Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Foglalkoznál a környezet...

Foglalkoznál a környezet véleményével?

Figyelt kérdés

4.gyereken gondolkodunk,legnagyobb gyerekünk 7eves.

Albérlet,65 nm.

Tok jól elvagyunk és a picinek is meg lenne a helye.Persze idővel saját ingatlan a cél.

Sokaknak mar attól is kerekedik a szeme,hogy három gyerekkell vagyunk ekkorában és albérletben...


2017. nov. 17. 14:32
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
30%
Én még nem érzem magam őskövületnek a 28 évemmel. Mindenkinek mások az igényei, én pl.cukrászdában vagy kávézóban találkoztam tiniként a barátaimmal. Ez csak egy a számtalan lehetsége példa közül. Lényeg, hogy minden családnak mások az igényei. Egyedül a kérdező tudja, nekik milyen körülmények közt fér bele a 4.gyerek. Más világ van... Nem kell sodródni az árral. A másodikos gyerekem minden osztálytársának van okostelefonja. Az enyémnek nincs és nem is követelőzik miatta. Én sem követelőztem soha semmiért, pedig lett volna pénz több olyan dologra is, ami a többi gyereknek volt. De megértettem, hogy csak azért, mert másoknak van, még nem biztos, hogy hasznos és szükséges. Pedig akkor is más világ volt, mint a pl.a szüleim idejében. A mai napig hálás vagyok a szüleimnek azért, hogy őket nem érdekelte a "más világ" őrület.
2017. nov. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
37%
*másodikos öcsém
2017. nov. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
100%

Akkor fizesse mind a 4 gyerekenek a napi cukraszdazast?! Ugye nem gondolod komolyan hogy ez normalis hogy valaki ne tudja a baratait vagy parjat athivni soha, hanem mindig uljenek be valahova? Nem lesz olcso mulatsag. Es egy tininek szuksege van privat eletterre, ez egeszen mas mint a kisiskolasnak az okostelefon! De amugy abban igazat adok hogy a kerdezo donti el.

Csak sokszor a "jaj de szeretnek babazni megint" (vagy rosszabb esetben a "nem akarok dolgozni inkabb szulok es szulok es szulok es szulok") erzest fel kell hogy valtsa az, hogy a gyerekek erdeke fontosabb. De nem vagyunk egyformak.

2017. nov. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
16%

Igazad van, én nyilván nem voltam tini, nem tudhatom, mire van szüksége egy tizenévesnek.

Nem véletlen írtam, hogy mindenkinek mások az igényei, az ő családját és körülményeit egyedül ő ismeri.

2017. nov. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
84%

Mi hárman(két felnőtt egy 3 éves) élünk 60 nm-en, és néha még ennyiünknek is kicsi.


6 fős családnak már kell két fürdő, két wc, hacsak nem akarod iskolába-oviba indulás előtt két órával felkelteni őket, hogy mindenki elkészüljön.


Meg ugye az anyagiak. Most még cukik meg nem kerülnek sokba, de mikor már jönnek a különórák. Tesóm (15 éves) jár angolra(30 ezer)matekra(14 ezer) és táncolni(20 ezer). Ha minden gyereketek csak egy külön foglalkozásra jár, már az is 100 ezer feletti kiadás. Tehát ha legalább 6-700 ezret kerestek, és nem albérletben éltek, akkor talán nem lesz nélkülözés. De egy családi program, pl az állatkert is ott van hogy 20 ezer 6 embernek, és még nem ettetek nem ittatok.

2017. nov. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
100%

Lehet sok gyerek kis lakásban normál pénzből, csak épp sokszor kell nekik megmagyarázni, hogy mire miért nincs épp pénz. És tudom, erre a standard válasz "az én gyerekeim nem lesznek anyagiasak, ők boldogsággal laknak jól és szeretet lesz a hobbijuk", de attól még lehet hogy lesznek vágyaik csak nem mondják majd, mert minek....úgyis tudják hogy a szüleik felelőtlensége miatt az ő számukra csak vágy marad, ami más gyereknek a normális hétköznapok része. (Állatkert, edzések, mozi, egy drágább ruhadarab, stb.)


