Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mért van az hogy korábban egy...

Mért van az hogy korábban egy első osztály gyerek képes volt egyedül elmenni az iskolába, most meg a falusi gyerekek se tudnak van hogy 9-10 évesen sem 2 utcányi sétálni egyedül?

Figyelt kérdés
Mért lettek ilyen önállótlanok és elkényeztettek a gyerekek?Régen ha tankönyv osztás volt,vitted már általánosban is haza egyedül a hátizsákodban a könyveket,nem kocsival cipeltek haza
2018. máj. 5. 20:25
 61/93 anonim ***** válasza:
80%
És a kamaszok kérdései is, ne nevettess már, a mi kamaszkorunkban még brutálisabb volt, csak akkor az orvos válaszol, vagy betelefonálós műsorokban hallhattál róla.
2018. máj. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/93 anonim ***** válasza:
87%
Meg a Bravo magazinnak volt ilyen kérdezős rovata... :D :D :D...
2018. máj. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/93 anonim ***** válasza:
64%
Tényleg!
2018. máj. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/93 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk üvegpoharat adnak az oviban...Itthon műanyag pohara van, nem azért mert féltem, hanem mert a Verdásból meg Mancs őrjáratosból szeret inni (tudom, elkényeztetem hogy ezt hagyom, és majd csicskának fog tartani kamaszkorára..), ennek ellenére kapaszkodj meg, de ha valahol üvegpoharat kap a kezébe, azt is gond nélkül a szájához emeli, megdönti és kortyol belőle..

De ezek szerint a gyerekem egy kiemelkedő tehetség, hogy a más-más anyagú poharak közötti váltás ilyen simán megy neki...

2018. máj. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/93 anonim ***** válasza:
77%

Nevetséges az idealizált képed a múltról, és az elítélő a jelenről.


Pl.: iskolatáska cipelése. A 80-as években üres táskával jártunk, mert nálunk iskolaotthonos volt az alsótagozat (azaz bent volt minden cuccunk a padban, csak a házit vittük haza, de az se volt sok, mert délután megcsináltatták velünk). Évente kétszer kellett csak mennyiséget cipekedni, befelé a szülők vitték, nyári szünet előtt pedig egy hétig hordtuk haza a könyveinket, mert egyben be se fért a táskába és még a legerősebb kisgyerek is dobott egy hátast a súlytól, én pedig a 19 kilómmal még részletekben is alig bírtam.

Ma még több a tankönyv és az iskolaotthon is ritka, naponta többet cipelnek, még jó hogy segít a szülő, ahogy régen is tette.

2018. máj. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/93 anonim ***** válasza:
76%

Én a 80-as években voltam gyerek, de nem engedtek 6 évesen egyedül iskolába, már úgy emlékszem felső tagozatos voltam amikor egyedül jártam. A tankönyv hazahozásról pedig konkrétan van egy olyan élményem, hogy ötödikes voltam, amikor a barátnőmmel kiharcoltuk, hogy egyedül mehessünk érte, ő a másik irányban lakott, úgyhogy elváltunk és egyedül mentünk haza mind a ketten, engem egy kis utcában körbeállt egy csapatnyi c**gány gyerek, és elvették a táskámból a visszajáró pénzt, nem volt sok, párszáz forint, de sírva rohantam haza utána... és ez '91-ben volt, egy kisvárosban és egyetlen felnőtt sem segített, pedig mentek arra... Bármikor megtörténhet a baj, én azt nem értem, hogy hogy jut valakinek olyan eszébe, hogy a mai világban, a mai forgalom mellett, a mai közbiztonság mellett egyedül kellene közlekednie 6-7-8, akár 10 éves gyerekeknek... Szerintem te még közelről sem láttál egyetlen ilyen idős gyereket sem, és fogalmad sincs milyen amikor egyrészt felelősséggel tartozol egy ilyen kis emberért, másrészt pedig szereted és félted.

A többi mondandód az üvegpohárral, meg a cipőkötéssel pedig úgy ahogy van hülyeség... nem is kommentálom. Szerintem nem kéne okoskodnod egy olyan témában amihez lövésed sincs csak előítéleteid.

2018. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/93 anonim ***** válasza:
30%
Hú mennyi hozzászólás,látom veszekedés lett belőle,pedig azért van igazság amiket írsz.Én is tapasztalom hogy vannak alapvető hiányosságok,sok gyerekes barátom van és a falusiak mesélgettek a felsoroltakhoz hasonló hiányossagokról gyerekeiknél és már iskolások voltak,talán 2-3. osztályosok.Némi igazsagod van;azért nagyon ritka volt,hogy 8 évesen menjen valaki iskolába vagy ha nem tud számolni akkor matekból felmetsék és úgy érettségizen.
2018. máj. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/93 A kérdező kommentje:

Képzeld látok közelről ennyi időseket és a környezetemben is bőven vannak kis gyetekek és bőven van köztük talpraesett,önállóságra nevelt gyerek,van több akik egyedül busszal járnak be iskolába,mert jobb suliba bekerúltek és 20 km-re van a suli.Amikor megyek munkába sok gyereket látok egyedül iskolába menni,edzésre menni stb.


A felelősség nem csak a túlféltést jelenti,a megkímélést,hanem hogy meg van tanítva egy gyerek hogyan kell közlekedni,hogyan tud az iskolába egyedül eljutni.10 éves gyerek még városban is ha nincs messze a suli egyedül elmehet.Nem mindenki lakik távol a sulitól.

2018. máj. 6. 12:28
 69/93 A kérdező kommentje:

És nem 70-90-as évekről írtam.


És arról írtam sok 10-12 éves nem tud olyan dolgokat,amit nekünk oviban tudni kellett.10-12 éves màr kamasz.


És hogy honnan vettem hogy nem tudnak cipőt kötni,hajat mosni,késsel enni,öltözködés nehéz némelyiknek (10-12 évesek)?

-Láttam,hallottam szülőktől,de helyi ovónő is mesélt stb


Pesti gyerekek 13 évesek egyedül metróznak sokszor a suliba,viszik a kistesót magukkal.

2018. máj. 6. 12:34
 70/93 anonim ***** válasza:
63%
Te valami perverz vagy, hogy gyerekek után leskelődsz és érdeklődsz? Az óvónőket pedig hagyjuk már, a fele nem a pályára való, csak mivel nincs, így konkrétan a teljesen alkalmatlanokat is foglalkoztatják.
2018. máj. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!