Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ilyen viselkedés után hogy...

Ilyen viselkedés után hogy büntetnétek meg a gyereketeket? Túl szigorú lenne ez?

Figyelt kérdés

Tegnap felhívott az egyik barátnőm, akinek a lánya az én lányommal jár egy osztályba, hogy egy anyuka kéri tőle a telefonszámomat személyes ügyben, megadhatja-e. Nem tudtam, hogy ki a hölgy, vagy miért keres, de mondtam, hogy nyugodtan. Ma felhívott...


Kiderült, hogy a lányom szeptember óta piszkálja az ő lányát (9.-es gimisek), és már ott tart a dolog, hogy az ő kislánya nem akar iskolába menni, szeretne másik középiskolába járni. A fő ok az, hogy a lány szülei nem túl tehetősek, és ez látszik a ruháin, dolgain. A lányom, és a barátnői pedig ezért piszkálják, csúfolják. Olyanokat mondott, hogy többször visszakérdeztem, biztos az én lányomról van-e szó?! Mert sehol nincs rá panasz, illedelmes, tisztelettudó. Négyesnél rosszabb jegyet sosem kapott, félévkor és év végén mindig kitűnő volt. Ahol fogadóórákon voltam, mindig csak dicsérték. Engem ez azért érint különösen rosszul, mert anno általános iskolásként nekem is iskolát kellett váltani költözés miatt, 7.-8.-ban célponttá váltam. Így pontosan tudom, milyen gyomorideggel öltözni, számolni az órákat, hogy mikor mehetek már haza és még sorolhatnám... Szóval ez történt, és egyszerűen nem tudom, mit tegyek. Félek, hogy egy beszélgetés, "ilyet nem szabad" nem lenne elég, főleg a lányomnál... Most lesz márciusban a születésnapja, és imádja a felhajtást, azt, ha körülötte forog a világ. A születésnapjára ez különösen igaz, az utóbbi 2 évben már külön tematika alapján tartott bulit. Idén is ez a terv, már megvan a helyszín, a téma a dekorációra és a tortára, le van adva a rendelés a süteményekre, nasikra is. Mivel ez lenne az első gimis bulija, belementem abba is, hogy legyen alkohol is, valamint hogy mi nem leszünk ott, csak a féltestvérem (21 éves, hogy legalább egy felnőtt legyen). Plusz még az ajándékai...


Ezután legszívesebben lemondanám az egészet. A férjem szerint ne ezzel büntessem, mert csak haragudni fog a lányra és még jobban rá szállna a barátnőivel. De nem értem a viselkedését, hogy ez mire fel van... Szeretetben neveljük, mindent elmondhat nekünk, és eddig úgy éreztem, hogy nagyon jó a kapcsolatunk is. Amit szeretne, azt megkapja. Most is elengedtük síelni péntektől jövőhét végéig a nagynénjével, előtte Bécsbe akart menni, az apja első szóra vitte két kis barátnőjével.


Ezek után viszont nem tudom, mit gondoljak. Köpni-nyelni nem tudtam, miután meghallgattam az anyukát. Mondta azt is, hogy már beszélt kétszer az osztályfőnökkel, tőle is próbálta megszerezni a telefonszámomat és ő ígérgette, hogy elrendezi majd, de semmi eredménye nem volt.



2020. febr. 26. 11:43
 81/94 anonim ***** válasza:
85%
Nem veszed észre hogy senki se kiváncsi rád 48%-os? :D Hülyeségeket írsz. Te használod dühöngőnek az oldalt, hát 3 kommentet írsz egymás után. :D Nyugodj bele hogy nem neked van igazad. :D
2020. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/94 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom kérdező, miért írtál ki kérdést, mikor kvázi véded a saját lányod és kikéred magadnak a bántó véleményeket.


Másrészről: hiába vonsz meg már tőle bármit, vagy vonod vissza a bulikat, kéred hogy kérjen bocsánatot, attól ő a lelke mélyén nem fog el varázsütésre megváltozni. Erről pedig egyedül te tehetsz. Vastagon.

Oké, hogy megveszel megengedsz neki dolgokat, de hogy annyi nem volt soha benned hogy a kütyük, bulik, ruhák mellé értékrendet is adj annak a szerencsétlennek, az számomra hihetetlen. Felteszem ezt a példát látta otthon.


És bizony a másik lánynak egy életre szóló törést okozhat a te drágalátós kislányod akciója. És nem, nem mentség az hogy jól tanul. A popója ki van nyalva, minden fizetve, nem kell nélkülözni vagy diákmunkáznia, gondolom szükség esetén van különtanár, nyelvtanfolyam. Hát még szép hogy a maximumot hozza.

2020. febr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/94 anonim ***** válasza:
98%

Felteszem, megvolt a Nagy Beszélgetés, hullottak a krokodilkönnyek, a többi lány vitte a rosszba a szegény kis ártatlant, hát ő nem tudta, mit tegyen! És különben is, az a lány sem egy szent, mondott ő is dolgokat!

Holnap pedig, mitha mi se történt volna, indul síelni egy anya-csomagolta laposüvegnyi rummal, mert hát kell a hidegben, meg ugye egyszer élünk, ne legyünk vaskalaposak.

2020. febr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/94 anonim ***** válasza:
94%

Ha olyan nagy szeretetben és mindent megbeszélünk feelingben éltek otthon, akkor tudnod kéne, hogy a lányodnak miért okoz örömet, ha másokat bánt.

