Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mért van az hogy korábban egy...

Mért van az hogy korábban egy első osztály gyerek képes volt egyedül elmenni az iskolába, most meg a falusi gyerekek se tudnak van hogy 9-10 évesen sem 2 utcányi sétálni egyedül?

Figyelt kérdés
Mért lettek ilyen önállótlanok és elkényeztettek a gyerekek?Régen ha tankönyv osztás volt,vitted már általánosban is haza egyedül a hátizsákodban a könyveket,nem kocsival cipeltek haza
2018. máj. 5. 20:25
 21/93 A kérdező kommentje:

Az önállóságra nevelés nem rideg tartás!

Ha nem törődsz a gyerekkel az a rideg tartás.


Az ha megtanulja hogy vannak feladatai(szobáját a korát figyelembe véve rendben tartani,tanszereit,ha kicsit nagyobb néha segíteni otthon,ha már nem olyan kicsi és a közelben van a bolt és nem forgalmas helyen laksz,és le fut néha nem fog bele halni),és vannak dolgok amiket a korának megfelelően már el kellene tudnia végezni (tisztálkodás,öltözködés stb)és ezekre megtanítod,nem kötöd be 6 évesen cipő helyette.Megtanítod köszöni.Az nem rideg tartás.



Csomó cikk szól arról hogy komoly bajok vannak a mai gyerekekkel.

2018. máj. 5. 21:27
 22/93 A kérdező kommentje:

Amúgy az akad ki nagyon akire igaz,hogy a gyereke alapvető dolgokat nem tud,akire nem igaz nem akad ki.


Az se nevezhető éppen nevelésnek,meg törődésnek amikor agyon kényezteted pénzzel a gyereket,mindent megveszel neki,de közben meg semmit sem tud megcsinálni egyedül.

2018. máj. 5. 21:30
 23/93 anonim ***** válasza:
92%
Az a baj hogy te általánisítasz. Nyilván van aki nem tanítja meg ezeket a gyerekének, mint ahogy volt ilyen a 90-es, 80-as, 70-es években is. Ez nagyon egyszerű gondolkodásmód hogy akkir az összes gyereket jól neveltek egytől egyig, most pedig az összeset rosszul nevelik egytől-egyig.
2018. máj. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/93 anonim ***** válasza:
100%
Én falun lakom,a gyerekek többsége itt egyedül jár 9 éves kora körül iskolába(iskolában erről nyilatkozni kell),bár városban is laktam pár éve azért ott is aki közel lakott az iskolához egyedül járt.Forgalom az van itt is,városhoz közel lakom.Sajnos a neveletlen gyerekekben van igazság;de nem szabad általánosítani.
2018. máj. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/93 anonim ***** válasza:
92%

Bár én nem vettem magamra, mert a gyerekem szinte minden ilyen „trükköt” tud, cipőkötéstől teregetésig, amiről írtál (és érdekes módon az általam ismert gyerekek mindegyike így van vele), azon méláztam el, hogy ha a „régi” gyereknevelési módszerek annyira jók voltak, akkor az úgy nevelt gyerekekből lett szülők vajon miért nem azokat követik?

Lehet, hogy a gyerekenek mégsem jött be ez annyira akkor?


„Gondoljunk már bele sok lány középsuliba megy és vasalni sem vasal soha,…”

Ezen jót mulattam, elárulom, én sem vasaltam gyerekként soha, sőt mi több, most sem teszem, csak ha nagyon-nagyon muszáj. A világ egyik legfeleslegesebb elfoglaltságának érzem. :)


Ahhoz pedig, hogy veszélyesebb-e a világ manapság: szerintem nem csak az van, hogy több mindent hallunk a rémségekből, hanem az is tény, hogy az aberráltaknak is remek teret ad például a net.

Míg régen a mutogatós „bácsinak” ott kellett szobroznia a lépcsőházban arra várva, hogy hazatérjen egy megrémiszthető kislány, ma simán megteheti, hogy ha egy kis szőkére vágyik, keres magának egyet a dark weben, és annyi adatot gyűjt róla, amennyit nem szégyell, így specifikusan vadászhatja le Klárikát hazafelé a zongoraóráról.

Ugyanígy valós szitu, hogy ha mondjuk egy amcsi milliárdosnak szívbeteg lesz a gyereke, pikkpakk talál magának a neten embert, aki jó pénzért szerez neki egy donort hozzá.

Szürreálisan hangzik? Hidd azt, hogy ez nem a valóság, jobb úgy élni, de sajnos tény, hogy az információs határok eltűnésével nem csak a szilárd erkölcsű, intelligens, jóindulatú emberek számára nyílt ki a világ.

2018. máj. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/93 A kérdező kommentje:

Ebben tévedsz,ilyet nem írtam én,hogy akkor minden happy és jó volt.


De rengeteg ilyen hiányossággal rendelkező gyerekről hallok és még el is dicsekszik vele anyuka.


Amiket felsoroltam azokat jóval később tanulják meg a gyereket,a többség legalábbis igen.Régen nem nagycsoportos korra kellett cipőt kötni,eleve nem is az oviba tanítottak meg rá,hanem otthon a szülők,ahogy a szülők tanítottak meg öltözni,kezet mosni,evőeszközzel enni,most ezt sokszor az óvónőknek kell megtanítani,mert otthon kimarad.

2018. máj. 5. 21:44
 27/93 anonim ***** válasza:
73%

Persze igazad van a neveletlen gyerekeket én sem bírom.

De engem nemigen féltettek, óvtak és így visszagondolva csoda, hogy nem esett bajom. Nem a saját hülyeségem, hanem az alkesz/depressziós elhanyagolós idióta szüleim miatt.

A gyerekeim önállóak a koruknak megfelelően.

De ez egyedül az én érdemem, ugyanis a minta amit hoztam, cart nem ért.

Megvetem a szüleimet, mert nem voltam nekik elég fontos és nemtörődöm hitvány emberek.

Megfogadtam a gyerekeim ezt az érzést nem ismerhetik meg soha.

2018. máj. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/93 A kérdező kommentje:

Aberráltaknak a szülők felelőtlensége is teret ad,rengeteg szülő tölt fel meztelen képeket a gyerekeikről és nem csak a babákról,hanem nagyobbakról is,van ahol már iskolás a gyerek akár.


És még ott van amikor a gyerekkel nincs beszélgetve és cheten mutogatja magát,web kamerás felvételek áradatai

2018. máj. 5. 21:47
 29/93 anonim ***** válasza:
26%
A diszlexiás és diszgráfiás gyerek valóban sok.
2018. máj. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/93 anonim ***** válasza:
92%

Konkrétan a cipőkötés későbbi elsajátítására van egy logikusnak tűnö ötletem: ma már rengetegféle alternatív módon megerősített (tépőzáras, gumibetétes) cipő van. Én konkrétan ilyeneket vettem a gyerekemnek, amíg csak lehetett (egy bizonyos méret fölött már nem nagyon van, csak fűzős típusú sajnos), mert gyors, kényelmes…

No mit gondolsz? :)

2018. máj. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!