak, te meg otthon babázol. Ez nagyon tórékeny jövőkép.

Ha van lehetőséged tanulj egy olyan szakmát gyorsan, ami mellett gyereket tudsz nevelni.

2016. nov. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 anonim ***** válasza:
91%
akkor reménykedj, hogy neked is lányod legyen, különben rózsaszín habos-babosba öltöztetheted a kisfiad...(ugye láttad már a 20 évvel ezelőtti babaruháidat?!...)
2016. nov. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 anonim ***** válasza:
85%

Ez már röhejes!

A pasid már nem kell, de odaköltözöl a szülei nyakára, ő meg tartson el, mert te ezt így kitaláltad...

Azt mondta, hogy támogat, de azt nem, hogy el fog tartani titeket! Kicsit kevered a fogalmakat! Szóval nem mondta, hogy költözz oda, csak azt, hogy részt akar venni a gyerek életében!


Figyelj, ezt vele kéne megbeszélni, nem itt a gyakorin akaratoskodni 20 idegennek! Érhet már rögtön most meglepetés, ha kiderül, hogy ő baromira nem erre gondolt, mikor azt mondta, hogy támogat.


Aztán írhatod ki az új kérdést, hogy most mi lesz, miből neveled fel a gyereket, mert nem támogat apuci!


A gyes meg csak 3 évig jár, aztán marad a 15 ezer családi pótlék! A következő 18 évben ezzel számolhatsz, hogy ez fix.

Ti is nyomorban fogtok élni, még annyit se értek el, mint a szüleid!

Erre minek szülsz gyereket?

2016. nov. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 anonim ***** válasza:
77%

Azèrt nézd át azokat a babaruhákat, mert érhet kellemetlen meglepetés...

Egyébként nem dobtunk ki semmit...eladtuk, elajándékoztuk.

2016. nov. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 anonim ***** válasza:
93%

Jaj,gondolom láttad a sejtcserés támadást és most megihletett.

Csak tudod felnőtt emberek sem tudnak békében élni egymás mellett,ha már kihűlt a kapcsolat,nehogy két ilyen taknyos,mint ti,akik tanulás helyett csináltak inkább gyereket!

A habosbabos kis rózsaszín álmaidat meg gondold már át még egyszer!

A 20 éves pasikád,ha ténylég leqrta a barátnőd,nem szerethet nagyon,szóval rá és az eltartásra nem alapoznék.

Maradnak anyáék,mert ugye te nem dolgozol,mert babikázol. Szóval honnan lesz kajára,pelenkára,gyógyszerre stb.? Mesélj!

2016. nov. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 anonim ***** válasza:
53%

Huh, azzal egyetértve, hogy nem lesz diadalmas menet, azért kőkeményen lesokkol,t hogy milyen elképesztő apári módon beszélnek a kérdezővel a legtöbben, holott ő egyik válaszában sem volt sem trágár, nem bunkó. Nem szeretem a felelőtlenséget, pláne ha egy gyerek életéről van szó, de nem egy írástudatlan, putriban tengődő, alpári kis p*csáról van szó a megnyilatkozásai alapján, mégis olyan ocsmány módon beszéltek vele.

Nem ti fogjátok felnevelni, nem ti fogtok kínlódni minden hónapban, mégis olyan szintű gyűlölet sugárzik a szavaitokból, hogy elképesztő.

Mondjátok neki, hogy NAGYON nehéz lesz egyedülálló anyaként, mondjátok neki, hogy mennyibe fog kerülni ez neki havonta, mikre kell készülnie, de mindezt lehet emberi hangnemben is. Úgy ahogy ő is beszélt veletek. Ne haragudjatok, ti ilyen beszédstílus alapján titeket sem egy felelősségteljes szülőnek néz elsőre egy kívülálló...


Kérdező, ha eldöntötted, baromira kösd fel a gatyád, életed legnehezebb időszaka jön.

2016. nov. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/84 anonim ***** válasza:
77%
A kérdező egy borzasztóan naív, gyermeki lelkületű egyén. Mondjuk én főként keményebb hangviltelű válaszokat olvastam, alpárit nem annyira, de a kerdezőnek szüksége van a kemény megjegyzésekre. Mert az élet kemény, és ha ezt gyorsan megérti, akkor talán felnő a gyerekvállaláshoz.
2016. nov. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:
47%

A gyermeki lelkű saját gyerekedet is le fogod idiótázni, meg degeneráltozni, meg hasonló hangvételű jelzőkkel illetni, csak mert kemény világban élünk, és a következő generációnak baromi nehéz élete lesz?

Normális hangnemben is beszélni valakivel, aki segítséget, ötleteket kér, hogy megoldjon egy nagyon nehéz helyzetet az életében.

Itt a legtöbb tini anyuka, olyan mocskos, tanulatlan stílusban reagált mindig amikor ilyen kérdéseket tett fel és olyan válaszokat kapott amire nem számított, ez a lány, ezerszer értelmesebb és türelmesebb, én már fele ennyi ocsmányság után kiakadtam volna, pedig egy 10essel idősebb vagyok. Le a kalappal a kérdező előtt, hogy ennyire kultúrált bírt veletek maradni.

2016. nov. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:
100%

Pedig jó, ha szokja a kérdező a kiképzést, mert a következő pár évben (évtizedben) fog kapni jó pár negatív megnyilvánulást!

Én két év házasság után, 25 évesen szültem. De 16-18 évesnél nem néztem ki többnek. Bizony volt olyan hét, mikor háromszor mentem haza sírva, mert ismeretlenektől megkaptam a "taknyos kis qurva" jelzőt.

És a való életben nem tudod átgörgetni a neked nem tetsző kommenteket.

2016. nov. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 A kérdező kommentje:

sajnos már nem aktuális a kérdés. a tegnapi nap elvetéltem. meghalt a kicsi.

tudom sokan kívántatok nekem rosszat, miután olvastátok, hogy milyen elvetemült egy ötletem van. de az a fájdalom amit most érzek elviselhetetlen és soha nem kívánom senkinek. reményvesztettség? düh? letargia? halálvágy? egyik sem fejezi ki. szavakkal leírhatatlan. még ha alkalmatlannak is találtatok az anyaságra... én már most mindennél jobban szerettem a kicsimet. de így a kérdés már nem áll fönt. azért köszönöm azoknak akik segíteni próbáltak! most nagyobb súlyú fájdalommal kell megbírkóznom.

2016. nov. 30. 23:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!