Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mért van az hogy korábban egy...

Mért van az hogy korábban egy első osztály gyerek képes volt egyedül elmenni az iskolába, most meg a falusi gyerekek se tudnak van hogy 9-10 évesen sem 2 utcányi sétálni egyedül?

Figyelt kérdés
Mért lettek ilyen önállótlanok és elkényeztettek a gyerekek?Régen ha tankönyv osztás volt,vitted már általánosban is haza egyedül a hátizsákodban a könyveket,nem kocsival cipeltek haza
2018. máj. 5. 20:25
 41/93 anonim ***** válasza:
79%
A 80-as években voltam gyerek. Egyedül jártunk iskolába. 1-2. osztályban a fiúk azon versenyeztek, ki tud úgy átszaladni az úttesten, hogy közelebb legyen hozzá az autó. Csak a szerencsének köszönhetik, hogy megérték a felnőtt kort, nem a baromi nagy felelősségtudatuknak.
2018. máj. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/93 A kérdező kommentje:

El vagy tévedve régen is 3 évesen mentek a gyerekek oviba,nem 4 évesen,4 évesen az ment oviba,ahol anyuka megtehette,hogy addig otthon legyen,egy gyerekkel 3 évig lehetett otthon anyuka,ha csak nem 3-at szült,én voltam bölcsis és ovis is.


Hiába háborogtok akkor is nagyon sok alapvető dologban le vannak maradva és tudatlanok a gyerekek.Az egyik hozzászóló jól fogalmazta meg tini korban ha betétre volt szükséged meg tudtad magad venni,pedig bizony akkor is az én osztályomban 11-12 évesen menstruáltak a lányok,tudták mi az a mensi már jóval korábban,tudták mit kell tenni,nem az hogy nem tudja hogyan kell betenni a betétet a 13 éves már rég nem kicsi gyerek és a gyakorin kérdezgeti.

Ha szőrös volt a lába maga megoldotta nem kellett azért kozmetikushoz vinni gyantázni,mert jaj megvágja a lábát vagy jaj hogyan fogja a bajuszt leborotválni.Alapvető volt hogy meg tudtak dolgokat oldani.


A tankönyv osztás meg úgy szokott lenni,hogy korábban befizet a kedves szülő a tankönyvekre és csak picit később jött meg a könyv,osztályonként ki lett osztva,a gyerekek meg vitték haza a tankönyvet az iskolából.


De a középiskolás se képes elmenni érte,mert letörne a lába,vagy megszakadna.


Én nekem is 4 óráig volt oktatásom az iskolába,még se haltam bele,és el tudtam a táskát vinni a hátamon 120 cm magassággal és megnyugtatlak voltak akkor is tankönyvek,kemény laposak,nehezek.De nem haltunk bele,elvittük a hátunkon.


Most sem mindenki lakik nagyon messze,sokan csak 2 utcányira,most sem mindenki útkereszteződésekben lakik,szóval hagyjuk ezt a dolgot,hogy mért nem tudja a táskáját a hátán elvinni.


Aztán meg csodálkozunk hogy 500 m séta után meg akarnak halni,amikor mindig kocsival cipelik őket,meg ennyi ideig sem bírja ki a táskát a hátán elviselni.


Én mint írtam az én időmbe is bőven volt forgalom a határ közelsége miatt.És most is sok gyerek képes egyedül elmenni a közelbe lévő iskolába,boltba.



Itt nem csak 10 évesekről van szó,hanem sok helyen a 13-14 éves gyerek sem képes egyedül semmire.


Azt viszont ezerrel lehet olvasni hogy 14 évesen a cigihez,szexhez,piához elég idős lesz,meg hogy pózos fotókon,mell villantással a facebook-on pózoljon.



Mi legalább otthon segítettünk,nem az volt hogy 14 évesen egy szendvicset sem tudsz megcsinálni,meg nem segítesz takarítani vagy a ház körül,azt sem tudod hogyan kell a porszívót bekapcsolni,meg a egy kakaót elkészíteni.