Milyen lelki világ kell ahhoz, hogy egy olyan lány, akinél állításod szerint minden oké otthon, abban lelje örömét, hogy mást alázzon...

Miért kell a gyengébbet bántani? Mert csak abba lehet jól belerúgni?

Elkeserítőnek találom, hogy egy intelligens, versenytáncos, több nyelven beszélő lánynak ilyen lelkivilága van. :(

Szerintem ez nagyon szomorú.


Tanítsd meg arra, hogy ahelyett, hogy tematikus szülinapokat rendez egy vagyonért, inkább legyen segítőkész és kedves. Ne taposson bele nála gyengébbekbe, hanem inkább támogassa őket. Vagy ha segíteni nem tud- nem akar, akkor legalább ne bántson mást.


Tudod nekem nem ilyen szuper intelligensek a gyerekeim, de soha egyiknek sem jutna eszébe piszkálni senkit. Sőt- a felsős fiamat éppen emiatt emelte ki az osztályfőnök, hogy annak a gyereknek segít az osztályban, akit a legtöbben piszkálnak és csúfolnak. És bár nem színötös tanuló én mégis mindennél büszkébb voltam rá emiatt.


Én nektek szülőknek drukkolok, hogy sikerüljön a gyereketeket jó irányba terelni, és megértetni vele, hogy ez teljes mértékben elfogadhatatlan viselkedés.

Ti kérjetek segítséget pszichológustól- esetleg a lányodat is vidd el. :(

2020. febr. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/94 anonim ***** válasza:
92%

Az ilyenek miatt mentem tönkre,mint te és a lányod.Az élet majd nektek nagyon visszaadja,amit tesztek másokkal.


Mi lesz amikor nem lesz anyuci és apuci?Feléli a pénzt,majd mehet az utcára.Gratulálok a neveléshez.

2020. febr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/94 anonim ***** válasza:
95%
Lehet,hogy el van kényeztetve, és lenézi a "pórnépet". Tehát lehet, hogy ti meg talán túl engedékenyek vagytok vele, ez nem a megfelelő szó, de most nem találtam jobbat; tehát lehet, hogy ti meg a ló másik oldalára estetek át. Tehát az arany közép utat kellett volna megtalálni, a hanyagolás és az elkényeztetés között. Meg egyébként még akár az is lehet, hogy nem tudott eddig még semennyire se felnőni, mert minden eddig alá volt tolva. Nálunk az utolsó csúfolódások 5. osztályban voltak; tehát ennyire gyerekesnek , ennyire éretlennek nem kellene lennie már egy 9.-es gyereknek. Ez tök dedós dolog; magyarázd el neki, hogy a másik gyerek nem tehet az anyagi helyzetéről,ne bántsa őt ezért; ne bélyegezze ezért meg. Hanem csak vegye tudomásul, hogy igen, ő ilyen,nekik nincs annyi pénzük.
2020. febr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/94 anonim ***** válasza:
93%

*meg még hogy esetleg képzelje el azt,hogy milyen lenne, neki hogy esne, hogyha pl ő lenne szegény, és az osztálytársai összeállnának ellene, és őt csúfolnák;ugye nem esne jól.

De egyébként szal tényleg bedobhatod ezt is,hogy 5.-es gyerek szintjén van, aki még csúfolódik; tehát hogy érezze kicsit, nézzen kicsit magába,hogy ez mennyire ilyne kicsinyes, gyerekes ,dedós dolog.

2020. febr. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/94 anonim ***** válasza:
91%
*Ja és beszélgess még vele, hogy ezt miért csinálja, mit akarhat ezzel vajon kompenzálni; mi nincs meg, mi hiányzik az életéből, amikor te úgy látod, hogy mindent megkap, mégis mi hiányzik neki.
2020. febr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/94 anonim ***** válasza:
74%

Úgy látom, hogy te, kedves kérdező is felfogod a helyzet súlyát. Ennek fényében hozz ítéletet. Természetesen hallgasd meg a lányodat is, mert minden ítéletet így kellene meghozni... A témára térve pedig:


Nem rontanám el a születésnapját, mert egy komplex problémáról van szó, aminek a megoldása is komplex:


Hozd a saját lányod valamilyen szinten a piszkált lány helyzetébe. Ezalatt értendő: módjával, tedd ki olyan helyzetnek, amilyennek ő tette ki a másik lányt. Magyarul: én a helyedben ráadnék egy-két ócska ruhát, táskát, cipőt+fostos telefont amivel csak telefonálni tud ha baj van, had lássák az osztálytársai. Járasd ilyen cuccokban néhány hétig. Ha pénzt adsz neki kajára/vásárlásra akkor vagy csökkentsd a kajapénzt, tehát fussa egy szendóra vagy pizzára, de starbucksra ne, vagy pedig csomagolj neki kaját.


Szerintem számára a lány helyzetének átérzése/átélése lenne a megoldás.


Remélem segítettem!

2020. febr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/94 anonim ***** válasza:
80%
Akkora büdös pofont kapna meg szédülne,ha az én lányom piszkálná!!! Ebben biztos lehetsz ! A helyedben el mennék egy turkaloba és vennék neki olyan ruhát amit "gaz" viselni es had menjem abba szülinapra meg suliba is egy jó ideig. Majd meg tanulja a kis .... leány! Ne haragudj de tenyleh meg érdemli a büntetést!! Mindent megvonnék tőle. Enni inni kapna és kesz . Se barátok senki. Meg érdemelné,hogy ezen a -nyáron otthon üljön a pics**an
2020. febr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!