Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Foglalkoznál a környezet...

Foglalkoznál a környezet véleményével?

Figyelt kérdés

4.gyereken gondolkodunk,legnagyobb gyerekünk 7eves.

Albérlet,65 nm.

Tok jól elvagyunk és a picinek is meg lenne a helye.Persze idővel saját ingatlan a cél.

Sokaknak mar attól is kerekedik a szeme,hogy három gyerekkell vagyunk ekkorában és albérletben...


2017. nov. 17. 14:32
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos tipikusan az a no vagy, aki a realis ervekre annyival reagal hogy "kar volt megkerdezni!!!"

Ha te mar eldontotted hogy odaszulsz megegyet es az eszervek sem erdekelnek, akkor valoban kar volt. Vegulis idegenek vagytok, nekunk valaszoloknak tokmindegy hogy nonek fel a gyerekeid a te "mas sikon mozgo" vilagodban.

2017. nov. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
83%
A környezetével nem. A saját véleményem miatt nem vállaltam volna már hármat sem ilyen körülmények közé.
2017. nov. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
73%
A környezet véleménye hidegen hagy. Sok olyan döntést hoztunk a férjemmel, amit a környezetünkben nem tetszést, megbotránkozást váltott ki (pl. munkahely váltás, férjem volt gyeden stb). De a saját értékrendem miatt nem szülnék egy ekkora albérletbe 4 gyereket. Nekünk jövőre születnek meg a hármas ikreink a fiunk mellé. 120 négyzetméteres a házunk, de már azon gondolkodunk, hogy amikor kamaszodnak, akkor hogyan bővítsük ki, hogy mindenkinek kényelmes legyen.
2017. nov. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
74%
Ha tudtok minden gyereknek saját szobát adni, nem gond. Minden más esetben kínzás, a gyerekeidre nézve. Ilyen pici helyen ennyi embert bezsúfolni..még a börtönben is több az egy főre jutó négyzetméter.
2017. nov. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak ketten voltunk a fiú tesómmal (én lány vagyok) egy szobában, de gyűlöltük egymást, csak mert apám úgy döntött, hogy házépítéskor spórolják már meg azt az egy szoba árát, el lesz a két gyerek egy 3x4 méteres szobában... Nálatok se lesz ez másként, ha négyen lesznek egy szobában.
2017. nov. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 A kérdező kommentje:

Jo,hogy 1 kerdes és 2 válasz alapján tudod,hogy en “tipikusan az a nő vagyok”....

Igenis számítanak az ész érvek,csak azt felejtettem el,hogy ezeket az ész érveket olyanoktól kell meghallgatnom akik számítanak.

Régen aktiv tagja voltam az oldalnak,aztán ilyen esetek miatt kezdtem el hanyagolni.

Nem azzal van a baj,ha valaki őszinte véleményt ír még akkor is,ha az valószínű nem tetszik a kérdezőnek,hanem ha a saját látásmódjàt kivetíti a másikéra és annak jelenlegi életmódját is negatívan ítéli meg.

A más síkon mozgunk dolgot nem egy kifogásnak szántam,amire hivatkozva nem kell a másikat meghallgatni.

Csak nekem van 4 tesom..megéltük azt is,hogy mindanyiunknak a legjobb telefonja volt elsőnek az osztályban és azt is,mikor napokig krumplis teszta volt az ebéd.Mikor külön szobáink voltak már(sokáig pici lakásban laktunk 6an),akkor is egy szobát használtunk,egyutt voltunk,mert úgy nőttünk fel,hogy egyutt voltunk.Igy persze viitatkoztunk is,de mindig kibékültünk rovid időn belül.Soha nem irigykedtunk a másikra!!

Már felnőttek vagyunk.Egy igazán közeli barátnőm van,de tudom,hogy akikre mindig számíthatok az a családom!!!!Mikor baj van(akarmelyikünkkel) mindenki összefog! És ez nevelés kérdése!!!!Parom családja ugyan ezt képviseli.

