Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eltartani: IGEN! Nevelni: NEM!?

Eltartani: IGEN! Nevelni: NEM!?

Figyelt kérdés

Több ilyen kérdést/választ is olvastam már itt, de egy mainál betelt a pohár.


Sok szülő, főleg nő, miért nem engedi az új párjának, hogy nevelje is a nő előző házasságából született gyereket, és ne csak eltartsa?


Pl.:

- Miért nem szólhat bele a nevelőapa abba, hogy a 16 éves lány elmehet-e bulizni, prostinak sminkelve/öltözve?

- Miért nem szólhat bele a gyerek tovább tanulásába, főleg, hogy ő is beledob majd a kalapba?

- Miért jelen egyből szakítást és akár feljelentést is, egy jogos, nevelő pofon?


FONTOS!


NEM, a gyerek módszeres, részegen, félholtra veréséről beszélek! Olyan esetekről, amikor a gyerek pl. komoly összeget lop otthonról, vagy anyázik a pasinak.


NEM, arról beszélek, hogy még a naponta elhasználható WC papír mennyiségét is megszabja!



2019. jan. 24. 20:44
 61/96 anonim ***** válasza:
85%

Alapvető probléma van olyannkapcsolatban ahol az anyuka nem engedi nevelni a "nevelőapát"

Egy anyuka csaknolyan párt valaszt magának hosszutávra akire simán rá meri bízni a gyerekét, és egyetért a nevelesi módszerekkel ha már elsőre nem jött össze. Ha ez nincs meg akkor nem beszelhetünk teljes értékű kapcsolatrol ,bizalomról.

Akkor csak kell egy pasi neki aki fizet meg egyébb szolgaltatasok.

Viszont.

A pofont enbis elitélem lehet anélkül is nevelni,s ha én sosem adtam egx pofont sem a gyerekemnek az apjának sem engedem meg sőt az új páromnak sem. Mellesleg a törveny is tiltja. Lehet sok mas büntit alkalmazni( telefon pénz idő megvonás) de a kamaszkort túlélni kell a szülőknek nem pedig a gyereket verni.

Ha nem enged belefolyni a csaladi ügyekbe akkor onnan tipli mert nem vagy befogadva teljesen. Ezt eszre kell venni. És megtalalni azt aki teljes mértékben elfogad. Mert biztos van ilyen is.

En férjnél vagxok, de voltak nehéz időszakaink, és tudtam nehezen találnek olyat aki elfogad gyerekestül, es en is megbízok majd benne egy csalodas után. Mar nem csak magamert vagyok felelős, ez nagyon nagy teher a parkapcsolat kialakítására.

2020. jan. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/96 anonim ***** válasza:
32%
Húha...na innentől hót biztos, hogy csak szexre kell gyerekes mami.
2020. márc. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/96 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, nem mindegy, hogy mióta van együtt a pár. Ha fél éve jöttetek össze és előtte még gyereket sem láttál közelről, akkor mégis mit pattogsz? Nulla tapasztalatod van a gyereknevelésben. Ha meg mondjuk már 16 éve neveled a gyereket, akkor ilyen kérdés valószínűleg fel sem fog merülni. Amúgy meg olyan emberrel, akinek lop és verekszik a gyereke, nem kéne összejönni. Sokat elmond ez a szülőről. Nem is tudom milyen környéken élsz ahol ennyi bünöző kölyök van...

A kérdésre nagyon egyszerű a válasz: mit gondol az anyuka? Ha az anyuka szerint elmehet bulizni, elmehet tanulni bármit és nem veri a gyerekét, akkor te mégis milyen jogon akarod ezt felülbírálni? Ha anyuka egyetért veled, akkor megintcsak nincs probléma.

Amúgy meg érdekes hogy főleg női szemszögből van leírva a kérdés. Az nem baj ha a fiú megy bulizni és mindenkivel összefekszik? Á nem, az még menő is az ilyen szexistáknak, mint te. Meg mondjuk egy 16 éves fiút már nem olyan buli megütni, mert az már lehet, hogy erősebb és visszaüt...

Ja és az elvált apák is megérnek egy misét. A többség ugyanott folytatja a henyélést ahol abbahagyta, csak ezentúl nem az exfeleség az ingyenrabszolga, hanem a barátnő. Szemrebbenés nélkül várják el a 3 perces barátnőjüktől is, hogy 100% elássa az ő kölykük és feláldozza érte az életét.

2020. márc. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/96 anonim ***** válasza:
36%
Azért ez a "neeem, sose üss meg senkit" mentalitás is durva. Már nem csodálkozom, miért a sok visító, polcokat döntögető, seggét földhöz verő raplizós tanárverő gyerek, merthát nehogymár megüssük szegényt. Észérvek, aha....
2020. márc. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/96 anonim ***** válasza:
53%
"szülő: Kicsim, nem szabad -Kabbe! -hogy beszélsz? -Ahogy akarok. -szerintem nem helyénvaló a viselkedésed -Nem érdekel a véleményed -Akkor... öö... nincs vacsora -mentem haverhoz, csá" :D Na, ilyen esetben aki nem b_szna le egy isteneset, az meg is érdemli.
2020. márc. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/96 anonim válasza:
89%
A szomszédunk egy férfi, aki egy gyerekes nővel költözött össze. A 4 éves kislány jobban szereti a nevelőapját, mint a sajátját, akihez csak a láthatás miatt viszik, és az anyja helyett is sokkal jobb nevelőszülő.
2020. márc. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/96 anonim ***** válasza:
95%
18:33 a gyereket születésétől nevelni kell és akkor nem lesznek ilyen problémák. Késő akkor elkezdeni amikor már haverokhoz járkál. A veréstől meg csak még agresszívabb és utálatosabb lesz. Tiszteletet, szeretetet nem lehet beleverni, csak félelmet. Szerinted kik azok akik nem verik a gyerekeiket? Az a generáció, akiket vertek a szüleik. Ha ez ennyire jól működött, akkor vajon miért nem akarják a jól megvert szülők továbbadni?
2020. márc. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/96 anonim válasza:
14%
Na jó. A mai fiatalokat ne hasonlítsuk már az előző generációkhoz. Se pro, se kontra. Ahogyan a régi generációk alkalmatlanok lennének bizonyos mai feladatokra, úgy a maiak meg a régi felállást lennének képtelenek hozni. A régiek fegyelmezettebbek, irányíthatóbbak, addig a maiak egoistábbak, de sokkal céltudatosabbak. Régen elég volt a szép szó, a maiak inkább belehalnának, de csak azért sem.
2020. ápr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/96 anonim válasza:
22%

Ejha...mennyi rosszindulat van itt a nőkben. :(


Megütni én sem ütném a gyereket, de pokol lenne az élete, ha "arcoskona" velem, pláne, ha neki állna "púposkodni".


És igen, ha már fizetem a sulit, akkor az nem a "Büfés - ruhatáros" szak lenne, hanem ahová küldöm. Pl.: NKE

2020. ápr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/96 anonim válasza:
5%
ez jó kérdés
2020. máj. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!