Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi pénzt adnátok a –...

Kétkedő kérdése:

Mennyi pénzt adnátok a – 17 éves - kamasz lányotoknak? Szerintetek mennyi a reális havonta?

Figyelt kérdés
Budapesten élünk, és úgy érzem, hogy a lányunknak szinte semmi pénz nem elég, állandóan követelőzik, és azt hajtogatja, hogy az összes barátnője sokkal több pénzt kap, mint ő. Mi havonta 10 ezer zsebpénzt tudunk adni + minden hétvégén 2000-et + naponta kap kajára 1000 Ft-ot, ez összesen 40-41000/hó. Ehhez jön még az, hogy a mobiljára töltünk havonta 3 ezret. Amit már tarthatatlannak tartok: minden nap lenyúlja a mobilomat (amit a munkánk miatt nem mondhatok le), és havonta minimum 15 ezret eltelefonál: az elmúlt hétvégén több, mint 4000 Ft-ot. Karácsonyra megpróbálunk neki 30000 Ft-ot félre tenni, de ez sem elég, már követelőzve jóval több értékben adta le a kívánság listáját,.… Mit tennétek, hogy megértessétek a gyereketekkel, hogy nem bírjátok? A lehető legkevésbé sem érdekli, hogy egyre nehezebb mindenkinek: ő más baráti körben mozog! (Továbbá az sem, hogy hamarosan megszűnik a munkám, és szegény apja hajnaltól késő estig dolgozik, azaz verejtékkel keresi a pénzt!)
2011. dec. 9. 21:17
 11/100 anonim ***** válasza:
79%

Én havi 2ezer forintot szoktam kapni,heti 500 kajapénzt( szoktam itthonról vinni kaját( ebből 1x kell kihoznom az ebédet,vagy veszek egy kávét,kakaót) a telómra havi 1500-at töltenek(csak a sajátomról beszélek) ha koncertre megyek nem kapok külön pénzt, a sajátomból fizetem + a 2ezerből költök még sminkcuccokra, hajfestékre, és igaz hogy néha kicsit nehéz kihozni, de meg vagyok elégedve,úgy érzem hogy elég pénzt kapok.

17/L

2011. dec. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/100 anonim ***** válasza:
61%

Nálam bevált. Értékelem a pénzt, mert tudom, hogy meg kell érte küzdenem. A pszichológusok véleményét meg lekakálom. :D Ha valami egyszer hatásos, akkor miért ne?

Hozzáteszem, nem mindenkinél jó módszer.

2011. dec. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/100 anonim ***** válasza:
62%
21:31 mi a baj a jó jegyért pénz nevelési módszerrel? Ha belegondolsz a munkahelyen is ez megy. Jó munkádért kapod a pénzt.
2011. dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/100 anonim ***** válasza:
68%
Na , én fiú vagyok de 17 évesen teljesen olyan voltam mint a lányod , soha , semennyi pénz nem volt elég amit adtak azt mindig elköltöttem.De hozzáteszem anyagilag megtehetjük ezt , dolgozni nem engedtek volna a szüleim mivel diákként csak lélekölő szalagmelót kap és semmi mást amihez kell egy kis tudás , kreativitás vagy nyelv ismeret.Én kaptam jó jegyek után is pénzt de ha rossz jegyet kaptam akkor én fizettem.Telefonom általános 5. óta van de már vagy 20x lecseréltem meg előfizetéses a jó ami le van limitálva.De ez a múlt már megváltoztam.Az ilyen gyerekkel semmit sem lehet csinálni , majd rájön magától ne aggódj , tapasztaltam.
2011. dec. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/100 anonim ***** válasza:
70%

Gyerek vagyok, nem szülő, de talán megfontolásra érdemes, amit mondok, szóval bocsi, hogy bepofátlankodom.


Nem mindegy, hogy mire költi a pénzt. Komolyan kérdezem, (adja Isten, hogy csak elkényeztetett legyen), nem fordulhat elő, hogy bajba került? Nem lehetséges, hogy drogproblémája van, esetleg szerencsejáték-függő lett? Nem lehet tartozása valakinek, nem zsarolhatja valaki? Csak hogy ezt is számításba vegyük, mert nem írtad, hogy mit vesz a pénzen.


Amúgy szerintem jóval kevesebb is elég, karácsonyra azt mondanám, hogy lehet nagyobb értékű ajándékot venni, de ha év közben ilyen horribilis összeget kap magáncélokra, az elég, hogy megajándékozza magát. A ruházkodásával mi a helyzet? Arra kap külön pénzt? Ha nem, akkor lehet indokolt, hogy igényli ezt a rengeteget, pont most vettünk nekem két csizmát, ami minőségben és küllemben megfelelő volt, azt 20-ezerről indult. Gondold el, 2 vastag nadrág H&M szintű boltokban össz. 16-20 ezer, a vastag, normálisabb és tartósabb kabát még 20, két szoknya 10 körül, fodrász, ha melíroztat, alkalmanként 10-15, szóval ha lecseréli a téli ruhatárát, akkor kell a pénz. Ha ez pluszba megy neki, akkor asszem nagyon elszaladt vele a ló.


