Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eltartani: IGEN! Nevelni: NEM!?

Eltartani: IGEN! Nevelni: NEM!?

Figyelt kérdés

Több ilyen kérdést/választ is olvastam már itt, de egy mainál betelt a pohár.


Sok szülő, főleg nő, miért nem engedi az új párjának, hogy nevelje is a nő előző házasságából született gyereket, és ne csak eltartsa?


Pl.:

- Miért nem szólhat bele a nevelőapa abba, hogy a 16 éves lány elmehet-e bulizni, prostinak sminkelve/öltözve?

- Miért nem szólhat bele a gyerek tovább tanulásába, főleg, hogy ő is beledob majd a kalapba?

- Miért jelen egyből szakítást és akár feljelentést is, egy jogos, nevelő pofon?


FONTOS!


NEM, a gyerek módszeres, részegen, félholtra veréséről beszélek! Olyan esetekről, amikor a gyerek pl. komoly összeget lop otthonról, vagy anyázik a pasinak.


NEM, arról beszélek, hogy még a naponta elhasználható WC papír mennyiségét is megszabja!



2019. jan. 24. 20:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/96 anonim válasza:
90%

90.-re.


És sokan a nevelésben az erőszakot.

2021. nov. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/96 H.B.Netta válasza:
80%

Na öcsém az én lányomhoz akarnál nyúlni, nem hogy én aggatnálak fel az első csinos fára, a zacsidnál fogva, hanem a nagyapja mit tenne veled. Mivel telt be a pohár? Hogy nem tudod a nárcisztikus és beteges nézeteidet másra ráerőltetni?

Te vagy az új a családban, több mint valószínű, hogy te költöztél hozzájuk, tehát neked jelenleg majdhogynem “kuss” a neved. Elvégre nem te vagy otthon. Az a 16 kamasz lány úgy öltözhet fel, ahogy neki tetszik és amit az édesanyja és édesapja megenged. Neked semmi beleszólásod nincs.

“Beledob majd a kalapba” szóval eddig nem dobtál semmit, csak hisztizel itt, hogy ezt nem lehet meg azt nem lehet. Majd annál a gyereknél dumálhatsz, akit te csinálsz és te tartasz el. Bár reméljük neked sosem lesz.

Nevelő pofon? Haver hallottál már a gyermekvédelmi törvényről? Csak mert aszerint nemhogy feljelentést, de börit is kapnál a kérdéseid szerint. Ott meg szeretik az olyan olcsó “macsókat” akik kislányokon akarják leharcolni a frusztrációjukat.

Tini korban a lopás az egy jelzés az anya/apa, általában a bizalmi szülő felé, “Figyelj rám, nem vagyok jól!” “Valami bánt, nem tudom elmondani.” “Kérelem segíts!” Az anyázás… mit tettèl, hogy anyázott? Megütötted, igaz? Gratulálok megbuktál, nem csak emberségből, de apaságból és férfiasságból is.

2022. nov. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/96 anonim válasza:
30%
Normális férfi eleve nem szorul rá használt nőre.
2023. okt. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/96 anonim ***** válasza:
83%
Normális férfi eleve nem tart egy nőt " használtnak "...
2023. okt. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/96 anonim válasza:
100%
Hűha...ez kemény.
nov. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/96 anonim ***** válasza:
0%
Tipikus női válaszok. Undorítóak.
dec. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!