Persze ha gazdagok vagytok akkor nem szóltam, akkor 4 gyerekre is lesz bőven. Csak akkor gondolom nem egy ekkora albérletben laknátok..............

2017. nov. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
100%

Hiába magyarázzuk neki...

Eldöntötte, most csak önigazolást keres, hogy igenis jó lesz ez mindenkinek.

Pedig sajnos baromira nem.

2017. nov. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
100%

"Nem véletlen írtam, hogy mindenkinek mások az igényei, az ő családját és körülményeit egyedül ő ismeri."


És ő honnan tudja, hogy mik lesznek a gyerekek igényei? Honnan tudja előre, hogy ők mind egy szobában akarnak lenni? Hogy minden kicsit is extra dologról le akarnak majd mondani? Én pl azért szerettem a saját szobát, mert ott lehet maszturbálni, felfedezni az ember testét. Kétszer nem mondom, hogy ez hozzájárult ahhoz, hogy jó a szexuális életem. De pl fiúként nem lehet túl jó érzés a reggeli merevedést takargatni a tesók elől és még sorolhatnánk.

2017. nov. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyáltalán nem eldöntött dolog ez nalunk,csak foglalkoztat a kérdés.Én nem,nem azert szeretnék meg egyet hogy ne kelljen dolgozni,hiszen most is azt teszem...

Valóban megváltozott a világ,ami mögé speciel mi nem állunk be..Ezzel most nem megint magamat akarom igazolni,de szerintem manapság lassan több joga van egy gyereknek mint kötelezettsége.elképesztően rosszul nevelt és szemtelen egy csomó gyerek és ez nem jo így, de ez mar más tema.

Azert vannak olyan ismerőseim akiknel tinik vannak és azert a minden napos baráti átjárás hétköznap,meg a havi 100ezer/gyerek a külön órák miatt, eléggé elrugaszkodott dolog azerintem.Persze lehet így is,de azert lehet ennél szerényebben is normálisan úgy,hogy nem a “szeretettel laknak jól”.

Abszolút tisztában vagyok azzal,higy egy újabb gyereknél mar a meglévők igényeit is figyelembe kell venni,csak nem mindegy kinél mik az igények.

De mindegy is,nem akartam ilyen vitát szítani,mindenki úgy éli az életet ahogy neki és a családjának jo.

Számomra az a megdöbbentő,hogy aki nem a mai gondolkodás vonalán megy,az kb le van hülyézve,meg el van ítélve...Egy olyan hozzászóló volt,aki hasonlóan gondolkodik mint en,és totál le van pontozva...Ilyenkor azert annyira kiváncsi lennék arra,ha élőben találkoznánk vajon kinek hogy változna a véleménye.Mert abban biztos vagyok,hogy mindannyian a legjobbat akarjuk a gyerekeinknek,azt szeretnénk hogy felnőttként megállják a helyüket és hasznos tagjai legyenek a társadalomnak.Csak ugye ehhez más-más úton haladunk.Lehet erről itt vitázni melyik jo,melyik nem,de úgyis az élet igazolja majd ezt.

Tényleg köszönöm hogy írtatok.Azert az látszik,hogy egy ilyen összetett kérdést teljesen felesleges feltenni itt,hiszen nyilvánvalóan mindenki magából kiindulva válaszol,a saját értékrendjét képviseli és azert egy ilyen kerdes eléggé sok tényezős...

Vicces belegondolni,hogy itt egymasnak feszülnek az álláspontok,amik lehet fel sem merülnének egymással kapcsolatban ha ismernénk egymast :)

2017. nov. 18. 09:40
 30/69 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásokért,telefonról írok,néha elnyomom....
2017. nov. 18. 09:43
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!