2018. máj. 6. 09:38
 43/93 A kérdező kommentje:
Gyakorin nyugodtan el lehet olvasni a kamaszok kérdéséből hogy rengeteg dologgal nincsenek tisztába,nagyon sokszor ledöbbenek az emberek úristen járt ez iskolába vagy járt ez biológia órára.Hol volt a mi időnkbe internet.
2018. máj. 6. 09:41
 44/93 A kérdező kommentje:

Off: Egy korábbi hozzászólónak:


Óra ismereténél 10-12 évesekről írtam akik nem ismerik az órát,ahogy róluk írtam hogy nem tudnak hajat mosni,cipőt kötni sokan a szülők elmondásából,nem tudják hogy a közeli nagyszülő aki megkíméli anyukákat és megcsinál helyette csomó dolgot hogy is hívják.Szerintem a nagyszülő se csicska csak,hogy még annyira se tiszteljék hogy a tini gyerek (10-12 éves) tudja legalább mi a neve


De cipőt kötni és öltözködni egy ovisnak is tudnia kellene.

2018. máj. 6. 09:45
 45/93 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, neked van gyereked?
2018. máj. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/93 anonim ***** válasza:
83%
Hát már ne is haragudj de amiket leírsz az tömegesen semmiképpen sem jellemző, én nem tudom hol élsz, mivel foglalkozol, van e gyereked. Nekem van 2, emelett tanár vagyok, látom a mai gyereket, hibáikkal együtt, valóban a kütyük átvették az uralmat a hagyományos szórakozással szemben, valóban mások mint mondjuk mi voltunk, mint ahogy mi is mások voltunk mint az előző generáció. De ahol az általad leírt problémák előfordulnak ott a szülők nagYob elrontották valamit.
2018. máj. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/93 anonim ***** válasza:
76%
Te akkora király vagy, hogy tapsot érdemelsz!
2018. máj. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/93 A kérdező kommentje:

Mért szerinted a tanár észre fogja venni,hogy a gyerek nem tud kést használni 10 évesen,meg nehéz neki a cipőkötés.Egy gyerek sem fog beszámolni hogy nem tudja ki is a nagyi.

A tanár leadja az órai anyagot és annyit lát hogy tudja vagy nem a gyerek,de ezeket a dolgok nem fognak óra keretében előjönni,hogy mit tud,ismer vagy nem a gyerek.


Van egy kolleganőm,ahol amiket írtam mindegyik gyerekére igaz,alapvető dolgokat nem tudnak,ő mesélgetni el,közben fikázz más anyákat és neki bizony tanárnő az egyik barátnője,még a gyerekeit is tanítja,és nem hinném hogy ez a tanárnő tudná hogy ezek a gyerekek miket nem tudnak.


De nyugodtan olvasgassatok a neten milyen kérdéseket írnak ki a gyerekek,fogalmuk sincs alapvető dolgokról.



Most ahol nem igazak ezek a gyerekeikre azok ne vegyék fel.De gondoljatok bele honnan tudnátok más gyereke tudja ezeket a dolgokat vagy sem,nem látod őket,lehet még nem is ettek nálatok.


Kinti,szabadtéri kis étterembe láttam hogy anyukának kellett az egész nagy gyereknek felszelni a húst,úgy fogta a kést mint aki most fogja először életében

2018. máj. 6. 10:11
 49/93 anonim ***** válasza:
31%

Làssuk be,hogy a gyerek nevelése,tanítgatàsa időigényes türelemjàték,amit kevesen tesznek meg,mert inkàbb magukkal foglalkoznak ( "énidő","legyetek kettesben" ,"hord különóràkra a 2 évest,addig se neked kell vele foglalkozni" stb.stb.)

Óvodàban nem tudjàk mi a szalvéta,nagycsoportos kisfiú múltkor nem tudta megmondani,hogy hívjàk,az első osztàlyos még műanyag pohàrból iszik...

És ez nem a felgyorsult vilàg hibàja,hanem a szülőké.Ha megtanítod a gyereknek ,hogy kell biztonsàgosan közlekedni,kicsi rà az esély,hogy elütik.

Én értem,hogy mindenki szeretné biztonságban tudni a gyerekeit.

De ezzel a túlóvó neveléssel azt éritek el,hogy a gyerek egy sikerélmények nélküli,bizonytalan, önbizalom hiànyos,boldogtalan felnőtt lesz.

2018. máj. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/93 anonim ***** válasza:
84%
És te honnan tudod hogy más gyereke tudja-e ezeket vagy sem? Mert láttál egy "egész nagy" gyereket akinek az anya szelte fel a húst? A válaszoló tanár szerinted nem tudhatja de az általad idézett ismerősöd ismerősének az ismerőse az biztosra tuti információkkal szolgál. Neked van valami becsípődésed, és senki nem tud eltéríteni, nem is akarlak, bossszankodj csak a mai fiatalokon :).
2018. máj. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!