Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mért van az hogy korábban egy...

Mért van az hogy korábban egy első osztály gyerek képes volt egyedül elmenni az iskolába, most meg a falusi gyerekek se tudnak van hogy 9-10 évesen sem 2 utcányi sétálni egyedül?

Figyelt kérdés
Mért lettek ilyen önállótlanok és elkényeztettek a gyerekek?Régen ha tankönyv osztás volt,vitted már általánosban is haza egyedül a hátizsákodban a könyveket,nem kocsival cipeltek haza
2018. máj. 5. 20:25
 51/93 anonim ***** válasza:
71%

Én 2000-ben születtem, de nem érzem úgy hogy én, vagy a környezetemben lévők nagy része annyira el lenne kényeztetve.

Mi is megtanultunk késsel és villával enni, cipőt kötni, fogatmosni a bölcsiben vagy az oviban, vagy otthon. Érdekes, az órát is mindenki ismerte legkésőbb 1. osztály végéig (mármint most a normális értelmi képességűekről beszélek, biztos voltak olyan gyerekek is, akik valami miatt nem tudták ezeket megtanulni). Engem is autóval vittek és hoztak alsóban, de nekünk nem is a szomszéd utcában volt a suli, hanem vagy 10 buszmegállónyira. Aztán amikor 5.-ben egy közelebbi suliba mentem, akkor már egyedül jártam (néhány osztálytársam is a környéken lakott, így nem voltam teljesen egyedül, mindig 3-4-5 fős csoportokban mentünk). És mi is csináltunk házimunkát, mi is tanultunk, mi is elhagytuk a lakást és játszottunk a közeli parkban, elmentünk biciklizni, stb. Nem tudom, hogy miért él sok felnőttben az a kép, hogy a mai gyerekek és tinik egész nap fekszenek a mobiljukkal a kezükben, nem tanulnak, nem segítenek, csak sírnak az újabb kütyükért. Hát nagyon nem így van.

Mondjuk lehet, hogy már "öregnek" számítok, de az unokahúgom (most 13 éves) szintén jól tanul, segít otthon, teljesen normális ütemben tanulta meg az órát, a hajmosást és a késsel evést (az is igaz, hogy 3 évesen már tudta haználni a számítógépet, de ebből nem következik egyenesen az, hogy függő lett, ezért szerintem ez egy pozitív dolog). Őt is elkísérte az anyukája iskolába amikor még kisebb volt, pedig falun laknak.

És itt jegyzem meg, hogy az én anyukámat is elkísérte a nagymamám eleinte iskolába, pedig ők is falun laktak (ez a 70-es évek).

2018. máj. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/93 A kérdező kommentje:
49/51-es hozzászóló teljesen érti,hogy mikről beszélek.
2018. máj. 6. 10:48
 53/93 anonim ***** válasza:
89%
Mindenki érti, csak nem mindenki ért egyet, ez nagy különbség.
2018. máj. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/93 A kérdező kommentje:

Pedig a mai túlféltett és túl óvott gyerekekről szakemberek is cikkeznek,hogy bizony ez nagyon nem jó dolog.


És a általam említett hozzászóló legalább le merte írni,hogy bizony ő is tapasztalta amiket én is láttam és hallottam és csak néztem hogy úristen hogy nem lehet ezt tudni.

Valóban van hogy üveg pohárból sem tud inni egy 6-7 éves,nem tartom jó dolognak hogy csörikés poharakból isznak mint a babák 4-5 évesek.De én is láttam olyan hogy nem tudtak a nevét,korát megmondani egy első osztályos korú.

2018. máj. 6. 11:01
 55/93 A kérdező kommentje:
Ha nem adom oda az üveg poharat mert leejtheti a gyerek,nem adok kést mert mi van ha megvágja magát,pedig az étkészletes késsel erre nincs is esély még jó hogy nem fogja megtanulni.
2018. máj. 6. 11:03
 56/93 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező van gyereked?Tudod milyen érzés félteni?
2018. máj. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/93 anonim ***** válasza:
83%
Legkésőbb óvoda kiscsoportban találkozik egy gyerek üvegpohárral még ha otthon nem is adnak neki, úgyhogy nem tudom hogy lehet hogy nem tud(???) üveg pohából inni egy 6-7 éves... Meg amúgy is óriási különbség van a technika között ahogy egy üveg és egy műanyag pohárból inni kell 😂🙄.
2018. máj. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/93 anonim ***** válasza:
92%
Te most komolyan ilyen szemellenzős vagy? Hogyne tudna már üvegpohárból inni egy 6 éves gyerek? Ugyanolyan, mint műanyagból és hidd el, az óvodákban nem adnak csörikés poharat a gyereknek. Én is gyerekkoromban műanyag pohárból ittam, ez sokkal praktikusabb gyerekeknél, mert ha leejti és miért ne ejthetné le, a felnőttekkel is megtörténik néha, akkor mégse törik. Nálunk egy úttest van csak az iskoláig, óvodáig, zebrával és mégis rengetegszer káromkodok, mert, mint egy őrült, 70-el megy át a zebrán. Egy 6 éves gyerek még simán lehet figyelmetlen, rollerrel, biciklivel megy. Gondolom nincs gyereked, úgyhogy ne ítélkezz olyan dolgokról, amibe nem látsz bele igazán.
2018. máj. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/93 anonim ***** válasza:
90%

Ez carrágás a köbön. A munkatársad csak idegesíteni akart téged, és nagyon jól sikerült neki. Még hétvégén is ezen pörögsz, úgy hogy semmi közöd a témához, mert 2 m-nél közelebb nem kerültél gyerekekhez. A munkahelyen meg szerintem csak röhögnek rajtad.

Ezt a poharas dolgot sem értem. B+, ha műanyag pohárból tud inni, akkor üvegből is. Az oviban is műanyagot kapnak. Elképesztő miken lovagolsz. Mondom ezt úgy, hogy az 5 éves gyerekem 2 éve zsolnay porcelánból issza a teát és a kakaót( keresztszüleitől kapott egy bogyó és babócás készletet)

2018. máj. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/93 anonim ***** válasza:
77%
A másik, te honnan szeded ezeket dolgokat, hogy a mai gyerekek mit tudnak és mit nem? Még sajátod sincs, hogy lennének kortársai akiket ismersz. Csak vagdalkozol itt ilyen marhaságokkal. Ez a viszik haza a tankönyveket, már bocs, de jó, hogy nem bíznak már 6-7-8 éves gyerekekre több tízezer forintot manapság, mert azokat ki is kell fizetni. Bocs, hogy féltem a gyerekem és nem fogom 6-7 évesen, amikor még figyelmetlen, rábízni a szerencsére, hogy elütik e. Az ovisok tudnak normálisan evőeszközzel enni és pohárból inni. Mégis hol látod, te, hogy nem tudnak és mire fel osztod ennyire az észt?
2018. máj. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!