Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A saját otthonomban nekem...

A saját otthonomban nekem kell fegyelmeznia férjem fiát?

Figyelt kérdés
A férjem úgy gondolja ha nekem nem tetszik valami szóljak én. Ő nem fegyelmezi elintézi ilyennel hogy hàt ezt nem kéne. Meg màr úgyis mindegy. Ha mondon hogy kicsit fogja màr azt mondja segítsek én én fegyelmezzem. Most kiborultam és leotdítottama pàrom. Nem neveltem még gyereket de vannak olyan dolgok amik nem férnek bele.
2018. febr. 11. 11:58
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mi lett Kérdező. Köszönöm!
2018. febr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 A kérdező kommentje:
Beszélgettünk. Megbeszéltük a kis dolgokat is megbeszéljük. Segíteni fog ha itt van pakolni utànna meg ilyenek. Bennem rossz érzés van mint amikor nagyon megbàntottak. Gondolom elmúlik majd.
2018. febr. 13. 05:24
 43/60 anonim ***** válasza:
25%
De nem te álltál össze egy gyerekes apával?inkabb hagyd őket békén.
2018. febr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
28%

43-as, akkor ezek után egyik elvált, gyerekes apának se legyen normális kapcsolata, ne is élhessen boldog párkapcsolatban, csak és kizárólag futó kalandjai lehetnek, mert ott a gyerek?

A volt feleségnek még inkább ott a gyerek, mégsem kezdi el senki sem fikázni az új párját, hogy "hát, minek jöttél össze egy kisgyerekes anyukával"!


Nehogy már a kérdező legyen a sz.mét, mert az anyuka és apuka lesz.rják a saját gyereküket, nem nevelik, esetleg anyuka még uszítja is.

2018. febr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. A gyerek miatt nem maradtak együtt mert nem szerették egymàst. Akkor így senkinek nem lehet pàrja? Sajnos nem vàltozik a helyzet. Pedig én mindig azt főzöm amit szeret mikor jön a boltba is gondolok rà veszek olyan dolgokat amit szeret. És csak egy kis tiszteletet kérek meg , hogy tudja hogy viselkedjen. Az apja meg àlljon mellém mert én kevés vagyok.
2018. febr. 19. 15:03
 46/60 anonim ***** válasza:
Nem olvastam vegig a kommenteket, de nekem eszembe jutott az, hogy eleg nehez helyzetben vagy mivel a gyerek nem a tied. Probalj meg vele szot erteni, pl jatekosan lrobalj vele osszepakolni, mondd neki hogy ha jol viselkedik es ugyes lesz akkor kap csokit vagy elmentek jatszoterre vagy megneztek egy meset stb. Szerettesd meg magad a kiskolokkel :) hatha nevalik, egy probat meger.
2018. febr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
12%
Nehogymár egy gyerek legyen a hibás es nem kivánatos ember a hulye szulei miatt.utálják minden oldalrol. A nő helyett egy masik szereto szivű nő kell akivel szeretetben élhetnek és nem idegben.
2018. febr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
39-es hogyhogy mi köze hozzá? A gyereke annak az embernek aki a legközelebb áll hozzá a világon, tehát ez már az ő családja is, az ő gyereke is, akkor is ha van vér szerinti anyukája. Nem értem ezen mit nem lehet érteni, szerintem csak trollkodsz.
2018. febr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
82%

Légy kedves a gyerekhez, de éreztesd vele, hogy a tetteinek következményei vannak.

Ha szándékosan kiöntötte a gyümölcslevet, azon a hétvégén már csak vizet isztok. Azt egyszerűbb feltörölni.

Ha nem sikerül betartania "az asztalnál ülve eszünk" szabályt, elzárod az összes széthordható ennivalót. Ha nincs kulcs a konyhaajtóhoz, most csináltass egyet. Gyerek még nem halt éhen uzsonna és vacsora között.

Nem kötelező használni a kérem és köszönöm szavakat, de te sajnos nem érted meg enélkül, amit akar. Akkor se, ha hangosan ordítja.

A játékokat én nem pakoltatnám folyamatosan (a saját cuccomat is szerte hagyom), de este mindenki vigye el a közös területekről a holmiját. Akiét figyelmeztetés ellenére nekem kell összeszednem, azét egy hétre elzárom. Vagy fölösleges volt neki, akkor vissza se kéri, vagy hiányolja, és legközelebb nem várja meg, hogy begyűjtsem.

Ti esetleg az anyukának visszaadhatjátok vasárnap este, ha valami fontos dologrl van szó.

Emellett válaszd ki a legidegesítőbb rossz szokását a gyereknek, és tűzz ki valami jutalmat arra az esetre, ha ezt nem csinálja. Pl. köpködi az ételt. Minden étkezésnél (étkezéseken kívül ugye nem is eszik, tehát nem is tudja áthágni a szabályt), mikor ez nem fordult elő, kap egy csillagot egy fali táblára, tíz csillagért jár egy matrica és három matricáért valami "nagy jutalom". Extra édesség, távolabbi szuper játszótér, bármi, aminek örül, nem túl nagy megterhelés nektek, és a gyerek nem juthat hozzá csak úgy.

Ebbe a jutalmazási rendszerbe a többi jó vagy rossz viselkedés NEM SZÁMÍT BELE! Ha száz ördög is bújik a gyerekbe, de ezt az egy szabályt betartja, jár a csillag. Ha pedig nem tartja be, nem kaphatja meg, hiába az alkudozás, igérgetés. Érezzetek vele együtt, és mondjátok, hogy majd legközelebb biztosan sikerül. Viszont ne is vegyetek vissza a megszerzett jópontokból, mert akkor az egész értelmét veszti a gyerek számára.

Két három hónap után, ha már automatikussá vált a megcélzott viselkedés, lehet egy újabbat választani.

Még egy fontos dolog: A szabályok a józan ész határain belül mindenkire vonatkoznak. Nyilván nem kell mindenkinek 8-kor lefeküdnie, de pl. az ennivaló ide-oda hurcolásáról én lemondanék, amíg a gyerekkel ilyen problémák vannak.

2018. febr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
55%

Nah, a lepontozásból látom, hogy nagyon sokan úgy gondolják, hogy egy elvált apukának nincs joga párkapcsolathoz, új családba meg ne is gondolkozzon.


Szóval azok, akik ennyire lepontoztak, azoknak kívánom azt, amit ők maguk a kérdezőnek és a párjának, vagyis, amikor majd a lepontozók hasonló helyzetbe kerülnek, akkor remélem eszükbe sem jut tartós kapcsolatban gondolkodni, mivel elvált gyerekesként nincs hozzá joguk.

2018. febr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!