Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ilyen viselkedés után hogy...

Ilyen viselkedés után hogy büntetnétek meg a gyereketeket? Túl szigorú lenne ez?

Figyelt kérdés

Tegnap felhívott az egyik barátnőm, akinek a lánya az én lányommal jár egy osztályba, hogy egy anyuka kéri tőle a telefonszámomat személyes ügyben, megadhatja-e. Nem tudtam, hogy ki a hölgy, vagy miért keres, de mondtam, hogy nyugodtan. Ma felhívott...


Kiderült, hogy a lányom szeptember óta piszkálja az ő lányát (9.-es gimisek), és már ott tart a dolog, hogy az ő kislánya nem akar iskolába menni, szeretne másik középiskolába járni. A fő ok az, hogy a lány szülei nem túl tehetősek, és ez látszik a ruháin, dolgain. A lányom, és a barátnői pedig ezért piszkálják, csúfolják. Olyanokat mondott, hogy többször visszakérdeztem, biztos az én lányomról van-e szó?! Mert sehol nincs rá panasz, illedelmes, tisztelettudó. Négyesnél rosszabb jegyet sosem kapott, félévkor és év végén mindig kitűnő volt. Ahol fogadóórákon voltam, mindig csak dicsérték. Engem ez azért érint különösen rosszul, mert anno általános iskolásként nekem is iskolát kellett váltani költözés miatt, 7.-8.-ban célponttá váltam. Így pontosan tudom, milyen gyomorideggel öltözni, számolni az órákat, hogy mikor mehetek már haza és még sorolhatnám... Szóval ez történt, és egyszerűen nem tudom, mit tegyek. Félek, hogy egy beszélgetés, "ilyet nem szabad" nem lenne elég, főleg a lányomnál... Most lesz márciusban a születésnapja, és imádja a felhajtást, azt, ha körülötte forog a világ. A születésnapjára ez különösen igaz, az utóbbi 2 évben már külön tematika alapján tartott bulit. Idén is ez a terv, már megvan a helyszín, a téma a dekorációra és a tortára, le van adva a rendelés a süteményekre, nasikra is. Mivel ez lenne az első gimis bulija, belementem abba is, hogy legyen alkohol is, valamint hogy mi nem leszünk ott, csak a féltestvérem (21 éves, hogy legalább egy felnőtt legyen). Plusz még az ajándékai...


Ezután legszívesebben lemondanám az egészet. A férjem szerint ne ezzel büntessem, mert csak haragudni fog a lányra és még jobban rá szállna a barátnőivel. De nem értem a viselkedését, hogy ez mire fel van... Szeretetben neveljük, mindent elmondhat nekünk, és eddig úgy éreztem, hogy nagyon jó a kapcsolatunk is. Amit szeretne, azt megkapja. Most is elengedtük síelni péntektől jövőhét végéig a nagynénjével, előtte Bécsbe akart menni, az apja első szóra vitte két kis barátnőjével.


Ezek után viszont nem tudom, mit gondoljak. Köpni-nyelni nem tudtam, miután meghallgattam az anyukát. Mondta azt is, hogy már beszélt kétszer az osztályfőnökkel, tőle is próbálta megszerezni a telefonszámomat és ő ígérgette, hogy elrendezi majd, de semmi eredménye nem volt.



2020. febr. 26. 11:43
 71/94 anonim ***** válasza:
94%

Maga a kérdező irta, hogy rendszeresen, hétvégenre eljár a lánya bulikázni, ahol koktléokat és rosét iszogat.

"(...) hétvégente iszik 2-3 koktélt, esetleg rosét (...)"

