Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Foglalkoznál a környezet...

Foglalkoznál a környezet véleményével?

Figyelt kérdés

4.gyereken gondolkodunk,legnagyobb gyerekünk 7eves.

Albérlet,65 nm.

Tok jól elvagyunk és a picinek is meg lenne a helye.Persze idővel saját ingatlan a cél.

Sokaknak mar attól is kerekedik a szeme,hogy három gyerekkell vagyunk ekkorában és albérletben...


2017. nov. 17. 14:32
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 A kérdező kommentje:

Koszonom 37-es,azért megnyugtató látni,hogy van aki érti mire gondolok:)

De amugy hol írtam,hogy nincs pénzünk nagyobb albérletre,hogy ezért mennyit fizetünk és hogy mennyit teszünk félre,mennyi a megtakaritasunk?Ha jól emlekszem sehol...ennek fényében viszont csak arra tudok gondolni,hogy a vàlaszlók többségének a “gyerek mennyiséggel” van leginkabb baja.Igazàn sajnalom a negatív gyerekkori emlékeket ill. azt,hogy ezek szerint nem láttatok még olyan nagy családot ahol vannak lemondások,nem kapnak meg szélsőségesen mindent a gyerekek(ez szerintem amugy pedagógiailag fontos) és mégis kiegyensúlyozottak,normálisak,boldogok.

De nem is tudom mire számítottam mikor feltettem a kérdést,hiszen ma sajnos inkább az a tendencia, hogy a gyerekek valós vagy csak a szülő által valósnak hitt igényeit minden módon ki kell elégíteni...(lásd.kulon szoba onkielegites céljából...nonszensz...)

Szerintem ez nem vezet jóra,de ezt már korábban leírtam.

2017. nov. 18. 15:26
 42/69 anonim ***** válasza:
64%
Ha van pénzetek nagyobb albérletre minek zsúfolod össze a gyerekeidet? Élvezed hogy nekik rossz? Tényleg nem értelek. 65 nm 5 embernek is élhetetlen nemhogy 6nak.
2017. nov. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
74%

"lassan több joga van egy gyereknek mint kötelezettsége"

Még szép, hogy több joga van egy gyereknek, mint kötelezettsége. Legalábbis a normális családoknál.

2017. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
75%
Időről időre felteszed ezt a kérdést. Mindig odalyukadunk ki, hogy lenne pénzetek nagyobbra, csak élvezitek, hogy így élhettek. Lelketek rajta. Nekünk kell a tér. Hogy rossz időben is ugrálhasson a gyerek trambulinba, játszószőnyegen, kicsit átmozgatósabb játékra is legyen hely itt bent (pl.: műanyag teke, kicsi kosár). Később pedig legyen lehetősége félrevonulni egy saját szobába. Ha akarja aludhasson itt barátnője/barátja/szerelme. Hogy fent lehessen tovább mint a testvérei vagy éppen lefeküdhessen hamarabb aludni. Az ember társas lény, de mégis sokszor vágyik magányra. Főleg, amikor kamaszodik, amikor változik a teste, lelke. Ettől megfosztani szerintem ostobaság egy gyereket. Ha nagyobb helyen laktok, több szobában, attól még dönthetnek úgy, hogy egy szobában alszanak. Vagy pár nap együtt alszanak, máskor külön. De folyamatosan alkalmazkodni nem jó. Én nem kollégiumot tartok fent itthon, hanem egy családi otthont, ahol mindenkinek megvan a lehetősége a legkomfortosabban érezni magát.
2017. nov. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 A kérdező kommentje:
:) meg soha nem tettem fel ezt a kérdést....
2017. nov. 18. 16:02
 46/69 anonim ***** válasza:
84%
A cukraszdas valaszolo es a kerdezo egyet ertenek, azonban a tobbi kozel 30 valaszolo meg nem. Ilyenkor felmerul hogy ha valaki megy autopalyan es sok-sok kocsi jon szembe, akkor vajon ki van a rossz savban? ;)
2017. nov. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
14%

Bennem pedig az a kérdés merül fel, miért fáj az valakinek, hogy attól, hogy ő 120 nm-t is evésnek érez 2 gyerekre, mások még tudnak többen, kisebb helyen is boldogan és elégedettrn élni. Tökéletes gyerekkorom volt úgy, hogy a 4 testvéremmel és a szüleimmel 90 nm-en osztoztunk. Semmiben nem szenvedtünk hiányt, ma sem érzem úgy, hogy egy nagyobb házban, esetleg trambulinnal boldogabb lettem volna.

Nem hiszem, hogy egyedül vagyunk a véleményünkkel, de ha valakinek örömet okoz, hogy egy anonim oldalon az ő véleménye győzött és úgy gondolja, emiatt egyedül ő jogosult arra, hogy megmondja, mi a normális és földbe döngöljön másokat, hát egészségére.

2017. nov. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nektek 90nm volt, a kérdezőéknek 65..az 25 nm-el kevesebb ami egy nagyobb méretű szobányi terület.
2017. nov. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
100%
A 90 nm az nem kicsi! Szoval bort iszol, vizet predikalsz.
2017. nov. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 A kérdező kommentje:

Szerintem túl sok ember idegesit titeket ezen az oldalon,az nem lehet?Ezert osztjátok csípőből az embert... gondolom...vagy csak jólesik anonim módon kiadni a máshol felgyülemlett feszültséget...

Azert nem megyünk nagyobba,mert ez MOST jo így!!nem nyomorgunk,akármennyire hihetetlenül hangzik...

Viszont azt sem írtam sehol,hogy itt fogunk maradni....

De tenyleg mindegy.

Ja és attól még hogy ebben a kérdésben itt csak egy ember ért velem egyet az nem azt jelenti,hogy rosszul gondoljuk....szerintem.

2017. nov. 18. 21:58
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!