Amúgy a telefonodat elvennie pofátlanság, ne hagyd neki, ha tiltakozik, fenyegesd meg, hogy nem teszel pénzt az övére, és ha hisztizik, váltsd is be, amit ígértél. Ha meg nincs pénz vagy meguntad, egyszerűen mondd meg neki kerek perec, sokszor az a legcélravezetőbb, ha tiszta vizet öntenek a pohárba, én legalábbis nem bírom a finom módszereket.


16/L

2011. dec. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/100 anonim ***** válasza:
69%

Még mindig a 19L vagyok... egyszerűen fel nem foghatom.

Ha belegondolok, hogy valószínűleg már 15-16 évesen is ennyi pénzeket kapott. Ha összegyűjtötte volna… ha én gyűjthettem volna össze ennyit, pár év múlva meglenne a hitelalapom, amiből vehetnék egy egész kicsi házat valahol egy istenhátamögötti faluban a banknak. Sírni tudnék… Hogy olyan helyre kerül a pénz, ahol bánni sem tudnak vele. Ugyanakkor nagyon hálás is vagyok a szüleimnek. Ők is dolgoznak. Tőlük is kapok havi 45 ezret. 15 ezer forint a kollégium, 30 ezerből meg minden mást fizetek. Bérlet, étel, + minden, ami egy háztartásba kell. És még így is félrerakok valamennyit. Mindezt egy hónapra!


Ezért is hálás vagyok a szüleimnek. Ők megtanítottak bánni a pénzzel. (ezt már végképp le lehet pontozni… még egyszer mondom, sírni tudnék.)

2011. dec. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/100 anonim ***** válasza:
66%

A pszichológusoktól kérdezd, nekem is ők mondták, a miértjét mivel órákon át ecsetelték, így nem ragadt meg. Előttem csak a látott példa van.

Szerintem a probléma az vele, hogy anyagi érdeket fűz a tanuláshoz. Szóval nem azért tanul, mert belátja, hogy szüksége lesz rá az életben, hanem egy rövidtávú cél miatt, ami ráadásul a pénz.

Én nem tenném. Az iskola még nem a pénz világa, ráér ezt később megtapasztalni.

2011. dec. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/100 A kérdező kommentje:
• Köszönöm az eddigi válaszaitokat. Igazatok van, el lett kényeztetve, mi rontottuk el, erőn felül mindent a gyerekért- mentalitással vágtunk bele a gyereknevelésbe. Mára beláttam, hogy ez nem volt jó, szerintem sajnos hosszú távon neki sem, hiszen hamarosan szembesül majd a realitással, és az nem túl szép manapság a legtöbbeknek. Még egy nagy gondom, hogy ruházkodásra miképpen/ vagy mennyit költöttetek? Azért kérdezem, mert állandóan a menő márkákat akarja., hát erre végképp nem futja. Szerintem nem ezen múlnak a dolgok, persze a Ti véleményetek érdekel, mert ebben a témában is mindig a barátnők példájával vág vissza.
2011. dec. 9. 21:45
 19/100 anonim válasza:
75%

Sajna ebben az évben és is elb*sztam egy csomó pénzt h*lyeségekre... :-/

Jövőre nem fogok. Abban nem hiszek, h. újévi fogadalommal meg lehet változni, de h. vezetni fogom kiskönyvben+előre borítékolom: fix "benzinpénz" (munkámhoz kell), fix "spórolás" stb. és végül "X FT-b*szdelnyugodtan, élj!!!"


A lányoddal mit lehetne tenni? - leülni vele, és elbeszélgetni, h. egyszerűen így nem fog menni, mert nem bírod anyagilag...ha értelmes, megérti, és nem követelődzik... ha nem értelmes (sajnos a bejegyzésedből leginkább az jön le nekem, h. egy elkényeztetett kis h*lye hisztis p*csa...fiatal pasiként őszintén remélem, h. még csak véletlen sem jövök össze vele...:-/) - szv. ha nem értelmes: egész egyszerűen minden pénzt megvonni, és közölni vele, ha pénzt akar, menjen el dolgozni....

2011. dec. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/100 anonim ***** válasza:
75%

Márkás cuccaim közé tartozik a tescos Fila hátizsák, egy fehér Morgan ruha, amit keresztanyám kihízott, és... azt hiszem, ennyi. Turisban márkásak is vannak, de alighanem menne a szemétbe, ha olyat vennél neki... ötletem sincs, itt már nehéz bármit is tenni. :/


A 19L, aki sírni tudna.

2011. dec. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!