2020. febr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/94 anonim ***** válasza:
27%
az nyilván túlzás , de , nem olvastam végig a koommenteket.
2020. febr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/94 anonim ***** válasza:
92%
Akkor olvasd el végig a kommenteket mielőtt itt okoskodsz.
2020. febr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/94 anonim ***** válasza:
18%
Te talán időúmilliomos vagy , de másnak dolgoznia is kell közbe , bocs. ÉS az én válaszom még így is sokkal relevánsabb mint a tiéd.
2020. febr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/94 anonim ***** válasza:
93%
Igen, az vagyok. :D
2020. febr. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/94 anonim ***** válasza:
20%
tényeket írok és lepontoznak? a felesleges válasz meg fel van pontozva? kabaré ez az oldal. Rájöhettem volna, itt az össznépi gyűlölködés, meg a fiatalok gyalázása a menő.
2020. febr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/94 anonim ***** válasza:
15%
de ha belegebedtek is ez a valóság. HA homokba dugjátok a fejeteket , ha nem.
2020. febr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/94 anonim ***** válasza:
21%

és igen nem a kérdésre válaszoltam feltétlenül , de a tudományos háttér taglalása talán segit megérteni a kérdezőnek a lányát és a viselkedésének a mozgatórugóit.

EZ nem egy dühöngő ha tudsz segíts , de a másik gyerekének szapulása NEM segitség.

2020. febr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/94 anonim ***** válasza:
88%

Pont az ilyen rohadt lelkű elkényeztetett utcaszéli leányok miatt lettem depressziós.


Történet a következő: 19 éves vagyok, 12 voltam, mikor megerőszakoltak. A történet után ez kiderült a suliban (ekkor voltam 6.os, az elkényeztetett p i c s á k meg 8. osztályosak)

Tipikusan ilyen, rongyrázó, beképzelt pénzeszsákok, mint ti.

Nem elég, hogy fel kellett dolgoznom az erőszakot, ők sem könnyítettek a helyzetemen. Pszichológushoz jártam 16 éves koromig, de a piszkálásuknak köszönhetően még ma is önbizalom hiányos vagyok, nem tudom elfogadni és szeretni magam. Nagyon visszahúzódó lettem az állandó megaláztatás miatt, egy igazi lelki roncsnak érzem magam, aki semmire sem jó.

Ez egy évig ment, utána elballagtak szerencsére.



Miért írtam le ezt a történetet?

Mert amit te, Miss Pics kis diákcsínynek gondolsz, amit nem kell megbeszélni a lányoddal, az másban egy életen át tartó törést idézhet elő.


Már hiába akarsz vele beszélgetni ba sz ki, a nevelést nem 15 évesen kell elkezdeni, arról nem is beszélve, hogy úgy viselkedik a gyerek, amilyen példát lát, tehát te sem lehet különb.


A piás részre nem térek ki, mindenkinek más fér bele


Itt inkább az a baj, amit a kishercegnő kiböfög, azt rögtön, azonnal stb. De megdolgozni érte. Áááááá.. azt véletlenül se.


Nem tudom az ilyeneket irigyelni. Lesznek nagy pofonok a cicuskának az életben és ezek a gazdag szerencsétlenek szokták bánatukban eldrogozni minden vagyonukat (amit örökölnek, mert megdolgozni érte nem tanul meg)

Aztán nem kívánom, hogy ez a szegény lány utána őt szégyenítse meg..



Fuuu de felidegesített ez a hárítás, meg ez a hozzáállás.. a generációm szégyene ez a lány..

2020. febr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/94 anonim ***** válasza:
98%

Engem általánosban terrorizáltak folyamatosan. 6.ban öngyilkos akartam lenni, de aztán végül csak a kezem tört el. Egy dolgot nem értettem soha, hogy miért nem próbálták megfékezni azokat a lányokat a szüleik. Hogy lehet, hogy felnőtt emberek szerint teljesen rendben van, hogy 4-5en napi szinten szapulnak, megaláznak, ellopják, eltörik, összetépik a dolgaimat. Mostmár tudom. A szüleik is buta, rosszindulatú nyomorultak voltak, nyilván ők nevelték olyanná a gyereküket is.

Ha meg véletlen összeomlik a zaklatástól a bántalmazott lány és egy kalapácsot állít a lányod fejébe, akkor majd lehet sírni meg csodálkozni, hogy jajj hát semmi előjele nem volt.

2020. febr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!