Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mért van az hogy korábban egy...

Mért van az hogy korábban egy első osztály gyerek képes volt egyedül elmenni az iskolába, most meg a falusi gyerekek se tudnak van hogy 9-10 évesen sem 2 utcányi sétálni egyedül?

Figyelt kérdés
Mért lettek ilyen önállótlanok és elkényeztettek a gyerekek?Régen ha tankönyv osztás volt,vitted már általánosban is haza egyedül a hátizsákodban a könyveket,nem kocsival cipeltek haza
2018. máj. 5. 20:25
 81/93 A kérdező kommentje:

Napi szinten csak ezt hallom.

Itt folyton csak ez a téma.Van 2 nő aki napi 8 órában mást nem tud nyomni,a gyerekek,mások magánélete,anyagi helyzete,mások gyerekeit szídni,pedig amiket elmondanak ott is lenne mit takargatni


Ez itt kis térség.Nem szólok semmit a dolgaikba,de csak ez megy.Fárasztó ám



Kíváncsi voltam hogy ezek a hiányosságok ennyire gyakoriak lennének vagy ezek szerint az adott emberkéknél gyakoriak.

2018. máj. 6. 13:12
 82/93 anonim ***** válasza:
63%
Nem csak nálad foglalkoznak folyton a másikkal,meg szídják egymást nyugodj meg,de én falun belül dolgozom,itt vannak pketykafészkek,4 ezren lakhatunk,itt se lehet értelmes dolgokról beszélgetni.Folyton okoskodnak,leszólnak másokat.
2018. máj. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/93 anonim ***** válasza:
58%

Te sem vagy más. Ugyanúgy mással foglalkozol, másokat szidsz, csak online. Ja meg ugyan azt hajtogatod megállás nélkül.

Marhára unatkozhatsz. Kb mint egy unatkozó vénasszony aki kint ül a padon és elméleteket gyárt.

Az meg hogy munkatársak mit mondanak? Szerinted ők hány %-át teszik ki az összes létező anyának?

2018. máj. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/93 A kérdező kommentje:

Te is csak a sajátodat hajtod,tehát sem vagy különb.Annyi,hogy nem napi szinten,meg heti szinten és állandóan foglalkozok másokkal.


Az meg elég szomorú,hogy sok gyerek ezeket az alapvető dolgokat nem tudja.


Ezt látom,hallom.Nem fogok más mondani csak amit magam is tapasztaltam.

2018. máj. 6. 14:26
 85/93 A kérdező kommentje:

Unatkozó padon ülő falusi szerintem te lehetsz,mert ezekszerint te is nagyon ráérsz.


Szídni nem szídtam.Az hogy leírom,hogy szomorú hogy bizonyos korú gyerekek miket nem tudnak,önállótlamok az nem szídás,vélemény nyílvánítás.A kettő nem úgyanaz.

2018. máj. 6. 14:29
 86/93 anonim ***** válasza:
70%

Kár, hogy nekem az előző volt az első hsz-em a topikba te meg már a 9. oldalon keresztül csak ugyan azt hajtogatod. Ja meg személyeskedsz :D

Akkor ki is ér rá?

Neked valami nagyon nincs rendben odabent. Ennyi energiát fektetni abba hogy a "mai fiatalokat" szidjuk, meg a "mai szülőket". Gondolom frusztrált vagy mert se kutyád se macskád, és könnyebb másokon köszörülni a nyelved.

2018. máj. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/93 A kérdező kommentje:

Szídás és vélemény leírása 2 különböző dolog.Gondolom sok embert szídhatsz,túl gyakran jön elő nálad a szídás szó.


Igen,ma ráérek,alapból ritkán netezek,ma viszont van időm rá.Kutya màr csak volt,öreg volt szegényke,elaludt végleg,macsaka van.

A téma az önállótlanságról és elkényeztetésről szólt.Nem szídásról,ahogy te gondolod,álláspontokról,véleményekről stb

2018. máj. 6. 16:10
 88/93 anonim ***** válasza:
85%
12 éves vagyok és a fél várost körbe sétálok˛/biciklizek!De nyilván egy 5 éves gyereknek aki pesten lakik nem mondom azt reggel hogy tudod az utat menyél egyedül!!!
2018. máj. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/93 anonim válasza:
45%

"-4-5 évesen kötötted a cipőd,egyedül öltöztél,egyedül fürödtél,csak a hajmosáshoz,körömvágáshoz kellett segítség,de még alsóba ezt a kettőt is megtanultad.

-El tudták menni a közeli boltba kenyérét,tejért

-Nem sajnáltak mindenért,3 évesen is gyalogoltál és nem siránkoztál egy kis sétáltól

-Elsős korodra már megtanítottak késsel enni

-Segítettél otthon

Alsós korban ismerted az órát stb "


Ne haragudj, de te valami zseni gyerek vagy! 12 éves koromig nem tudtam megtanulni az órát. Ma pedig egyetemen tanulok.

2018. máj. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/93 anonim ***** válasza:
55%

Ha 12 évesen nem tudtad az óràt az elég gàz.

Az meg hogy egyetem tanulsz manapság,a felsőoktatàs jelen àllapotàban nem nagy teljesítmény.

2018. máj. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!