Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mért van az hogy korábban egy...

Mért van az hogy korábban egy első osztály gyerek képes volt egyedül elmenni az iskolába, most meg a falusi gyerekek se tudnak van hogy 9-10 évesen sem 2 utcányi sétálni egyedül?

Figyelt kérdés
Mért lettek ilyen önállótlanok és elkényeztettek a gyerekek?Régen ha tankönyv osztás volt,vitted már általánosban is haza egyedül a hátizsákodban a könyveket,nem kocsival cipeltek haza
2018. máj. 5. 20:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/93 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk 4.től, ha a szülő kéri, járhat egyedül a gyerek. Nem jöhet ki az iskolából, ha nincs ott a szülő!

Én is egyedül jártam anno, 1 úttesten kellett átmenni, 2 percre volt az iskola. Amikor 5.-től másik suliba kellett menni, kaptunk iskolabuszt! 3 iskolát látott el!

Ma 3 megálló busszal 4 úttest, bunkó autósok. Pl. gyalogátkelőn megáll, a mögötte levő meg ezerrel kielőzi és keresztül megy rajtad. A buszon azt a 3 megállót úgy tesszük meg, hogy hajléktalan szállósok, akik piásak büdösek.... Szóval nem engedem egyedül. És az iskola sem engedi. A másik. Attól még 6 évesen tudta az órát, teljesen önálló gyerek. Régen alig volt pár könyv és füzet a táskába. Ma 12 kg a táska hétfő reggel és péntek délután! A munka időm megengedi, hogy 4-re oda érek a suliba, amikor kijönnek. Mért jönne haza egyedül? Akkor beszédes, elmondja mi volt a suliba. Otthon már nem beszélünk iskoláról, munkáról. Szombat reggeli után neki ül a leckének. Ennyi. Ja és nincs autóm :D :D

2018. máj. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/93 anonim ***** válasza:
53%
Ja a körmeit 5 éves kora óta egyedül vágja :D
2018. máj. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/93 anonim ***** válasza:
68%

A 80-as és 90-es években jártam iskolába, ennek alapján mondom, hogy nem lenne szabad egy kalap alá venni ezt a kettőt már egymással sem, nemhogy a mai időkkel.


A 80-as években jó volt a közbiztonság. A 90-es években nagyon rossz. Ma valahol a kettő között (jelentősen javult még a 2000-es évek óta is, csak a média egyre inkább a hisztériakeltésből él, és emiatt nem érzed magad nagyobb biztonságban).


Valóban röhejes, amikor még gimibe is kocsival viszik a gyereket (kivéve, ha amúgy is útba esik), de a 9-10 évesek emlékeim szerint régen is inkább napközisek voltak, én 11 éves kortól mentem haza egyedül.


"Gyakorin nyugodtan el lehet olvasni a kamaszok kérdéséből hogy rengeteg dologgal nincsenek tisztába" Hát, a mi korosztályunk sem volt sok mindennel tisztábaN, csak gyakorikérdések meg internet hiányában az Ifjúsági magazin Pali bácsijának tették fel az olyan épületes kérdéseket, hogy "lehet-e a szextől teherbe esni, ha egyikünk se akar gyereket", és hasonlók.


A tankönyvosztásra emlékszem, simán kiadtak tíz kilónyi tankönyvet egyszerre, aztán cipeld haza, ahogy bírod, én annyira nem tartom rossznak, ha ettől valahogy sikerül megkímélni a gyereket. Mondjuk azt is leszarták, hogy nap mint nap piszok nehéz táskával kellett járnunk (matekra például volt 3 vastag könyvünk és mind a háromnak ott kellett lennie minden órán, különben fekete pontot kaptunk).

2018. júl. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!