Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ilyen viselkedés után hogy...

Ilyen viselkedés után hogy büntetnétek meg a gyereketeket? Túl szigorú lenne ez?

Figyelt kérdés

Tegnap felhívott az egyik barátnőm, akinek a lánya az én lányommal jár egy osztályba, hogy egy anyuka kéri tőle a telefonszámomat személyes ügyben, megadhatja-e. Nem tudtam, hogy ki a hölgy, vagy miért keres, de mondtam, hogy nyugodtan. Ma felhívott...


Kiderült, hogy a lányom szeptember óta piszkálja az ő lányát (9.-es gimisek), és már ott tart a dolog, hogy az ő kislánya nem akar iskolába menni, szeretne másik középiskolába járni. A fő ok az, hogy a lány szülei nem túl tehetősek, és ez látszik a ruháin, dolgain. A lányom, és a barátnői pedig ezért piszkálják, csúfolják. Olyanokat mondott, hogy többször visszakérdeztem, biztos az én lányomról van-e szó?! Mert sehol nincs rá panasz, illedelmes, tisztelettudó. Négyesnél rosszabb jegyet sosem kapott, félévkor és év végén mindig kitűnő volt. Ahol fogadóórákon voltam, mindig csak dicsérték. Engem ez azért érint különösen rosszul, mert anno általános iskolásként nekem is iskolát kellett váltani költözés miatt, 7.-8.-ban célponttá váltam. Így pontosan tudom, milyen gyomorideggel öltözni, számolni az órákat, hogy mikor mehetek már haza és még sorolhatnám... Szóval ez történt, és egyszerűen nem tudom, mit tegyek. Félek, hogy egy beszélgetés, "ilyet nem szabad" nem lenne elég, főleg a lányomnál... Most lesz márciusban a születésnapja, és imádja a felhajtást, azt, ha körülötte forog a világ. A születésnapjára ez különösen igaz, az utóbbi 2 évben már külön tematika alapján tartott bulit. Idén is ez a terv, már megvan a helyszín, a téma a dekorációra és a tortára, le van adva a rendelés a süteményekre, nasikra is. Mivel ez lenne az első gimis bulija, belementem abba is, hogy legyen alkohol is, valamint hogy mi nem leszünk ott, csak a féltestvérem (21 éves, hogy legalább egy felnőtt legyen). Plusz még az ajándékai...


Ezután legszívesebben lemondanám az egészet. A férjem szerint ne ezzel büntessem, mert csak haragudni fog a lányra és még jobban rá szállna a barátnőivel. De nem értem a viselkedését, hogy ez mire fel van... Szeretetben neveljük, mindent elmondhat nekünk, és eddig úgy éreztem, hogy nagyon jó a kapcsolatunk is. Amit szeretne, azt megkapja. Most is elengedtük síelni péntektől jövőhét végéig a nagynénjével, előtte Bécsbe akart menni, az apja első szóra vitte két kis barátnőjével.


Ezek után viszont nem tudom, mit gondoljak. Köpni-nyelni nem tudtam, miután meghallgattam az anyukát. Mondta azt is, hogy már beszélt kétszer az osztályfőnökkel, tőle is próbálta megszerezni a telefonszámomat és ő ígérgette, hogy elrendezi majd, de semmi eredménye nem volt.



2020. febr. 26. 11:43
 21/94 anonim ***** válasza:
87%

Úgy látom, hogy bár lesokkolt a hír, ugyanakkor kicsit hárítasz is. Pedig amit a lányod tett, az nagyon súlyos, egy életre tönkretehetik a másik lányt.


Az a baj, hogy a lányod nagyon el lett kényeztetve, és olyan dolgokat tart alapnak, ami másnak luxus. Nyilván ti szeretnétek neki jó életet biztosítani, de nem szakadhat el a valóságtól, látod az eredményt.


Az alapos beszélgetés gondolom alapvető, és ez sem egy alkalomra kell korlátozódjon. Valami keményebb szankció is kell, de én azt nem tenném, hogy mindent megvonok (buli, net, telefon, szobafogság stb.) Egy büntetés legyen, de az kellőképp szigorú.


Ezen felül vagy elküldeném vmi önkéntes munkára (pl ételosztás) ahol szembesülhet a szegénységgel, vagy keresnék suli mellé vmi diákmunkát, ahol megtanulja, hogy egy új ruháért mondjuk egy hétig kell dolgiznia, egy hétvégu buliért meg egy hónapot.


