Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Foglalkoznál a környezet...

Foglalkoznál a környezet véleményével?

Figyelt kérdés

4.gyereken gondolkodunk,legnagyobb gyerekünk 7eves.

Albérlet,65 nm.

Tok jól elvagyunk és a picinek is meg lenne a helye.Persze idővel saját ingatlan a cél.

Sokaknak mar attól is kerekedik a szeme,hogy három gyerekkell vagyunk ekkorában és albérletben...


2017. nov. 17. 14:32
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
83%

Harmadik vagyok a négy gyerekből.

Borzalmas volt.

Bátyám kapott egy külön lyukat, egyedüli fiúként, mert már ciki volt mindenkinek, hogy elkezdett kamaszodni (pl reggeli merevedés)

Mi hárman lányok meg bezsúfolódtunk 10m2-re.

Gyűlöltem. Én aludtam az emeletes ágy tetején, alattam a mocorgós húgom. Tesóm. 11ig éjfél ig olvasott, zavart a lámpafény, a többiek meg utálták, hogy fél négykor már fentvagyok. Bátyám laktóz érzékeny, aki szereti a fagyit. Bizony odab..szott ez az infó a vécéhasználathoz.

Hárman lányok a kirepülésig utáltuk egymást. Már csak a húgom lakik otthon.

Nővérem kiment Hollandiába, online építettük a testvéri kapcsolatot. Aztán azon nevettünk, hogy egy hét után már megint egymás agyára mentünk.

Egyszerűen nem egészséges.

2017. nov. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
81%

Én vagyok a különórás. Nálunk kellett az angol és a matek, mert enélkül biztos bukás lett volna. A tánc pedig hobby, mert ugye egy gyereknek/kamasznak arra is szüksége van.


Ha neked szerencséd van és nincs szükségetek plusz órákra, azért akkor is, ha csak egy gyerek, egy hobbyt űz, alsóhangon négy gyereknél már az is legalább havi 50 ezer. És akkor még nem drága és eszközdús dologról van szó, mint pl a lovaglás. Barátnőm lovagolt, ott csak erre elment évi közel 400 ezer. Ugye az órák, a speciális ruhák, az edző stb.

2017. nov. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
76%
Neked és a férjednek van külön szobátok vagy a nappaliban laktok?
2017. nov. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 A kérdező kommentje:

Most őszintén,mit szamit ezek után hogy van-e külön szobánk vagy a nappaliban alszunk?Aki eddig elítélt az ez után is el fog,aki meg nem,az pontosan tudja,hogy nem feltétlen ezen mulik a jo párkapcsolat...Lassan 10éve eleunk egyébként boldog házasságban.

Én máshogy nőttem fel.Nem volt mar kiskorunkban megtervezve minden,szüleim nem azt számolgatták hogy vajon lesz-e pénz ilyen-olyan külön órára.Megsem érzem azt,hogy bármiben hiányt szenvedtem volna.És egyik tesom sem.

De ez van,ahogy mar írtam,mások vagyunk,más nevelési elvekkel.

Tényleg elgondolkodtam a hozzászólásokból.Nem tudom mi hogyan fog alakulni,de érdekes volt olvasni a válaszokat.

2017. nov. 18. 11:49
 35/69 anonim ***** válasza:
64%
Igen is számít. Mert ha nektek jogotok van a magánszférához a külön szobával, a gyerekeiteknek miért nincs? Költözzetek ki szépen a nappaliba, a szobátokat kapja meg az egyik gyerek és akkor simán elfértek. Bár igazatok van, ha bepolcozzátok a gyerekszobát, akár tízet is szülhetsz 4 négyzetméterre.
2017. nov. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 A kérdező kommentje:

Miért szülnék meg 10et...???

Nem igazán ertem az indulatokat...mar a kérdésben leírtam mekkora legnagyobb és hogy lesz saját ingatlan majd.

Most még nagyon nem igénylik a külön szobát,egyelőre az büntetés nekik ha külön szedem oket...

De mindegy,részemről lezártam a beszélgetést.

2017. nov. 18. 14:15
 37/69 anonim ***** válasza:
16%

Egyetlen 100%-ra pontozott, ahány szoba, annyi gyerek válaszolónak se tűnt fel a kérdező stílusából, hogy nem egy "szülök ész nélkül" típusú emberről van szó?

Nem tudom, milyen környéken éltek, de ha most gyorsan sorra veszem az ismerőseimet, akik közt van orvostól az egyetemi tanáron át mérnökig mindenféle ember, akik 2-3 szobás lakásban nevelnek 2-3-4 gyereket, nem hiszem, hogy a kérdező esete egyedinek számít. És valóban, sokan közülük a nappalit használják hálónak és köszönik szépen, jól megvannak. De persze, ha az az érv, hogy a kamasznak legyen hol maszturbálnia, az teljesen más.

Én írtam, hogy iskola után cukrászdában találkoztam a barátaimmal (kb.havonta egyszer, nem minden nap, ahogy azt az engem kérdőre vonó válaszoló írta). A többi találkára bőven jók voltak az udvar zegzugai. Nem értem, mi változott az elmúlt 10-15 évben, de ezek szerint észrevétlenül elsuhant mellettem az idő. Szerencse, hogy sikerült hasonlóan gondolkodó férjet találnom és a szexuális életünkkel sincs gond annak ellenére, hogy a szüleim nem biztosítottak külön szobát a gyakorlásra.


Nem az a gond, hogy valakinek más a véleménye, engem nem zavar, ha bárki szobaszámtól teszi függővé a gyerekei számát. De ez a lekezelő stílus nagyon bántó tud lenni. Ahogy az is, hogy pl. szinte próbáltok meggyőznial arról, hogy 5 gyerek/2 gyerekszoba/90nm-en nem is volt normális gyerekkorom.

Van, akinek nem válik be (ahogy itt is írták páran), de olyan is rengeteg van, aki csillivilli palotából jött külön szobával és külön órákkal, mégis boldogtalan.

2017. nov. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
54%
És a saját ingatlanban lesz mind a 4 gyereknek saját szobája? Nem hiszem. Ha most nem tudtok nagyobb albérletet fizetni, akkor miből lenne kb 30-40-50 milliótok egy megfelelő nagyságú házra? Nálunk az ilyen 140 nm-es, jó állapotban lévő hátak 40 millió alatt nincsenek.
2017. nov. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
55%
házak
2017. nov. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
13%
Gratulálok a válaszolóknak, szobát tudnak adni a gyereleinek, de észt nem, ha még azt is nehezükre esik megérteni, hogy a piros gombot nem akkoe kell megnyomni, ha ők nem értenek egyet valamivel.
2017. nov. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!