Nem tudom manapság mit kell azon érteni,hogy akkor vállalj gyereket ha tutira tudod egyetemre küldeni és tini korban ki tudod szolgálni az igényeit.Ezt egyszerűen nem lehet előre garantálni.Pedsze az ember erre törekszik,ezért dolgozik.

Volt olyan,hogy tini korunkban nem kaptuk meg ezt vagy azt a menő dolgot amit szerettünk volna szimplán azert mert nem volt rá pénz.Felfogtuk,megértettük,azóta sincs egyikünknek se lelki baja ebből.Ugy gondolom ez mind nevelés kérdése.Bizom benne hogy mi is tudjuk majd legalább annyira bölcsen nevelni a gyerekeinket ahogy azt szüleink tették,hogy mikor ők felnőttek lesznek és gyereket vállalnak és hasonló véleménybe futnak mint a tied kedves válaszoló ők is mosolyogjanak majd tudván hogy ez tud máshogy is működni.

2017. nov. 17. 17:08
 17/69 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat is elgondolkodtatóak.
2017. nov. 17. 17:12
 18/69 anonim ***** válasza:
70%

Vállaljatok be még vagy hármat minimum. Aztán a családiből, ilyen-olyan segélyből hamar összejön a házra való. Vagy ha nem, akkor a nagyok már mehetnek később dolgozni is.

Emeletes ágyakkal simán megoldható, hogy egy szobában legyenek, ha függönyöket tesztek rájuk, mondhatni lesz magánszférájuk is így!:)

2017. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
23%
Engem nem érdekelne a környezetem véleménye. Nekem is 4 testvérem van, mindig volt otthon kisgyerek. Az 5 gyerekre 2 gyerekszoba jutott, az egyik 11, a másik 12 négyzetméteres. De igazából állandóan a konyhában vagy a nappaliban lógtunk, a gyerekszobákba csak aludni jártunk. 90 nm volt a házunk. Olyanok ezt nyilvá nem értik meg, akik szerint csak akkor szabad gyereket vállalni, h minden gyerek külön szobát kap. Szép is lenne, már kihalt volna az ország.
2017. nov. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kulon szoba a lenyeg. De a gyerekeknek sem jo, ha nincs privatszfera.

Es igen, regen a kerdezo gyerekkoraban normalis volt 3-4-5 teso ketszobas lakasokban de mar mas vilag van, onallobbak, hamarabb igenylik a privat szferat.

Tudom mert en is ugy nottem fel hogy nem lehetett kulon szobam, es imadom a tesom es a szuleimet, de a gyerekeimnek mar jobb eletminoseget szeretnek.

Ezert mi csak akkor vallaltuk a masodikat (!) amikor nagyobb lakasunk lett. Es direkt 4 szobasat valasztottunk, hogy ha 3. gyerkocot is akarnank, neki is biztosithassuk a sajat kis eletteret.


Kelzeld el kerdezo, ha a nagyobbaknak parjuk lesz tinikent, hova viszik ojet nalatok?! Marmint nem a szexre gondolok hanem a kis maganszferara ami egy egeszseges tini eletenek KELL! Vagy a haverjait, legjobb baratjat hova hivja fel, a 2-3 kisteso szobajaba ahol lepni sem lehet a kismotortol meg jatekoktol?


Egyszeruen kitolas a mai vilagban ennyi gyereket egy nem nagycsaladosoknak valo helyre odaszulni. Regen mas volt, amikor mi voltunk gyerekek estig rohangaltunk a jatszon vagy a reten. Aztan emeletes agyakon egymas hegyen-hatan aludtunk. De ma ez is megvaltozott, mint minden! Ma mar jobban koncentralunk az egeszseges maganszferara ami a gyerekeknek is jar! Foleg tinikorban. Csak gondolj bele....

2017. nov. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!