Alkohol: szeribtem sem megoldás a teljes tiltás, de nálatok a másik véglet van. Én is koccinthattam 15 évesen szilveszterkor egy fél pohár pezsgővel vagy ihattam karácsonykor egy pici likőrt, de azért ez nem ugyanaz, mint minden hétvégén bulizni, meg összeereszteni egy rakás kamaszt alkohollal, felnőtt nélkül. A többi gyerekért is vállalod a felelősséget?

2020. febr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/94 anonim ***** válasza:
75%

Jah mi vagyunk a gonoszak nem a kis pici lányod aki pusztán azért szekal másokat mert szegények. Míg O semmit SEMMIT sem tett azért hogy gazdag legyen.

Én írtam , hogy vidd el a szombati bukikazas helyett onkenteskedni , hogy lássa mivel jár ha valakinek nincs ennyi mint nektek.

De bármibe lefogadom , hogy ez nem fog megtörténni

2020. febr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/94 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező mond látsz az orrodnál tovább? A lányotok miss hercegnő akit akit úgy elkapattatok, hogy ennél jobban már nem is lehet. Mindent megkap következmények nélkül, és csodálkozol mivé vált?

Ha ez nem valami ócska kamu, akkor mélyen nézzetek magatokba a férjeddel. Bár nem hinném, ha 15 évig nem tűnt fel mit műveltek, akkor kétlem, hogy rájönnél.

2020. febr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/94 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nagyon sokat írtak ötleteket, hogy mi lenne jó megoldás. Sőt, sokat ugyanazt írták. Akkor talán érdemes lenne megfontolni. Te ezekre nem reagáltál. És valóban hárítasz.
2020. febr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/94 anonim ***** válasza:
88%
Ja, az lemaradt, hogy azt tudatosítanám benne, hogy ha eszébe jutna a másik aknát hibáztatni, vagy valaha az életben megegyszer így viselkedni vele, vagy bárki mással, átíratnám egy másik iskolába, ahol ő lenne a kiközösített.
2020. febr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/94 anonim ***** válasza:
95%
Remélem, akkor is így fogsz hárítani, mentegetni a lányod, amikor a bántalmazott lány öngyilkos lesz. És nagyon-nqgyon szeretném, hogy ez ne történjen meg.
2020. febr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/94 anonim ***** válasza:
77%
Én bemennék most a suliba, és elsőre azonnal bocsánatot kéne kérnie az osztály szeme láttára. Megfenyegetném, hogy ha nem kér bocsánatot vagy folytatni meri, akkor nem a másik lány fog sulit váltani, hanem őt viszem máshova. Hidd el, összesz.rná magát egyből.
2020. febr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/94 anonim ***** válasza:
94%

28-asnak van igaza. Vállalja, amit csinált, és kérjen bocsánatot az osztály nyilvánossága előtt. Ugyanakkor az a helyzet, hogy nem valószínű, hogy őszinte lesz. Azért fogja megtenni, mert veszélyben érzi a buliját meg az utazásait.

Ti pedig, Kérdező, tényleg nézzetek magatokba a férjeddel, mert lehet, hogy nem tetszenek a szavak, amiket a válaszolók használtak, de az a helyzet, hogy a lányod tényleg elkényeztetett és rosszindulatú, annak alapján, amit írtál. Nagyon defenzív lettél, mert nyilván rossz szembesülni vele, milyennek látszik a lányod kívülről, de látod, ilyennek látszik. Ezt nyugodtan elmondhatod neki. Hogy ti nagyon stzeretitek őt, de kívülről egy manipulatív, rosszindulatú, pénzközpontú elkényeztetett kis r...nek néz ki. Ha szeretné ezt az image-t tovább őrizne, akkor csak rajta.

Ja, és persze beszélni vele. De sajnos ilyenkor az ilyenek nagyon jól tudják, hogy kell olvadásig manipulálni a hiszékeny szülőt. Megesküszöm rá, hogy sírni fog, elmondja, hogy a többiek találták ki az egészet, ő csak úgy "megrémült", nem is tudta, mit tegyen, és annyira sajnálja.

2020. febr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/94 anonim ***** válasza:
91%
Máűrmint 76%-osnak van igaza, na. Gondolom, törlődnek a hozzászólások.
2020. febr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/94 anonim ***** válasza:
83%
Hány éves a lányod? Mert a 9.-es maximum 15 lehet és ennyi idősen még én sem ittam, pedig korán kezdtem.
2020. febr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!