Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mért van az hogy korábban egy...

Mért van az hogy korábban egy első osztály gyerek képes volt egyedül elmenni az iskolába, most meg a falusi gyerekek se tudnak van hogy 9-10 évesen sem 2 utcányi sétálni egyedül?

Figyelt kérdés
Mért lettek ilyen önállótlanok és elkényeztettek a gyerekek?Régen ha tankönyv osztás volt,vitted már általánosban is haza egyedül a hátizsákodban a könyveket,nem kocsival cipeltek haza
2018. máj. 5. 20:25
 11/93 A kérdező kommentje:

Ha 2 utcányira van az iskola oda azért egy 10 évesnek el kellene egyedül is jutnia.


Meg nem értem ilyen szempontból agyonkényeztetik míg mást nem hallasz hogy azt meg hagyják hogy 14 évesen már szexeljen a lányuk,meg 15-16 évesen tetovált legyen

2018. máj. 5. 20:39
 12/93 anonim ***** válasza:
83%

A mai gyerekek is megtanulják az órát, késsel villával esznek már az ovi nagycsoportjában és cipőt kötni is megtanulnak. Lehet, hogy felnőtt szemmel úgy látod lassúak és bénáznak, de te sem voltál még vérprofi ennyi idősen. Talán kevesebb a türelmed. Debil gyerekek régen is voltak. Nekem is volt olyan évfolyamtársam, aki 14 évesen terhes lett.

De az miért fáj neked, hogy autóval viszik őket suliba?

2018. máj. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/93 anonim ***** válasza:
27%
Figyelj, jól jellemzi a régi és a mai viszonyokat, hogy pl. hogy nevezték a gyermekeiket a szülők. Régen kislányom, kisfiam, ma pocaklakó meg babóca. Ez a különbség annyira ordít minden szintjén a szülői mentalitásnak.
2018. máj. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/93 A kérdező kommentje:
Tehát nem csak az egyedül iskolába menésre gondolok,hanem hogy alapvető dolgokat van hogy évekkel később tudnak csak,amit korábban ovis korú gyerekek tudtak és ez elég nagy baj.
2018. máj. 5. 20:44
 15/93 anonim ***** válasza:
90%

Hiába válaszolnak, úgy látszik, te csak fújod a magadét.

Én 74-ben születtem.A 70-es 80-as években ahogy már írták mások is, sokkal kisebb volt a forgalom! 80-as években még mertem a közúton biciklizni az autók között, most már maximum a gyalog járdán.Pofátlanság ide vagy oda...

Még paiaci napon sem volt akkora forgalom, mint most egy átlag hétköznapon.És igenis nem volt ennyi veszély, ennyi idióta.Nem a net meg a hírek miatt, hanem mert a rendőrség tette a dolgát és volt büntetés!Nem volt ennyi idegen, ki tudja honnan származó jöttment.Most teli vagyunk minden féle külföldivel is.

Régen tudtak tanulni? Hát jóhogy , bakker! Bár már akkor is a poroszos oktatási rendszertől sínylődtek a diákok, de valamivel kevesebb volt az óraszám és a felesleges tananyag.Ja meg a tankönyv is.Nem volt 6 kg-os az iskolatáska és nem volt mindennap kötelező testnevelés.Volt időnk gyereknek lenni, kikapcsolódni.Bár hozzánk közel van az iskola, de egy olyan útkereszteződés mellett, amiben sokszor volt már baleset.6 évesen én is elkisérném és kísértem is a gyermekem.És képzeld, nem lett önállótlan!

2018. máj. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/93 anonim ***** válasza:
79%

Régen bevállalták a veszteséget mivel nem nagyon volt más lehetöségük. Ma már több lehetösege van a szülöknek igy az önállosodás is kitolodik.


pl a 40 évvel korábbi generácio is teljesen önállotlan és pancser azokhoz a gyerekekhez képest akik az öserdőben nőttek fől egy törzsben. Persze a törzsben a hülyék gyorsan kihullanak.

2018. máj. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/93 anonim ***** válasza:
88%

Régen nem minden szülőnek volt lehetősége úgy otthon maradni a gyerekekkel mint most. A testvérek egymást vigyázták így tény önállóbbak lettek...


Viszont az is tény, hogy történtek is akkor durva dolgok. (csak mivel akkor még nem volt net meg média ezek a történetek max legenda szintjén maradtak meg)


Nekem nagymamám mesélt pár gyerekkori emléket ami azért kiverte a biztosítékot.


A legenyhébb még talán az volt, hogy 7 évesen egyedül hagyták a háziállatokkal (mert szülőknek dolga akadt) és mire az anyukája hazaért azzal akarta meglepni, hogy megtanítja a kiskacsákat "úszni" az árok vizében. A történet vége az lett, hogy 13 tojásból kibújt kacsa fulladt bele az itatóba, napokig sírt és jól el is verték.


De mondja, hogy volt olyan, hogy mivel nem vigyázott rájuk senki a szomszéd gyerekekkel favágósat játszottak egy kinn hagyott baltával, és az egyik fiú belevágta a fejébe a baltát mert ő volt a fa. (ez a seb mai napig látszik)


A legdurvább talán az volt, hogy szintén önálló egyedül hagyott gyerekek felgyújtották a pár hónapos testvérüket egy jászolban mert "disznóperzselőset" játszottak.


Szóval igen jobban el volt engedve a gyerekek keze nem volt még ennyi biztonságot szolgáló kütyü...de sokkal több is volt a baleset, gyerekhalál, betegség stb...csak erről nem nagyon vannak statisztikák.

2018. máj. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/93 anonim ***** válasza:
90%

Van gyereked? Ha igen, akkor úgy neveld, ahogy szerinted jó, meg mi is azt tesszük.


Elsőben sokan azért kísérik, mert a gyerek 20 kiló, a táska pedig 8.

2018. máj. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/93 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező neked tuti nincs gyeteked, de ha valami csoda folytán mégis, akkor valami ridegtartásban neveled és hagyod nőni, mint a gyomot.

Fogalmad sincs a mai világról, gyerekekről!

Sem pl a 70-80-as évekről.

2018. máj. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/93 A kérdező kommentje:

Most hiába háborodtatok fel.


Nagyon sok szülő szólta el magát hogy a 10-12 éves gyerekének a cipő kötés,hajmosás,kés használata nem megy.Óvónő mesélte nekem hogy alapvető higéniai ismeretek nélkül megy sok gyerek oviba,ott tanítják meg nekik hogy kezet mosunk.


Akinek nem ingje ne vegye magára!!!


Azért ennyi boltban eldobom magam,sikítozó,polcról mindent leszedő nem is olyan kicsi,óvónőnek,tanárnőnek visszabeszélő gyerek nem volt.



Sokan olyanokat elmesélt,hogy állandóan megy a nagymama segíteni nekik,kivasal helyettük,ennek ellenére a 12 éves gyereknem tudja hogy hívják a mamát,pedig mama 2 utcával lakik odébb.



Itt nem csak 7 évesekről van szó,hanem már kis kamaszkorban lévőkről,akik a porszívót és a könyv becsomagolását vagy a mosogatást,hogy segítsen otthon sem ismerik.


Gondoljunk már bele sok lány középsuliba megy és vasalni sem vasal soha,még mindig anyja kötözgeti a tankönyvét.Egy szendvicset nem készítene el.Ha vidéken élnek a középiskolás fiú elnézi hogy apja nyírja a füvet,ne hogy meg kelljen mozdulnia

2018. máj. 5. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!